druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Večery

Koncerty, setkání, džemy kontaktní improvizace, představení .. vždy jiné a otevřené pro vás i vaše přátele.


Džemy kontaktní improvizace

Zita Pavlištová

Pátek 20. října 20:00 - 22:00

Opatrná ladění, setkání tance a hudby v jednom prostoru. Prožití příběhů a nálad, které krouží kolem nás nebo které nosíme nevyřčené v sobě. Je na nás, dokážeme-li si naslouchat.


Tanec Movement Medicine

Kateřina Stejskalová

Úterý 24. října 19:30 – 22:00

Movement Medicine je taneční praxe, která probouzí a sjednocuje tělo, srdce a mysl a vědomě nás propojuje s vnitřním tanečníkem – tou inteligencí, která námi pohybuje, aniž to řídíme racionální myslí, díky níž nám fungují všechny orgány, aniž na to myslíme. Movement Medicine poskytuje nástroje k tomu, abychom se mohli krok za krokem plně odevzdat této síle, a uvolnit tím jedinečný tvořivý extatický potenciál, který je v každém z nás bez ohledu na věk, fyzické schopnosti a tvary, a mohli prožít radost z vlastního tance.


Taneční koncerty

Středa 25. října 20:00 - 22:00

Živá hudba, skvělí hudebníci, koncerty, na kterých se tančí kontaktní improvizace. Uvítáme i ty, kdo tenhle tanec chtějí poprvé vyzkoušet. Budeme zkoumat, jak se vzájemně dokážeme vést. Pozvěte, koho máte rádi.


Katharsis dance a Fantazie

Dubravka Radonjic

Čtvrtek 26. října 20:00 - 22:00

Katharsis Dance je kosmická školka pro dospělé, kde karneval naší mysli najde své uspokojení skrze tanec. Kde se děje magie díky tanci. Skrze tanec můžete budovat či rozproudit energii, která stagnuje, a zažívat celkové potěšení jak těla, tak svého ducha, splývající v bytostný celek. Je to prostor, kde budete uchopovat, upevňovat a následovat svoji vlastní autoritu, skrze svůj vlastní rytmus, emoce, potenciál i omezení.


Vědomý trénink - fyzická rovnováha

Caroline Arandia (Argentina)

Středa 1. listopadu 18:00 – 19:30

Večerní cvičení, jehož cílem je dosáhnout jednoduchosti osvobozením se od tělesné hmoty. Prostřednictvím cvičení řízeného naším dýcháním budeme naše těla trénovat tak, abychom hlouběji poznali naši tělesnou strukturu, posilováním svalů a růst vlastní flexibility. Praxe nás povede k recyklaci naší fyzické energie, k objevování společných a jednoduchých událostí našeho těla, k maximalizaci konkrétních akcí a zodpovědnosti nad svým zdravím, životem a naší silou.


Tančírna - didgeridoo a bicí nástroje

Ondřej Smeykal a Zdeněk Konopásek

čtvrtek 23. listopadu 20:00 – 22:00

Srdečně zveme na dvouhodinové vyřádění se při organické hudbě! Náš záměr je jasný. Přes naladění se na prostor a aktuální společnou atmosféru se vydáme do rytmických krajin, pozvolných i ohnivých. Nabídneme vám dlouhé rytmické pasáže, do kterých se můžete položit celým tělem… Závěrem se zklidníme při společné besedě.


Koupel v léčivých vibracích

Irena Šorfová

neděle 10. prosince 19:00 – 21:00

Večerní setkání, během něhož ve skupinové energii a společném záměru zvyšujeme skrze meditační praxi naše vibrace na frekvence míru a léčení. Očišťujeme a projasňujeme naše energetické pole a otevíráme centrální energetický kanál pro snadné proudění životní energie, energie vědomí. Účinek meditace zesílíme zvukovou koupelí ve vibracích terapeutického symfonického gongu, které mají velmi silný léčivý efekt na nervový systém a mysl, obnovují tělo na buněčné úrovni.