druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Večery

Koncerty, setkání, džemy kontaktní improvizace, představení .. vždy jiné a otevřené pro vás i vaše přátele.


Novoroční tanec Orla - Tanec vize a síly

Míša Petersen

Čtvrtek 4. ledna 18:00 - 21:30

Orel je posvátný posel, nesoucí na svých křídlech naše modlitby a přinášející vize a vhledy pro lidi. Medicína orla je darem, který dáváme sami sobě, aby nám připomínal svobodu nebes a my následovali radost, po níž touží naše srdce. Seberte odvahu, roztáhněte křídla, spojte se s prvkem vzduchu a vzlétněte vzhůru. Orel je dar jasného zraku, využijme ho a podívejme se na nastávající rok a náš život z nadhledu. Prožijte si tanec jako tvůrčí proces, ve vší jeho hloubce a obsažnosti a odevzdejte se mu bez zábran. Dovolte si být sami sebou, tím kým jste. Vzlétněte!


Tanec Movement Medicine

Kateřina Stejskalová

Úterý 19. prosince 19:30 – 22:00

Movement Medicine je taneční praxe, která probouzí a sjednocuje tělo, srdce a mysl a vědomě nás propojuje s vnitřním tanečníkem – tou inteligencí, která námi pohybuje, aniž to řídíme racionální myslí, díky níž nám fungují všechny orgány, aniž na to myslíme. Movement Medicine poskytuje nástroje k tomu, abychom se mohli krok za krokem plně odevzdat této síle, a uvolnit tím jedinečný tvořivý extatický potenciál, který je v každém z nás bez ohledu na věk, fyzické schopnosti a tvary, a mohli prožít radost z vlastního tance.


Taneční koncerty

Středa 20. prosince 20:00 - 22:00

Živá hudba, skvělí hudebníci, koncerty, na kterých se tančí kontaktní improvizace. Uvítáme i ty, kdo tenhle tanec chtějí poprvé vyzkoušet. Budeme zkoumat, jak se vzájemně dokážeme vést. Pozvěte, koho máte rádi.


Katharsis dance a Fantazie

Dubravka Radonjic

Čtvrtek 14. prosince 20:00 - 22:00

Katharsis Dance je kosmická školka pro dospělé, kde karneval naší mysli najde své uspokojení skrze tanec. Kde se děje magie díky tanci. Skrze tanec můžete budovat či rozproudit energii, která stagnuje, a zažívat celkové potěšení jak těla, tak svého ducha, splývající v bytostný celek. Je to prostor, kde budete uchopovat, upevňovat a následovat svoji vlastní autoritu, skrze svůj vlastní rytmus, emoce, potenciál i omezení.


Džemy kontaktní improvizace

Zita Pavlištová

Pátek 15. prosince 20:00 - 22:00

Opatrná ladění, setkání tance a hudby v jednom prostoru. Prožití příběhů a nálad, které krouží kolem nás nebo které nosíme nevyřčené v sobě. Je na nás, dokážeme-li si naslouchat.