druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Dokonalá záda

čtvrtek 12:00 – 13:30

Cvičení vám umožní znovu najít svoji pružnost a sílu. Pomůže vám, aby záda nebolela, pomůže vám pocítit, kolik pohybu, opory a citlivosti je v nich ukryto. Ve chvíli kdy zažijete, jak moc záda ovlivňují váš pocit ze života, začne vám tato práce dávat smysl – protáhnout se, rozhýbat, uvolnit, prodýchat a posílit své tělo.

Pracujeme s různými úrovněmi zad, neboť každá z nich je propojena s jinou částí těla a radikálně ji ovlivňuje. Cvičení tak dokáže příznivě ovlivňovat či přímo odstraňovat i takové neduhy jako je například inkontinence. Ženám po porodu také pomáhá navrátit se ke své původní postavě. Mužům pomáhá ke vzpřímenému, zdravému a atraktivnímu postoji. Záda také přímo ovlivňují naši duševní pohodu a jejich výživa cvičením nás tak dokáže uvolnit od stavů jako je stres či pocit únavy. To vše je podpořeno zmírňující se bolestí zad, bez níž najednou zbývá tolik pozornosti na radostnější věci.

Cvičení je kombinací široké škály metod, z nichž si bere to účinné a zároveň jemné, takže cvičení zvládne každý. Na hodinách se tak potkáme s vybranými cviky metody pilates, s balančními cviky, se cviky paní Mojžíšové, rozšíříme pohybové možnosti jemným strečinkem, posílíme záda lehkou jógou a podpoříme účinky dechovými cvičeními. Cvičit budeme většinou na zemi a pro zábavu i pro zesílení účinků přibereme občas do hry také cvičení na malých Over Ball míčích.

Michaela Marková

Cvičení vnímá jako hru s tělem. Ke svému přístupu se propracovala přes dynamičtější metody, neboť ji zajímalo, jak prociťovat tělo bezprostředně během cvičení. Pomalost a plynulost jí umožnili neustálý kontakt s tělem, s pocity, které při pohybu vznikají a proměňují se. Konkrétní zpětná vazba, kterou můžeme dostat přímo sami od sebe namísto toho, že něco je správně a nebo špatně. Se svými klienty ráda pracuje v menších skupinách tak, aby se mohla věnovat každému z nich a přizpůsobovat jednotlivé cviky jejich potřebám. V hodinách je pro ni důležitý osobní kontakt.

„Nejvíce mě na mé práci baví to, když vidím, jak umožňuje člověku začít opět cítit své tělo.“

Cena 200 Kč.

Rádi byste se zúčastnili tohoto cvičení? Rezervujte si místo!


cvičení:   Ladění pro záda | čtvrtek 12:00 - 13:30 | Michaela Marková
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.