druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Večery

Koncerty, setkání, džemy kontaktní improvizace, představení .. vždy jiné a otevřené pro vás i vaše přátele.


Tanec posvátných dravců Orla a Kondora

Michaela Petersen

Pondělí 26. srpna 17:30 - 21:30

Večer radostného rozletu s posvátnými dravci plný tance a rituálů se vším, co Orel a Kondor symbolizují. Propojíme se s přírodními živly, harmonizujeme svou pravou a levou hemisféru a necháme do sebe vstoupit nádhernou esenci Orla i Kondora, jejichž tanec poskytuje silný léčebný prožitek. Naučíme se prastarému nástroji Vhledu, který odkrývá, co v nás odjakživa dřímá a čím bychom se mohli v životě zabývat, který nám pomůže najít způsob, jakým plně rozvíjet svůj vnitřní potenciál. S lehkostí i silou vzdušného tance těchto posvátných ptáků se protančíme k hravé radosti z letu, harmonii a síle v nás. Dovolte si vzlétnout a být sami sebou, nechte své tělo a duši vyjádřit se pohybem a prožijte tanec jako tvůrčí proces ve vší jeho hloubce.


Otevřená lekce Výcviku pro život: Kořeny a instinkty

Komala de Amorim a Gregor Khushru Steinmaurer

Středa 28. srpna 19:00 - 22:00

Připojte se k nám na tomto tříhodinovém setkání, naplněném objevováním podstaty první čakry, která je základnou a počátkem lidského uvědomění. První čakra je spojena s našimi předky a se zemí, která nás podpírá a vyživuje. Souvisí s naším fyzickým tělem a základními potřebami a instinkty, propojuje nás do hmotného světa a s elementem země. Během tohoto večera se spojíme se svým tělem, se svými kořeny a instinkty, abychom tak otevřeli cestu naší přirozené vitalitě, fyzické síle a pocitu ukotvení.


Ponořeni v extázi

Kirsty Yogini (Anglie) a Atmo Chaitanya (Lotyšsko)

Čtvrtek 29. srpna 19:00 - 22:00

Synergie tantra-jógy a extatického tance. Extatická radost je naše podstata. S ní se rodíme. Je tím, čím opravdu jsme. Připojte se k nám v tento večer, v němž se naše těla a srdce spojí s naší divokou energií. Jestliže tantra-jóga připraví tělo, uvolní tenze, které brání proudění potěšení, pak v synergii s ní může být následující tanec úchvatným prožitkem. Potěšení je naše přirozenost a čeká jenom na to, až ho pocítíme, až se do něj uvolníme. Tantra-jóga nás naladí na nejrůznější frekvence potěšení, jakými jsou dech, tlukot srdce a proudění a vibrace těla, uvolnění a zvýšená citlivost.


Mohendžodáro - tantra jóga (ukázkové lekce)

Olivie Pospíšilová

Pondělí 9. a 16. září 19:00 - 21:30 a Středa 11. a 18. září 19:30 - 22:00

Speciální ukázková lekce před zahájením kurzu v dalším semestru.
Tajemné zkrášlující a omlazující cvičení pro ženy, které je vede zpátky k sobě. Umožňuje jim naslouchat svému tělu i duši. Rozvíjí vnitřní krásu a sílu ženy, bez ohledu na věk. Asány aktivují energii pánevního dna a skrze ženské orgány ji vedou do srdce a pak dál do celého těla, povzbuzují žlázy s vnitřní sekrecí, které uvolňují estrogeny a udržují tak dynamiku mládí. Ženy, které Mohendžodáro praktikují, jsou známe svojí krásou a svěžestí do vysokého věku.


Koupel v léčivých vibracích

Irena Šorfová

Neděle 15. září 19:00 – 20:30

Na naší nejhlubší úrovni jsme čistá energie, a energie není nikdy nehybná – vibruje v tónech, vlnových délkách, cyklech a frekvencích. V každém momentě je naše vědomí vytvářeno milióny chemických reakcí, které spolu plně rezonují, vytvářejí tóny a frekvence. Gong je považován za jediný instrument, který vytváří tóny a polyfonní tóny, které rezonují s naší vlastní existencí. Silné kosmické zvuky, které vycházejí z gongu, pronikají do každé buňky v těle, které se ladí v harmonii s tímto biologickým zvukem.


INdeepenDance

Kateřina Stejskalová

Úterý 27. srpna 19:30 – 22:00

Lektorka tance INdeepenDance provází taneční praxí, která probouzí a sjednocuje tělo, srdce a mysl. Poskytuje nástroje k tomu, abychom se mohli krok za krokem plně odevzdat síle, která s námi hýbe, a uvolnit tím jedinečný tvořivý extatický potenciál, který je v každém z nás bez ohledu na věk, fyzické schopnosti a tvary. Taneční meditační praxe pro kohokoli, kdo se chce odevzdat tanci ve svobodném, podporujícím, nekonkurenčním prostředí za doprovodu různorodé hudby z celého světa.


Kiva Vibe

Dubravka Radonjic

Čtvrtek 29. srpna 20:00 - 22:00

Nekonečný 5D taneční seriál. Místo pro vývoj abstraktní řeči těla a stimulaci imaginace. Místo, kde se rozmanitost naší mysli vtěluje do našeho pohybu a náš pohyb zvedá vibrace mysli i celého bytí. Místo, kde lze tvořit, hrát si a prociťovat, sledovat naše nelineární tendence, vézt se na emocionálních vlnách a vzápětí je opouštět. Místo, kde se destiluje esence našich 6 smyslů, které se rozvíjejí skrze nezkrocený tanec.


Džemy kontaktní improvizace

Zita Pavlištová

Pátek 23. srpna 20:00 - 22:00

Opatrná ladění, setkání tance a hudby v jednom prostoru. Prožití příběhů a nálad, které krouží kolem nás nebo které nosíme nevyřčené v sobě. Je na nás, dokážeme-li si naslouchat.