druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Dlouhý vlčí džem

27. – 29. prosince 2019

Dlouhý zimní džem kontaktní improvizace na osamělém místě v krajině Orlických hor. Tři dny strávené spolu, beze slov, uprostřed zasněžených lesů a strání v teplém domě otevřeném do krajiny.

Tanec a kontaktní improvizace, fyzické rozhovory a setkání v pohybu spojené s živou improvizovanou hudbou v šesti tříhodinových blocích. Souhra těl v pohybu podpořená zvukem hudebních krajin. Ponoříme se do nepřetržitého toku improvizace, která odráží proměny nálad, obrazů a zvuků. Džemujeme neúnavně, divoce i jemně, otevřeným vnímáním, s ochotou být naplno v každé situaci.

Potkáme se beze slov. Budeme tančit a hrát si při džemech, v čase mezi tím odpočívat, odcházet do okolní přírody a vracet se. Beze slov naslouchat sobě, těm druhým a všemu co nás obklopuje. Jaké to je, když naše vnímání přestanou ovlivňovat slova? Těla, mysl a prostor se na sebe ladí. Nacházejí vzájemný vztah a odhalují hlubší smysl. Vzájemně se podporujeme v odvaze, v otevřenosti, v citlivosti, ve zvědavosti.

Pěstujeme schopnost být spolu a nemluvit. Se známými i neznámými, i s těmi co přijedou z dálky. Máme všechny ostatní prostředky, které nám dovolí vnímat se, rozumět si navzájem, cítit se propojení, opravdoví a skutečně tady. Čas vyzkoušet svou odvahu a radikálně experimentovat. Možnost poznat sám sebe i ty druhé jinak než jsme zvyklí. Těšit se na všechno nové co objevíme, co kdo přinese.

Zita Pavlištová

Povede ranní bloky věnované probouzení těla a mysli. Dopoledne vás zasvětí do tajů kontaktní improvizace, spolupráce s partnerem a pohybových her. Na začátku každého džemu povede krátké úvodní společné ladění, v nemž budeme zkoumat rozdílné kvality, různé nálady, pocity a inspirace k pohybu.

Michal Turek

Doprovází každý večerní džem improvizovanou hudbou na violoncello a elektrickou kytaru a zpěvem, slovem, básní i rapem. Zároveň vytváří zvukovou atmosféru na dopoledních pohybových hodinách.

Žíl je v podhůří Orlických hor a nachází se v obci Javornice – Přím. GPS souřadnice jsou 50.169522, 16.392851. Pokud pojedete vlakem nebo autobusem, dejte nám vědět, můžeme vám přijet naproti.

Čekat na vás budeme v pátek od 17:00, program začíná ve 20:00. Chcete-li přijet později, dejte nám vědět kdy.

Cena 3 710 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 1 750 Kč.

Jídlo a ubytování 640 Kč

Na Vlčí džem bude 30. prosince – 1. ledna navazovat také Silvestrovská párty. Pokud si rezervujete místo na obou akcích, platí snížená celková cena 4 900 Kč za obě dílny a 1 600 Kč za ubytování a jídlo.

Zajímá vás tento seminář? Rezervujte si místo!


chci rezervaci na:   Dlouhý vlčí džem | 27. - 29. prosince 2019 | Zita Pavlištová, Michal Turek
  
Dlouhý vlčí džem + Silvestrovská párty | 27. - 29. prosince + 30. prosince - 1. ledna | Zita Pavlištová, Michal Turek
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.