druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Večery

Koncerty, setkání, džemy kontaktní improvizace, představení .. vždy jiné a otevřené pro vás i vaše přátele.


INdeepenDance

Kateřina Stejskalová

Úterý 23. dubna 19:30 – 22:00

Lektorka tance Movement Medicine provází taneční praxí, která probouzí a sjednocuje tělo, srdce a mysl. Poskytuje nástroje k tomu, abychom se mohli krok za krokem plně odevzdat síle, která s námi hýbe, a uvolnit tím jedinečný tvořivý extatický potenciál, který je v každém z nás bez ohledu na věk, fyzické schopnosti a tvary. Taneční meditační praxe pro kohokoli, kdo se chce odevzdat tanci ve svobodném, podporujícím, nekonkurenčním prostředí za doprovodu různorodé hudby z celého světa.


Kiva Vibe

Dubravka Radonjic

Čtvrtek 25. dubna 20:00 - 22:00

Nekonečný 5D taneční seriál. Místo pro vývoj abstraktní řeči těla a stimulaci imaginace. Místo, kde se rozmanitost naší mysli vtěluje do našeho pohybu a náš pohyb zvedá vibrace mysli i celého bytí. Místo, kde lze tvořit, hrát si a prociťovat, sledovat naše nelineární tendence, vézt se na emocionálních vlnách a vzápětí je opouštět. Místo, kde se destiluje esence našich 6 smyslů, které se rozvíjejí skrze nezkrocený tanec.


Džemy kontaktní improvizace

Zita Pavlištová

Pátek 19. dubna 20:00 - 22:00

Opatrná ladění, setkání tance a hudby v jednom prostoru. Prožití příběhů a nálad, které krouží kolem nás nebo které nosíme nevyřčené v sobě. Je na nás, dokážeme-li si naslouchat.


Feldenkraisova metoda - ukázková hodina

Ester Jánošiová

úterý 30. dubna 18:00 - 19:20

Příležitost poznat, jak lekce Feldenkraisovy metody dokáží změnit váš pocit z pohybu, rozšířit jeho možnosti a podpořit či navrátit do něj zdraví a svobodu. Největší výsledky se dostavují při intenzivní či dlouhodobé praxi a tak je ukázka ideální jako příprava na blížící se celodenní dílnu či cílený cyklus Feldenkraisovy metody. Feldenkraisova metoda nás vede k lepšímu uvědomování vlastního těla, vytváří nové vzorce pohybu a pomáhá odbourávat staré stereotypní návyky. Prostřednictvím sekvence konkrétních pohybů zlepšujeme nejen své pohybové schopnosti, ale i celkovou kvalitu našeho fungování. Pohyb provádíme s vědomou pozorností a díky schopnostem našeho mozku vytvářet nová spojení měníme i naše vnímání, prožívání a myšlení.


Příprava na slunovrat v duchu Aztécko toltéckých tradic

Temok Cozcacuahutli (Mexiko)

Neděle 9. června 18:00 - 21:30

Zpěv, buben, meditace a aztécko-toltécký tanec. Slunovratová meditace v duchu starodávných aztécko-toltéckých tradic, kterou provází Temok Cozcacuahutli.


Oslava života v duchu Aztécko toltéckých tradic

Temok Cozcacuahutli (Mexiko)

Pondělí 8. července 17:30 - 21:00

Život je v létě v plném proudu, všechna zvířata mají dostatek tepla a naplňují přírodu, stejně jako stromy a rostliny zelenající se zdravím a vlnící se v prohřátém vzduchu. Pojďme společně oslavit tento zázrak zvaný život a jeho posvátnost ve společném kruhu v duchu aztécko-toltéckých tradic pod vedením Temoka Cozcacuahutli.


Úvod do nenásilné komunikace

Jared Finkelstein (USA)

pátek 10. května 16:30 - 19:30

Nenásilná komunikace neboli soucitná komunikace je praktický proces, kterému se můžete učit. Pomáhá lidem věnovat pozornost na sdělování takových lidských hodnot, které nás hluboce, upřímně a soucitně spojují se sebou samým i s ostatními. Když zvětšujeme naši schopnost rozumět lidským potřebám, máme k dispozici mnohem větší možnosti, jak vytvářet své vztahy a jak vést své životy. Toto interaktivní setkání nás zavede do základních principů a praxe Nenásilné komunikace. Pokud chcete potkat jednoho z nejlepších učitelů, jste na tom pravém místě, kde se dostanete k esenci.