druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Čchi Kung: tři úrovně zdraví - ukázková lekce

úterý 4. února, 16:30 – 18:00

ukázková lekce před zahájením kurzu

Název Čchi Kung je možné přeložit jako „práce s životní energií″. Je to cvičení pomalých, na sebe navazujících plynulých pohybů, které přinášejí konkrétní zážitek vlastní energie a jsou velmi účinnou cestou k vnitřní rovnováze a uvolnění. Skrze pohyb, dech a vedení pozornosti se při cvičení tělem vede energie Čchi, která je životodárnou silou proudící ve všem živém, současně se zklidňuje mysl. Pomalé, lehké a plynulé pohyby podporují tok lymfy, oběh krve v žilách a proudění Čchi v meridiánech. Zároveň se tak procvičují klouby, šlachy a svaly, aniž by se přetěžovaly.

Cvičení Čchi Kung vzniklo před více než pěti tisíci lety v Číně a je jedním z pěti pilířů tradiční čínské medicíny. Technika je navržena tak, aby se Čchi v těle shromažďovala a uchovávala. Celoživotní cvičení Čchi kungu napomáhá pohyblivosti a vitalitě i ve stáří. Kromě toho je to možnost přeměnit Čchi ve vyšší, kvalitnější formy energii, „vyprázdnit ducha“ a najít cestu zpátky ke svým kořenům.

V této ukázkové hodině si uděláme „ochutnávku“ cviků ze tří sestav: Sestava Velkého předělu, Orgánová sestava a sestava Tlačící ruce, které se zaměřují na tři úrovně zdraví – na rozvíjení síly, pružnosti a vytrvalosti těla, dechu a mysli. Více do hloubky se těmto sestavám budeme věnovat v úterním pravidelném kurzu od 11. února.

Soňa Šťastná

Studovala Čchi Kung jako umění udržovat rovnováhu v neustálém přílivu proměn, které život znamená. Učí toto cvičení s přesvědčením, že ve chvíli, kdy praktikujete, prožíváte harmonii na úrovni duševní, fyzické i psychické. Tato praxe je cesta a zároveň cíl. Neustále se měnící energie, která nechce ustrnout ani v jednom stádiu, pouze udržovat rytmus proměny. Cvičení Čchi Kung začala praktikovat, když hledala cestu, jak se vrátit k vlastní síle, rovnováze, tělesnému a duševnímu zdraví. Čchi Kung se stal odpovědí na mnoho jejích otázek.

Cena 250 Kč za ukázkovou hodinu. Nutná rezervace místa předem.

Zajímá vás tento seminář? Rezervujte si místo!


chci rezervaci na:   Čchi Kung: tři úrovně zdraví - ukázková lekce | úterý 4. února 16:30 - 18:00 | Soňa Šťastná
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.