druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Dialogy tělem a slovy

kontaktní improvizace a nenásilná komunikace

13. – 21. července 2019

Intenzivní letní tréninková skupina rozvíjí úchvatný a naplňující způsob komunikace. Komunikace, která zahrnuje slova, stejně jako řeč těla, verbální sdělení, stejně jako fyzickou interakci a pohyb. Trénink rozvíjí mentální i tělesný vyjadřovací potenciál. Posiluje kapacitu vnímat tělem i duší a podporuje schopnost naplno se projevit. Učí komunikaci v níž měníme sebe, vztahy i okolní svět.

Spojení kontaktní improvizace a nenásilné komunikace umožňuje budovat vnitřní integritu, propojit se na mentální a fyzické úrovni. Dovolí nám cítit sílu, která sídlí v těle a čerpat z ní i tam, kde věci zdánlivě nejsou fyzické. Dostat obrovskou podporu těla ke všemu, co chci ve světě žít, co chci najít, projevit nebo změnit. Pomůže nám vidět paralely na fyzické i mentální úrovni.

V dialogu hledáme spojení. Vstupujeme do něj odvážně, plně, s ochotou nechat se ovlivnit, nechat se proměnit. V dialogu vzniká něco mezi námi. Něco co nejsem jen já nebo jen ty. Sledujeme co ožívá a plyne mezi námi a co nás může nejlépe vést. Význam, který se stále mění. Význam který nemusíme znát, když do kontaktu vstupujeme. Význam, který můžeme zachytit, když dokážeme jednat i vnímat, upřimně se projevit i naslouchat.

V tréninku fyzickém – kontaktní improvizace i v tréninku verbálním – nenásilná komunikace učíme se význam zachytit v různých kanálech a vynést jej z podvědomí na světlo světa. To, že během komunikace nelpíme na sobě, že připouštíme proces proměny (sebe, svých názorů, svých zvyků) uvolní naši kapacitu, zvýší naši schopnost domluvit se a pochopit, vidět a využít reálný potenciál konkrétního dialogu.

Práce v uzavřené skupině, uprostřed nádherné přírody a dostatečně dlouhá doba tréninku zajistí podmínky, v nichž se může dostatečně upevnit nový způsob myšlení, jednání a fyzické návyky tak, abychom je mohli přenést do života.

Dílna je určena těm, kdo chtějí vytvářet prostor, který nedovoluje pasivitu, přetvářku, který vyživuje, který vyzývá k projevení se, ke kontaktu s lidskostí uvnitř nás.. Vyvolává chuť být spolu a spolu se proměňovat a tvořit. Vítáme každého, koho zajímá komunikace na různých úrovních a kdo chce využívat v komunikaci širokou škálu možností a celý svůj lidský potenciál.

Zita Pavlištová

Ve své práci spojuje techniku současného tance a kontaktní improvizaci. Předává umění pohybu, jehož základem je naslouchání tělu. Ve své práci hledá hranice a miluje extrémy. Zkoumá tělo v pohybu a jeho propojení s myslí. Je jí vlastní dlouhé, klidné a vědomé pozorování vnitřního pohybu stejně jako rychlost, ztráta kontroly a risk – situace, kdy je třeba dát tělu bezvýhradnou důvěru.

Ondráš Přibyla

Jako lektor a kouč se práci opírá zejména o metody Nenásilné komunikace, které jsou užitečné k zvládání konfliktů, napětí anebo prostě komunikačně náročných situací. Jako jeden z mála v Česku má mezinárodní certifikaci Centra pro Nenásilnou Komunikaci. Na seminářích i při koučovacích sezeních rád experimentuje a vytváří simulované situace – takové malé instatní výzvy, na kterých společně s vámi zkouší různé nápady a sleduje, jaký by mohly mít efekt.

Žíl je dům kde se to všechno bude odehrávat. V podhůří Orlických hor v obci Javornice - Přím. GPS souřadnice jsou 50.169522, 16.392851

Dílna je intenzivní. Příjezd v sobotu ráno a návrat příští neděli odpoledne.


Cena dílny je 6 980 Kč při platbě zálohy 3 980 Kč do 15. června. Poté je cena 8 980 Kč.

Ubytování a jídlo 4 960 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!


dílna:   Dialogy - dynamika proměny | 13. - 21. července 2019 | Zita Pavlištová a Ondřej Přibyla
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.