druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Divadelní improvizace pro život

středa 19:30 – 21:30

11. dubna – 13. června 2018

Aplikovaná improvizace si bere hry, cvičení a principy z divadelní improvizace a používá je v nedivadelním prostředí. Trénink improvizace je návyková hra, které je těžké se nabažit. Přicházíte proto, abyste se zlepšovali, a vracíte se už jen pro to potěšení hrát. Při tom můžete objevit sami sebe, naučit se být osobití a opravdoví v mezilidských situacích, nabrat sebedůvěru a být rozhodní, tvořiví a přesvědčiví. Bavit se v každodenních situacích, i tam, kde jste ještě nedávno zažívali stres.


Kurz mě naučil nebát se něco plácnout, přestože to není skvělé. Zjistila jsem, jak mocnou mám autocenzuru a jak sama sebe svazuju aniž by to bylo třeba… Skupina zdánlivě odlišných lidí může dokázat skvělé věci, díky!

Tenhle trénink to je jízda. Zasvětí vás do umění bezprostřední akce, projdete cvičeními nejrůznějších dovedností. Ocitnete se v nevšedních situacích, dovolíte si pustit uzdu fantazii, užívat si nápady své stejně jako nápady těch druhých, smát se chybám a stavět na nich nové hrady. A nakonec zkoumat spolu to, co se odehrálo, a v čase mezi setkáními prověřovat nové dovednosti v každodenním životě.

Oblastmi, v nichž se den ode dne budete cítit silnější, jsou kreativita, která roste čím víc ji používáme, dovoluje vidět místa a možnosti ostatním skryté, pohotovost, umění jednat hned a s naprostou samozřejmostí, odvaha, schopnost stát vyrovnaně v ohnisku pozornosti ostatních, sdílet s nimi své nápady a nezakrývat své chyby, a spolupráce, ochota přispívat k celku, rozpoznávat příležitosti, které se nám nabízejí, a zároveň vytvářet příležitosti ostatním.


Pro mě osobně je přínosem to, že dokážu inspirovat ostatní a oni zase mě. A že je to tak i ve chvílích, kdy mám pocit, že se mi to zrovna vůbec nedaří. „Nic není špatně.“

Umět reagovat v situacích, na kterých nám záleží. Tvořit, sršet nápady a mít odvahu je uskutečňovat. Objevit v sobě schopnost bavit především sebe a mimoděk také ostatní. …že byste rádi? Tímto kurzem vás provedou Kačka a Pavel. Tak si vyhrňte rukávy a pojďte na to. Zažijete, co byste jinde nezažili.

Skupina bude pracovat jako uzavřená, aby byla více kompaktní a společná práce měla větší dopad. Ze stejného důvodu je kapacita omezena na 14 účastníků.

Pavel Wieser

To co odlišuje hereckého matadora Pavla Wiesera od jemu podobných učitelů je důraz na opravdovost. Schopnost vžít se sám do sebe a najít rovnováhu mezi citlivostí a rozhodností. Lépe než kdo jiný vám pomůže najít jemné odstíny vaší osobnosti, vnímat tu nevšední, vybranou chuť člověka, jakým dokážete být.

Pavel je hercem a trenérem improvizačního divadla, členem České improvizační ligy, členem Prezidia České asociace koučů a programovým ředitelem mezinárodního festivalu improvizace Zpatra. Má zkušenosti s psychologií práce a organizace.

Kateřina Nováková

Věří, že hranice a limity jsou často jen výplodem naší mysli, a že v nás je daleko více síly a potenciálu, než si možná umíme představit. Toto přesvědčení prostupuje i jejím přístupem k improvizačnímu divadlu.

Kačka je frekventantkou daseinsanalytického terapeutického výcviku, je vášnivá cestovatelka a měla v průběhu svého profesního života možnost poznat svět reklamních i stavebních firem. Tato zkušenost jí pomáhá rozumět světu obchodu a podnikání, kterou úročí jako lektorka a konzultantka.

Cena 7 240 Kč za celý kurz na období 11. dubna – 13. června (10 lekcí).

Minulý běh byl rázem zaplněn a tak, pokud již nyní víte, že na hodiny chcete chodit, doporučujeme si rovnou rezervovat místo úhradou zálohy.

Rádi byste navštěvovali tyto hodiny? Rezervujte si místo!


hlásím se na:   Divadelní improvizace pro život | středa 19:30 - 21:30 | Pavel Wieser, Kateřina Nováková
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.