druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Divotvorné divadlo

pondělí 17:00 – 19:00

1. října – 28. ledna

Toužili jste někdy hrát v divadle? Mít možnost být víc, být naplno, být jinak, v jiné kůži, zkusit si to ještě, nebo v jiné roli, proměnit se. Fascinuje vás schopnost herce udržet svým projevem v pozornosti stovky diváků? A nebo naopak? Nechodíte do divadla, protože sedět a dívat se na to vás nudí. Raději byste byli v akci. Jen se k tomu dostat, mít kde si to vyzkoušet. Pak máte jedinečnou příležitost v tomhle kursu: Skupina zájemců se tu totiž pokusí o skutečný div. Doslova z ničeho vymyslet, napsat, nazkoušet a poté před publikem zahrát, zarecitovat, zatančit a zazpívat divadelní opus, na který hned tak nikdo nezapomene!

Ester Kočiková v pozici supervizora věří a ví, že je to možné. Život každého z nás přece vydá na nejedno drama, grotesku či provinční estrádu. Mnozí z nás se z rozličných důvodů uvelebí v jedné jediné životní roli, léty do ni takřka vrostou, a kdyby v ní i trpěli jako zvíře, jsou přesvědčeni, že je to ta jejich Osudová. Ale co když není? Co když vůbec nemáte být ušlápnutou knihovnicí nebo pro změnu motorkářem z oceli? A co když je Vaše Curriculum vitae daleko zajímavější, než nejnovější tragédie jakéhosi skandálního severského dramatika?

To nám bude předlohou. Vyneseme to na světlo jeviště. Otevřeně, pravdivě, ale s odstupem a nadhledem. Jistě, že jen to, co sami sobě dovolíte. Každý za sebe a přitom s laskavou pomocí zbytku skupiny.

Naší hlavní pracovní metodou bude dramatická, taneční a hudební improvizace. A naším cílem především zábava. Takže se nebojte operní árie, nemáte-li sluch, ani baletního sóla, nevyjdete-li schody. Je tolik způsobů, jak něco vyjádřit; a my budeme hledat ty, které nás těší.

Možná se zaskvíte v precizní sebekarikatuře, možná si troufnete na ukázkovou protiroli, možná načrtnete figuru svého pradědečka podle babiččina vyprávění, možná si to jednou pro vždy vyřídíte se svou nekompatibilní šéfovou, a možná si zhmotníte nějaký sen, stanete se tím, kým jste vždycky chtěli být… Kolik účastníků, tolik příběhů, a postav ještě víc. Pospojovat to vše do smysluplného, poutavého, a zřejmě i notně tragikomického útvaru – to bude finální korunou našeho divotvorného díla!

A v lednu premiéra. Pocítíte tu okřídlenou katarzi. (A kdyby ne, zaručeně budete vědět jak založit, vést a k úspěchu dovést divadelní kroužek. Na pracovišti s kolegy, ve škole se svěřenci, v kuchyni s vlastními dětmi, či kdekoli s kýmkoli..)

Ester Kočičková

Nenapravitelná improvizátorka, riskující, hledající a nevyzpytatelná v každém okamžiku. Polyester české kulturní scény.

Poznáte ji za okolností nezvyklých, stejně tak pro ni, jako pro vás. Povede vás totiž. Opravdová, jak jen to dokáže a otevřená ve svých pochybnostech, citlivá, odvážná, rozhodná a ve střehu, neboť nikdy nevíte odkud to přijde. Ale i obyčejná a nebezpečně blízká. Chce vás prokouknout, hlavně proto, aby zjistila, jak na vás. Bude vás provokovat a zase znovu vám fandit, hledat s vámi kudy na to, možná nad vámi i zlomí hůl, ale můžete si být jisti že doma ji zase pečlivě slepí, aby ji na vás příště mohla vytáhnout.

Ester je zaujatá životem a vším co je lidské. Nakazí vás tím. Inspiruje svým přístupem v němž se bezhlavost a vášeň mísí s pokorou a sebekázní. Cítíte z ní vnitřní sílu, vytrvalost a odhodlání. …ať už se vám to s ní bude libit nebo ne, zřejmě na to nezapomenete.


Cena 7 220 Kč za celý kurz na období 1. října – 28. ledna (16 setkání). Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 3 520 Kč.

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.