kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Dynamická měkkost v kontaktní improvizaci

29. února – 1. března 2020

Žíl v Orlických horách

Dílna, ve které silně prohloubíme svůj požitek z kontaktní improvizace a rozšíříme svou paletu možností pohybu v tanci. Staneme se živoucí modelínou, která je schopna se naprosto samozřejmě a plynule přizpůsobit neustále se měnícím tvarům partnerova těla.

Rozšíříme plochu a množství míst, kterými s partnerem komunikujeme a získáme tak schopnost vzájemného přenášení váhy tak plynulého, jako bychom byli jedna bytost. Rozšiřováním se do prostoru se naučíme udržovat si množství potenciálních cest, kterým se v každý okamžik můžeme vydat. Pro druhého se staneme partnerem, se kterým je tanec divoce plynoucí hrou pohybu, zážitkem vzrušení i porozumění.

Joe Stoller (USA)

Joe Stoller od roku 1998 zkoumá a vyučuje pohybové, dotykové a tělesné vědomí. Je učitelem Feldenkraisovy metody, učitelem kontaktní improvizace a instruktorem Shengzhen Qigongu. Je také registrovaným masérem, který propojuje Shiatsu, Fenomenální dotek, Myofasciální uvolnění a somatickou výuku. Během své mezinárodní kariéry obdržel grant od Watsonova společenství pro výzkum kontaktní improvizace (CI) v různých kulturách, vyučoval pravidelné kurzy Qigongu a Vědomí skrze pohyb v rámci Present Moment Retreat (Mexiko) a tanečně vystupoval s Tumblebones v Boulderu (USA).

Jako masér pracoval v mnoha oblastech včetně terapeutického centra zaměřeného na sportovce, jógového retreat centra, prvotřídních lázeňských středisek a soukromé praxe ve Spojených státech a Francii. Jeho přístup k výuce podporuje procesy transformace a učení se něčemu novému při zachování hlubokého respektu k vlastními nalézání cesty každého jednotlivce.

Toto vše se bude odehrávat v podhůří Orlických hor, v domě zvaném Žíl na obrovské louce u lesa. Jedete sem vlakem nebo autobusem. Nejbližší zastávky: Pěčín, Javornice - Přím, Rychnov nad Kněžnou. Adresa: Přím 33, Javornice, GPS 50.169522, 16.392851

Dílna je intenzivní, příjezd v pátek po 18:00, odjezd v neděli večer.


Cena 3 250 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 1 250 Kč.

Ubytování a jídlo 1 240 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na