druna - náhorní planina

kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Dílny

Víkendové nebo několikadenní semináře vedené otevřenými a tvurčími osobnostmi, které probíhají na Druně v centru Prahy, nebo v jiných krásných místech blízko přírodě.


Probuzené ženství

Komala (Brazílie)

25. - 27. srpna 2017

Osmiměsíční proces hluboké transformace ženské sexuality a otevření se lásce a důvěře.
Tímto výcvikem nás budou provázet tantrické bohyně, projevené aspekty naší duše. S moudrostí a láskou Velké Matky se vydáme na cestu mocným světem sexuálních energií, které ovlivňují náš život víc, než si myslíme. Otevřeme srdce radosti, bolesti a touze uloženým v těle a v mysli. Během léčivého procesu se sblížíme se svou duší, s principem života a tvoření.

Více informací...

Cesta bojovníka - po stopách vlka

Xolotl Martinez (Mexiko)

25. - 27. srpna 2017

Intenzivní pobyt v přírodě pro muže a ženy. Setkání s posvátnou mocí přírody, sám se sebou a svou vnitřní silou. Tento rok bude Stezka bojovníka inspirována posvátným archetypem vlka a hledáním jeho stop v naší krajině. Vstoupíme do krásných energetických polí a posvátných míst rychlebských a jesenických lesů včetně polského pralesa, abychom probudili vnitřní síly a umožnili setkání s naším vyšším vědomím a hlubokou transcendentní zkušeností.

Více informací...

O létání

Adrian Russi (Švýcarsko)

30. srpna - 3. září 2017

Mýty, obrazy a hlavně spousta taneční praxe z oblasti kontaktní improvizace. Jaké představy a fantazie o létání nosím ve své hlavě? Co je třeba jako příprava na let a co se stane potom? Jak to všechno pracuje v těle ptáka? A jak mohu zažít okamžiky letu ve svém vlastním tanci? Budeme zkoumat, jak využít gravitaci, setrvačnost k dosažení lehkosti v letu. Budeme hledat správné načasování, komunikaci těla, zažijeme, že váha je v první řadě neutrální. Jestli ji cítíme jako těžkou nebo lehkou, záleží na našem vnitřním postoji a tělesné inteligenci, a ty se dají vycvičit.

Více informací...

Výcvik pro život VII. - Korunní čakra

Komala (Brazílie) a Khushru (Rakousko)

1. - 6. září 2017, Buchov

Intenzivní proces zkoumání, sebeobjevování a sebetransformace ve všech úrovních lidského vědomí, skrze 7 energetických center. Cílem této práce je otevřít naplno náš potenciál lidské bytosti, obnovit spojení s naší esenciální přirozeností a uplatnit naše vnitřní objevy v reálném životě. Absolvováním celého výcviku si osvojíte dovednosti pro práci s lidmi.
Sedmá čakra – vědomí, duchovnost a smysl života.

Více informací...

Seznámení s metodou Trager®

Ingrid Hörlezeder (Rakousko)

9. - 10. září 2017

Výcvik metody Trager

Poprvé v ČR. Jedinečná příležitost k poznání této zázračně uvolňující metody uzdravující škodlivé podvědomé pohybové vzorce. Zažijte na vlastní kůži něco, co byste nečekali. Zažijte pocit bezpečí a volnosti a naučte se, jak dát tyto pocity zakusit ostatním.

Více informací...

Základy cvičení Qigong a Osm kusů brokátu

Markéta Hrdá

16. - 17. září 2017

Název Qigong je možné přeložit jako: „Práce s životní energií″. Je to cvičení pomalých, na sebe navazujících plynulých pohybů, které přinášejí konkrétní zážitek vlastní energie a jsou velmi účinnou cestou k vnitřní rovnováze a uvolnění. „Osm kusů brokátu“ je klasické Daoyin-cvičení pro zachování zdraví. Jeho cílem je obnovení rovnováhy sil v těle a harmonizace ducha a těla. Působí positivně na orgánový systém, podporuje funkční okruhy srdce a plic, reguluje trojitý ohřívač, stimuluje funkční okruh jater, harmonizuje žaludek a slezinu a posiluje funkční okruh ledvin.

Více informací...

Hormonální jógová terapie

Irena Šorfová

29. - 30. září 2017

Ženské zdraví přírodní cestou. Hormonální jógová terapie je přírodní léčba – sestava cviků vycházejících z hatha jógy, kundalini jógy a tibetských technik práce s energií, která byla vytvořená pro ženy s problémy způsobenými hormonální nerovnováhou. Obsahuje speciální cviky na reaktivaci produkce a harmonizace hormonů, v důsledku čehož zmírňuje nebo odstraňuje nepříjemné doprovodné symptomy menopauzy a rovněž pomáhá při dalších problémech jako jsou polycystické vaječníky, premenstruační syndrom či neplodnost (více níže). Terapie Hormonální jógou zvyšuje hladinu estradiolu, takže pomáhá v prevenci osteoporózy a kardiovaskulárních onemocnění.

Více informací...

Umění žít, umění zemřít

Komala (Brazílie)

6. - 8. října 2017

Smrt je nedílnou součástí života. Ze strachu vytváříme rozdíl mezi životem a smrtí. Držíme se našich přesvědčení, minulosti a vzpomínek, stejně tak jako budoucnosti, tužeb a snů. Důsledkem toho je, že prožíváme život pouze mentálně, intelektuálně a ztrácíme kontakt se skutečnou podstatou toho, čím jsme.
Zemřít a znovu se narodit je súfijský paradox – porozumění, že život i smrt jsou částí každého okamžiku. Abychom rozpoznali svojí pravou přirozenost, musíme nechat zemřít to, čemu věříme, že jsme. Pak můžeme být plně naživu.

Více informací...

Mohendžodáro

Olivie Pospíšilová

Sobota 14. října 2017

„Mohendžodáro je cvičení, které muž nesmí vidět, ale tanec, který vidět musí!“
Tajemné, zkrášlující a omlazující cvičení pro ženy, které je vede zpátky k sobě. Umožňuje jim naslouchat svému tělu i duši. Rozvíjí vnitřní krásu a sílu ženy, bez ohledu na věk. Asány aktivují energii pánevního dna a skrze ženské orgány ji vedou do srdce a pak dál do celého těla, povzbuzují žlázy s vnitřní sekrecí, které uvolňují estrogeny a udržují tak dynamiku mládí. Ženy, které Mohendžodáro praktikují, jsou známe svojí krásou a svěžestí do vysokého věku.

Více informací...

V objetí Fénixových křídel

Míša Petersen

21. - 22. října 2017

Tanec pro ženy i muže každého věku, formy i poslání. Protančete se podzimními dny s energií bájného ptáka Fénixe a napijte se z jeho síly, moudrosti a živosti! Pták Fénix je symbolem obnovy života a cyklických fází. Spolu s ním přicházejí změny a růst. Přináší sluneční i zemské světlo, staré vědění a moudrost. Napomáhá na cestě k nalezení vnitřní rovnováhy a dává nám sílu proměny, která má ohromnou léčivou moc. V pohybu, tanci i meditaci budeme pracovat s moudrostí, která se vine lidským životem od dětství po stáří, moudrosti smrti a znovuzrození.

Více informací...

Dlouhý džem kontaktní improvizace - Praha

27. - 29. října 2017

Dlouhý džem se opět blíží na Drunu. Třídenní vír tance a pohybu, dialog s hudebníky, kteří nám budou k tanci hrát a tanec s tanečníky z různých zemí a měst. Fyzická hra rytmů, tvarů a nálad nabírá spád a vtahuje nás. Divoký dynamický příliv střídá klidný meditační odliv. Tělesná setkání a souznění vnitřních krajin.

Více informací...

Feldenkraisova metoda

Ester Jánošiová

Neděle 12. listopadu 2017

Feldenkraisova metoda nás vede k lepšímu uvědomování vlastního těla, vytváří nové vzorce pohybu a pomáhá odbourávat staré stereotypní návyky. Prostřednictvím sekvence konkrétních pohybů zlepšujeme nejen své pohybové schopnosti, ale i celkovou kvalitu našeho fungování. Pohyb provádíme s vědomou pozorností a díky schopnostem našeho mozku vytvářet nová spojení měníme i naše vnímání, prožívání a myšlení.

Více informací...

Prvotní cítění - uzdravení vnitřního dítěte

Komala (Brazílie)

17. – 19. listopadu 2017

Pokud se nám v prvních 7mi letech života nedostalo lásky, péče a doteku, které patří mezi základní potřeby každého dítěte, a namísto toho jsme byli trestáni, odmítáni či zanedbáváni, vytváříme si ochranné vrstvy, jež nás mají oddělit od pocitů bolesti. Tyto vrstvy překrývají naše základní kvality a skutečný vrozený potenciál. „Vnitřní dítě“, v nás stále žije a čeká, aby se mohlo projevit v celé své kráse. Obnovíme-li s ním spojení, dostane-li se jeho potřebám pozornosti a prostoru, nemusí už dále přehrávat svá zranění v našem současném životě. Osvobozujeme tím nejen sebe, ale i osoby, které byly součástí naší minulosti. Přijímáme odpovědnost za svůj život. Zážitky z minulosti začínáme vnímat jako příležitost k dalšímu růstu. Cestou iniciace kráčíme do plné a vyzrálé dospělosti.

Více informací...

Profesionální výcvik v biodynamické kraniosakrální terapii

Bhadrena Tschumi Gemin a Kavi Alessandro Gemin

25. listopadu - 1. prosince 2017

3letý základní profesionální výcvik, který pořádáme ve spolupráci s International Institute for Craniosacral Balancing® ICSB. Absolvováním výcviku získáváte mezinárodně platný certifikát BCST, Biodynamic Craniosacral Practitioner.

Více informací...

Spirituální aspekt v procesu léčení

Mike Boxhall (Velká Británie)

11. - 14. ledna 2018

Postgraduální kurz, jehož záměrem je otevřít profesionálním terapeutům (kraniosakrálním terapeutům, osteopatům, fyzioterapeutům, psychoterapeutům) nový obzor a příležitost dotknout se dalších rozměrů léčení. Výuka pokračuje tam, kde koncept léčení a dovednosti terapeuta narážejí na své hranice. Způsob práce vlastní craniosacrální biodynamické terapii je obohacený o další úrovně vnímání a zpětnou vazbu. Záměrem tohoto kurzu je zkušenostně zkoumat spirituální aspekty léčení, které jsou přirozenou součástí našich tělesných bytostí. Spíše nežli o výklad, jedná se tedy o formu společné praxe. Praxe, která vede k rozšířenému vědomí.

Více informací...

Výcvik pro život I. - Základní čakra

Komala (Brazílie) a Khushru (Rakousko)

2. - 7. února 2018, Buchov

Intenzivní proces zkoumání, sebeobjevování a sebetransformace ve všech úrovních lidského vědomí, skrze 7 energetických center. Cílem této práce je otevřít naplno náš potenciál lidské bytosti, obnovit spojení s naší esenciální přirozeností a uplatnit naše vnitřní objevy v reálném životě. Absolvováním celého výcviku si osvojíte dovednosti pro práci s lidmi.
Základní čakra – výživa kořenů, instinkty přežití, spojení se zemí, životní síla, základní strachy.

Více informací...