druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Zkušenosti s prací Dubravky Radonjić


Dubravko, děkuju Ti za Tvou bdělost, která mě ve Tvojí přítomnosti nutí být taky bdělá a nedovolí nikomu nic předstírat. Díky za Tvoje slova, otázky a Tvou energii, která mě pokaždé různými novými způsoby pouští hloub – hlouběji do těla a do podstaty toho, kdo jsem, kdo jsme. Díky za prostor, který vytváříš. Výběr inspirativní a originální hudby je neopominutelným „detailem“. Vždycky odcházím pozměněná a většinou se cítím líp, pročištěná – posouvají se věci, ve kterých zrovna vězím, dozrávají pocity, které byly na cestě. Není to vskutku jen design, že se to jmenuje Katharsis Dance!
Markéta Zdeňková


Mám rituál. Každý čtvrtek večer chodím na film. Nikdy nevím, co budou hrát. Netuším, jaké bude obsazení. Chodím kvůli hlavnímu hrdinovi, kterým jsem já sám, a kvůli skvělé režii a muzice Dubravky Radonjic, která je profesí opravdu režisérka. Čtvrteční večery protančím v tomhle sebepromítání a nikdy nevím, co budu hrát, jestli to bude thriller, komedie, horor, nebo všechno dohromady. Dubravčino vedení probíhá v energetické rovině, v záměru, v nacítění se na prostor a lidi v něm. Nebudu popisovat spojení s vlastním tělem, interakci s ostatními tanečníky a další, často transformační přesahy, to by bylo jako vysvětlovat, jak chutná šťavnatý meloun uprostřed veder.
Pavel Hrych


Dubravka, královna temných nocí duše. neuvěřitelně hluboká, inspirativní a moudrá. Kontakt s ní vás přiměje dotknout se oblasti ve svém nitru, které se snažíte potlačit anebo nevidět. Na první pohled jsou nepříjemné, když se však do nich ponoříte naleznete opravdovost a hloubku sebe sama, o které člověk často nemá ani tušení. V té hloubce se ukrývá pravda, nepřibarvená a nepodmíněná. pro někoho děsivá, pro jiného pokladnice perel moudrosti.
Shveta Shvatara


Chcete si nejen zatančit, ale podívat se hluboko do sebe? Dubravaka na svých večerech zve k experimentu, konfrontaci sama s sebou, tím, co je neustále v pohybu, ale většinou to nevnímáme. Nenabídne vám klasické hladivé tóny, ale ryzí pravdu o jedné části vás samých – tu která vše vyživuje, ale spí pod povrchem. Na téhle cestě půjdete sami, ale Dubravka bude vždy při vás, tichý strážce, který vám vždy řekne vše bez příkras.
Kateřina Švanderlíková


Ďekujem za to, že môžem byť znovu o niečo viac skutočná. Tanec, je môj liek a ja v ňom nachádzam svoj rytmus. Rytmus, ktorý vychádza z hĺbky mňa a dovoľuje mi dotýkať sa, rezonovať a stretnúť sa s rytmom iných. Dotkla som seba a to vďaka tvojim úžasným playlistom a vďaka tomu, akú hĺbku do společného priestoru prinášaš. Znovu ku koreňom. Cesta je jediná. Poznanie späť do tela. Do esencie. Ďakujem Katharsis Dance-Dubravka.
P.S. she is THE BEST DJ EVER
Monika Zaharová


Katharsis dance s Doubravkou, každý čtvrtek od 20h na Druně u palačáku…..nejsvobodnějši přiležitost pro mé taneční pohybové vyjádření o jakém v Praze a okolíi vím….léčí mě, nabíjí mě, navibrovává na radost ze života, ať už přijdu vyšťavený starostmi, unavený, znuděný …i když se mi někdy nechce…nikdy pak nelituju, vzdy se na konci cítím mladý krásný plný života, radost a láska sama, a na případné starosti úkoly se dokonce těším, je to výzva a já jsem dobrej :) na začátku si někdy o někom myslím že je trochu divnej nebo že není dost hezká :) …po dvou hodinách společného tance na krásném místě na skvělou hudbu co Doubravka pouští….na konci jsou všichni zkrásní a všechny mám rád…..na začátek to může být dost výzva….za hranicí komfortní zóny….nejsme zvyklí na takovou svobodu….ale je to tak tak úžasný, opojný …mí fb přátelé…většinu z vás ani neznám :) ale zatančit si můžem….bude to nejlepší mejdan našeho života…ostatně jako každý čtvrtek….vždy nejlepší….možná se bude brečet vztekat řvát…ale bude to stát za to…
Jakub Zeman