druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Večery

Koncerty, setkání, džemy kontaktní improvizace, představení .. vždy jiné a otevřené pro vás i vaše přátele.


Extatický tanec a devět energetických funkcí

Sydney Samadhi (USA)

Čtvrtek 31. května 19:00 - 22:00

Prastará tajemství vytváření posvátného prostoru, který září a aktivuje naši extatickou zkušenost na tanečním parketě… a pak i mimo něj. Dílna extatického tance se skládá ze dvou částí. První část – učení se principu devíti energetických funkcí, následuje část druhá – samotná praxe v níž zažijete Ecstatic Dance Evolution a zároveň budeme mít šanci v něm integrovat předchozí principy.


Koupel v léčivých vibracích

Irena Šorfová

Neděle 17. června 19:30 – 21:00

Na naší nejhlubší úrovni jsme čistá energie, a energie není nikdy nehybná – vibruje v tónech, vlnových délkách, cyklech a frekvencích. V každém momentě je naše vědomí vytvářeno milióny chemických reakcí, které spolu plně rezonují, vytvářejí tóny a frekvence. Gong je považován za jediný instrument, který vytváří tóny a polyfonní tóny, které rezonují s naší vlastní existencí. Silné kosmické zvuky, které vycházejí z gongu, pronikají do každé buňky v těle, které se ladí v harmonii s tímto biologickým zvukem. Večer je součástí doprovodného programu týdne Beyond Psychedelics.


Těkavé metamorfózy

Patrik Pelauch a Zita Pavlištová

Středa 20. června 19:30 - 22:00

Pozdní večer. Čas naplněný hudbou a tancem. Čas, kdy se vás dotýká hudba, miluje vás, oživuje, přináší sílu a inspiraci, probouzí pohyb a následuje vás tam, kam se vydáte. Prostor se stává jedinou bytostí. My i hudba jsme součástí jednoho příběhu. Můžeme zažít cokoli.
Požitek z hudby, tance a kontaktní improvizace. Nebo jen poslouchání a pozorování. Umění otevřít se prostoru a počkat, co večer přinese. Večer je součástí doprovodného programu týdne Beyond Psychedelics.


Tanec Movement Medicine

Kateřina Stejskalová

Úterý 22. května 19:30 – 22:00

Movement Medicine je taneční praxe, která probouzí a sjednocuje tělo, srdce a mysl a vědomě nás propojuje s vnitřním tanečníkem – tou inteligencí, která námi pohybuje, aniž to řídíme racionální myslí, díky níž nám fungují všechny orgány, aniž na to myslíme. Movement Medicine poskytuje nástroje k tomu, abychom se mohli krok za krokem plně odevzdat této síle, a uvolnit tím jedinečný tvořivý extatický potenciál, který je v každém z nás bez ohledu na věk, fyzické schopnosti a tvary, a mohli prožít radost z vlastního tance.


Katharsis dance a Fantazie

Dubravka Radonjic

Čtvrtek 24. května 20:00 - 22:00

Katharsis Dance je kosmická školka pro dospělé, kde karneval naší mysli najde své uspokojení skrze tanec. Kde se děje magie díky tanci. Skrze tanec můžete budovat či rozproudit energii, která stagnuje, a zažívat celkové potěšení jak těla, tak svého ducha, splývající v bytostný celek. Je to prostor, kde budete uchopovat, upevňovat a následovat svoji vlastní autoritu, skrze svůj vlastní rytmus, emoce, potenciál i omezení.


Džemy kontaktní improvizace

Zita Pavlištová

Pátek 25. května 20:00 - 22:00

Opatrná ladění, setkání tance a hudby v jednom prostoru. Prožití příběhů a nálad, které krouží kolem nás nebo které nosíme nevyřčené v sobě. Je na nás, dokážeme-li si naslouchat.