druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Dílny

Víkendové nebo několikadenní semináře vedené otevřenými a tvurčími osobnostmi, které probíhají na Druně v centru Prahy, nebo v jiných krásných místech blízko přírodě.


V objetí Fénixových křídel

Míša Petersen

21. - 22. října 2017

Tanec pro ženy i muže každého věku, formy i poslání. Protančete se podzimními dny s energií bájného ptáka Fénixe a napijte se z jeho síly, moudrosti a živosti! Pták Fénix je symbolem obnovy života a cyklických fází. Spolu s ním přicházejí změny a růst. Přináší sluneční i zemské světlo, staré vědění a moudrost. Napomáhá na cestě k nalezení vnitřní rovnováhy a dává nám sílu proměny, která má ohromnou léčivou moc. V pohybu, tanci i meditaci budeme pracovat s moudrostí, která se vine lidským životem od dětství po stáří, moudrosti smrti a znovuzrození.


Dlouhý džem kontaktní improvizace - Praha

27. - 29. října 2017

Dlouhý džem se opět blíží na Drunu. Třídenní vír tance a pohybu, dialog s hudebníky, kteří nám budou k tanci hrát a tanec s tanečníky z různých zemí a měst. Fyzická hra rytmů, tvarů a nálad nabírá spád a vtahuje nás. Divoký dynamický příliv střídá klidný meditační odliv. Tělesná setkání a souznění vnitřních krajin.


Probuzené ženství

Komala de Amorim (Brazílie)

3. - 5. listopadu 2017

Osmiměsíční proces hluboké transformace ženské sexuality a otevření se lásce a důvěře.
Tímto výcvikem nás budou provázet tantrické bohyně, projevené aspekty naší duše. S moudrostí a láskou Velké Matky se vydáme na cestu mocným světem sexuálních energií, které ovlivňují náš život víc, než si myslíme. Otevřeme srdce radosti, bolesti a touze uloženým v těle a v mysli. Během léčivého procesu se sblížíme se svou duší, s principem života a tvoření.


Mohendžodáro

Olivie Pospíšilová

Sobota 11. listopadu 2017

„Mohendžodáro je cvičení, které muž nesmí vidět, ale tanec, který vidět musí!“
Tajemné, zkrášlující a omlazující cvičení pro ženy, které je vede zpátky k sobě. Umožňuje jim naslouchat svému tělu i duši. Rozvíjí vnitřní krásu a sílu ženy, bez ohledu na věk. Asány aktivují energii pánevního dna a skrze ženské orgány ji vedou do srdce a pak dál do celého těla, povzbuzují žlázy s vnitřní sekrecí, které uvolňují estrogeny a udržují tak dynamiku mládí. Ženy, které Mohendžodáro praktikují, jsou známe svojí krásou a svěžestí do vysokého věku.


Feldenkraisova metoda

Ester Jánošiová

Neděle 12. listopadu 2017

Feldenkraisova metoda nás vede k lepšímu uvědomování vlastního těla, vytváří nové vzorce pohybu a pomáhá odbourávat staré stereotypní návyky. Prostřednictvím sekvence konkrétních pohybů zlepšujeme nejen své pohybové schopnosti, ale i celkovou kvalitu našeho fungování. Pohyb provádíme s vědomou pozorností a díky schopnostem našeho mozku vytvářet nová spojení měníme i naše vnímání, prožívání a myšlení.


Prvotní cítění - uzdravení vnitřního dítěte

Komala de Amorim (Brazílie)

17. – 19. listopadu 2017

Pokud se nám v prvních 7mi letech života nedostalo lásky, péče a doteku, které patří mezi základní potřeby každého dítěte, a namísto toho jsme byli trestáni, odmítáni či zanedbáváni, vytváříme si ochranné vrstvy, jež nás mají oddělit od pocitů bolesti. Tyto vrstvy překrývají naše základní kvality a skutečný vrozený potenciál. „Vnitřní dítě“, v nás stále žije a čeká, aby se mohlo projevit v celé své kráse. Obnovíme-li s ním spojení, dostane-li se jeho potřebám pozornosti a prostoru, nemusí už dále přehrávat svá zranění v našem současném životě. Osvobozujeme tím nejen sebe, ale i osoby, které byly součástí naší minulosti. Přijímáme odpovědnost za svůj život. Zážitky z minulosti začínáme vnímat jako příležitost k dalšímu růstu. Cestou iniciace kráčíme do plné a vyzrálé dospělosti.


Manipulace až do nebe

Zita Pavlištová

Sobota 18. listopadu 2017, Brno

Pohybově improvizační dílna, tělesná hra, která vám přiblíží principy perfektního fyzického propojení. Překvapí nás, jak příjemné může být v takovém propojení vzájemné ovládání. Pocítíme jak je účinné, na jaká skvělá místa nás dovede, a o co bez něj přicházíme. Čeká nás atmosféra objevování, úsměv a vtip, náhlá pochopení sebe sama skrz to, co děláme fyzicky. Ocitneme se na zemi i ve vzduchu, a poddáme-li se vnímavému vedení, odchýlí nás to od běžných pohybových cest a bez úsilí nás to vede do poloh, na které nejsme zvyklí.


Profesionální výcvik v biodynamické kraniosakrální terapii

Bhadrena Tschumi Gemin a Kavi Alessandro Gemin

25. listopadu - 1. prosince 2017

3letý základní profesionální výcvik, který pořádáme ve spolupráci s International Institute for Craniosacral Balancing® ICSB. Absolvováním výcviku získáváte mezinárodně platný certifikát BCST, Biodynamic Craniosacral Practitioner.


Radikální upřímnost

Sebastian James

2. - 3. prosinec

Osvobození se od snahy být bezchybní, líbit se a nikoho neurazit. Vstoupíme do prostoru, ve kterém jsme to my – otevření a skuteční. Ukážeme se ve všech svých barvách a v celé své hloubce, to vše v blízkém kontaktu s ostatními. Zakusíme jaké to je někoho poznat a jaké to je být poznán. Je pravděpodobné, že při tom zakusíme emoce, u kterých se zdálo, že jich už nejsme schopni, a vydáme se na cestu za pestrým a rozmanitým životem.


Hormonální jógová terapie

Irena Šorfová

4. - 5. prosince 2017

Ženské zdraví přírodní cestou. Hormonální jógová terapie je přírodní léčba – sestava cviků vycházejících z hatha jógy, kundalini jógy a tibetských technik práce s energií, která byla vytvořená pro ženy s problémy způsobenými hormonální nerovnováhou. Obsahuje speciální cviky na reaktivaci produkce a harmonizace hormonů, v důsledku čehož zmírňuje nebo odstraňuje nepříjemné doprovodné symptomy menopauzy a rovněž pomáhá při dalších problémech jako jsou polycystické vaječníky, premenstruační syndrom či neplodnost (více níže). Terapie Hormonální jógou zvyšuje hladinu estradiolu, takže pomáhá v prevenci osteoporózy a kardiovaskulárních onemocnění.


Tantra jóga ve zvukové lázni

Dagmar Volfová a Petr Havlan

neděle 17. prosince 2017

Pro velký zájem pořádáme další vydání speciálu: jemná tantrická jóga doprovázená živou hrou na zpívající tibetské mísy, hang a gong – tantrajóga a relaxace ve vibrační lázni prastarých nástrojů Východu. Tentokrát na celý den, ať se můžete rozpustit a uvolnit opravdu do hloubky! A před Vánocemi to potřebujeme obzvlástě. Vždyť advent je o cestě dovnitř a k sobě, ke své podstatě…


Spirituální aspekt v procesu léčení

Mike Boxhall (Velká Británie)

11. - 14. ledna 2018

Postgraduální kurz, jehož záměrem je otevřít profesionálním terapeutům (kraniosakrálním terapeutům, osteopatům, fyzioterapeutům, psychoterapeutům) nový obzor a příležitost dotknout se dalších rozměrů léčení. Výuka pokračuje tam, kde koncept léčení a dovednosti terapeuta narážejí na své hranice. Způsob práce vlastní craniosacrální biodynamické terapii je obohacený o další úrovně vnímání a zpětnou vazbu. Záměrem tohoto kurzu je zkušenostně zkoumat spirituální aspekty léčení, které jsou přirozenou součástí našich tělesných bytostí. Spíše nežli o výklad, jedná se tedy o formu společné praxe. Praxe, která vede k rozšířenému vědomí.


Výcvik pro život I. - Základní čakra

Komala (Brazílie) a Khushru (Rakousko)

2. - 7. února 2018, Buchov

Intenzivní proces zkoumání, sebeobjevování a sebetransformace ve všech úrovních lidského vědomí, skrze 7 energetických center. Cílem této práce je otevřít naplno náš potenciál lidské bytosti, obnovit spojení s naší esenciální přirozeností a uplatnit naše vnitřní objevy v reálném životě. Absolvováním celého výcviku si osvojíte dovednosti pro práci s lidmi.
Základní čakra – výživa kořenů, instinkty přežití, spojení se zemí, životní síla, základní strachy.


Božské ženství

Komala (Brazílie)

9. - 11. února 2018

Transformace a léčení skrze hinduistické bohyně. Tento seminář je prostorem pro ženy, aby se spojily a vstoupily do magických, krásných a mocných energií svých vnitřních bohyní. Je to prostor pro sdílení a přijímání, pro spojení se se základními ženskými kvalitami a otevření se novým energiím a možnostem. Indické bohyně představují aspekty naší životní energie, které hrají svou úlohu v každé z nás. Když se těmto energiím otevřeme, přinášejí více jasnosti a živosti do našich fyzických, mentálních, emocionálních a duchovních těl a dostávají nás do kontaktu s našimi božskými kvalitami a mění způsob, jak vidíme samy sebe a svět kolem nás.
Úvodní ochutnávkový seminář k osmiměsíčnímu výcviku Probuzené ženství.


Probuzené ženství

Komala de Amorim (Brazílie)

duben - listopad 2018

Osmiměsíční proces hluboké transformace ženské sexuality a otevření se lásce a důvěře.
Tímto výcvikem nás budou provázet tantrické bohyně, projevené aspekty naší duše. S moudrostí a láskou Velké Matky se vydáme na cestu mocným světem sexuálních energií, které ovlivňují náš život víc, než si myslíme. Otevřeme srdce radosti, bolesti a touze uloženým v těle a v mysli. Během léčivého procesu se sblížíme se svou duší, s principem života a tvoření.


Hlas a síla projevu

Komala de Amorim (Brazílie)

4. - 6. května 2018

Hlas je jedním z nejdůležitějších nástrojů lidského vyjádření. Zpívající hlas je spontánní, nelogický, prvotní, a je to přímý prostředek k vyjádření naší vnitřní reality. Hlas, který spojuje a vyjadřuje široké a bohaté spektrum zvuků, ukrývajících se uvnitř nás, se stává cestou skrze náš lidský potenciál. Tato cesta začíná od nejnižších zvuků fyzické síly první čakry, vede přes vitalitu a hravost v oblasti břicha, sílu a přítomnost solar plexu, něžné láskyplné zvuky v našem srdci, tvůrčí prostor hrdla, k vysoké frekvenci šesté čakry až k nejvyšším a tichým vibracím čakry sedmé. Objevováním a zkoumáním zvuků přicházejících z různých energetických center našeho těla znovu spojujeme a vyjadřujeme naše fyzické, emocionální a duševní stavy. Přinášíme tak jasnost, radost a klid našemu bytí.


Spirituální stránka NeuroEnergetické terapie

Roger Gilchrist (USA)

12. - 15. května 2018

NeuroEnergetická terapie je způsob, jak zvyšovat lidský potenciál na maximum. Transpersonální psychologické pojetí NeuroEnergetické terapie zdůrazňuje spirituální povahu léčebného procesu. Postgraduální kurz, určený kraniosakrálním terapeutům a zároveň závěrečný seminář výcviku NeuroEnergetické terapie, zkoumá, jak se stát přístupnější pro samo-obnovující sílu Dechu Života. Jak mu být přístupný během ošetření, zatímco se stáváte jeho kanálem.


Výcvik pro život II. - Sakrální čakra

Komala de Amorim (Brazílie) a Gregor Khushru (Rakousko)

1. - 6. června 2018

Intenzivní proces zkoumání, sebeobjevování a sebetransformace ve všech úrovních lidského vědomí, skrze 7 energetických center. Cílem této práce je otevřít naplno náš potenciál lidské bytosti, obnovit spojení s naší esenciální přirozeností a uplatnit naše vnitřní objevy v reálném životě. Absolvováním celého výcviku si osvojíte dovednosti pro práci s lidmi.
Sakrální čakra – plynutí a spojení, emocionální identita, potěšení a sexualita, základní právo cítit.


Sexualita, láska a partnerství

Komala de Amorim (Brazílie) a Gregor Khushru (Rakousko)

13. - 15. července 2018

Sexuální energie a touha po lásce jsou motorem, který nás žene do vztahů. Ale zároveň nedostatek pochopení a komunikace kolem sexu, lásky a vztahu nám brání v dosažení skutečné intimity. Proto je tento seminář věnován prožitku božského tance mužských a ženských polarit. Pochopení toho, jakým způsobem nás sexuální energie pohání k tomu, abychom se spojili a vytvořili intimní vztahy. Odkrývání možností a výzev, které s sebou láska přináší, stejně jako učení se o sobě samém, které jde ruku v ruce s tím.


Výcvik pro život III. - Solární čakra

Komala de Amorim (Brazílie) a Gregor Khushru (Rakousko)

12. - 17. října 2018

Intenzivní proces zkoumání, sebeobjevování a sebetransformace ve všech úrovních lidského vědomí, skrze 7 energetických center. Cílem této práce je otevřít naplno náš potenciál lidské bytosti, obnovit spojení s naší esenciální přirozeností a uplatnit naše vnitřní objevy v reálném životě. Absolvováním celého výcviku si osvojíte dovednosti pro práci s lidmi.
Solární čakra – síla bytí, vůle, rozhodnost, autonomie, asertivita, originalita, radost, elán, jedinečnost.


Umění žít, umění zemřít

Komala de Amorim (Brazílie)

26. - 28. října 2018

Smrt je nedílnou součástí života. Ze strachu vytváříme rozdíl mezi životem a smrtí. Držíme se našich přesvědčení, minulosti a vzpomínek, stejně tak jako budoucnosti, tužeb a snů. Důsledkem toho je, že prožíváme život pouze mentálně, intelektuálně a ztrácíme kontakt se skutečnou podstatou toho, čím jsme.
Zemřít a znovu se narodit je súfijský paradox – porozumění, že život i smrt jsou částí každého okamžiku. Abychom rozpoznali svojí pravou přirozenost, musíme nechat zemřít to, čemu věříme, že jsme. Pak můžeme být plně naživu.