kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Balancing

(bodywork a masáž)

Práce s tělem, která obnovuje dynamickou rovnováhu pohybového aparátu. Působí kvalitou doteku, tahem, tlakem přímo na jednotlivé pohybové struktury: šlachy, svaly, kosti a fascie. Navrací jim ztracenou pružnost, dává tělu příležitost vracet se do původních neutrálních poloh a pohybovat se v přirozeném rozsahu. Manipulací rozhýbává a rozvolňuje ztuhlá místa, zvětšuje prostor v kloubech, stimuluje nebo naopak uvolňuje napětí v různých částech těla, reguluje tonus. Pomáhá zbavovat se přebytečných napětí, rozpouštět bloky a přináší úlevu od bolestí.

Zároveň s tím ovlivňuje funkci nervové soustavy: její schopnost regulovat se, její citlivost, přesnost a kontinuitu. Stimulací některých stagnujících oblastí je možné dosáhnout lepšího vyživování tkáně v místech, kde pohyb neprocházel a látková výměna zde byla nedostatečná.

Balancing působí i na hluboké svaly a umožňuje kostem vracet se do správného postavení. Celý pohybový systém dostává šanci vracet se do přirozených poloh, kde se zvětšuje rozsah pohybu a zmenšuje námaha a kde může plně využít oporu země.

Základní efekt této práce spočívá v tom, že působí na tělo jako na ucelený systém, ve kterém každá část ovlivňuje ty ostatní a kde se vše vzájemně vyvažuje. Počítá s proměnami a s pohybem. Nehledá tedy primárně správnou polohu, ale správnou funkci.

Vzápětí po balancingu můžete vnímat své tělo jako propojený celek, který se snadněji a lépe pohybuje. Jste uvolněni, odchází napětí a zbavujete se bolestí, které jsou s ním spojeny. Čas strávený na balancingu je také příležitostí vypnout, uvolnit se, odpočinout si, zbavit se bezprostředního stresu, spojit se s tělem, věnovat mu svou pozornost.

Zita Pavlištová

Věnuje se pohybu a ruku v ruce s tím i metodám, které osvobozují tělo a mysl, přinášejí nové možnosti, obnovují jeho přirozené pohybové funkce.

Dlouhodobě se věnuje výzkumu toho, jaké možností i omezení má tělesná anatomie v pohybu, studuje a hledá uplatnění těchto poznatků v praxi, rozvíjí metody, pomocí nichž lze rozvíjet pohybové dovednosti a přiblížit se k hranicím lidských schopností.

Současně s pohybovým výzkumem studuje metody práce s tělem, rozvíjí pozoruhodnou techniku naslouchání tělu. Objevuje, jak lze pomocí citlivého působení uvést tělo do rovnováhy, obnovit zdraví, napravit nefunkční vztahy, uvolnit tenze a změnit nesprávné pohybové návyky, hledat přirozenou rovnováhu a pružnost.

Na mezinárodní úrovni spolupracuje s lékaři i terapeuty, má stálou klientelu a své znalosti využívá a sdílí i na mezinárodních festivalech a setkáních.

Ceny

jednotlivé ošetření 90min:     1 100 Kč
soubor 3 ošetření: 3 000 Kč
soubor 6 ošetření: 5 400 Kč

Kontakt

tel: + 420 723 253 757
email: zita@druna.cz
místo:     Spálená 21, Praha 1

Rádi byste prošli tímto ošetřením? Objednejte se!

rezervovat pro
místo na
vaše možné termíny: