druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Feldenkraisova metoda

sobota 29. července 2017Feldenkraisova metoda nás vede k lepšímu uvědomování vlastního těla, vytváří nové vzorce pohybu a pomáhá odbourávat staré stereotypní návyky. Prostřednictvím sekvence konkrétních pohybů zlepšujeme nejen své pohybové schopnosti, ale i celkovou kvalitu našeho fungování. Pohyb provádíme s vědomou pozorností a díky schopnostem našeho mozku vytvářet nová spojení měníme i naše vnímání, prožívání a myšlení.

Kromě celkového uvolnění, volnějšího dýchání a přirozenějšího postoje přináší tato metoda i lepší koordinaci pohybů, větší flexibilitu a lepší schopnost soustředění. Pomáhá snižovat stavy bolesti, stresu, fyzických a neurologických omezení.

Metoda je na celém světě vyhledávaná tanečníky, muzikanty, zpěváky, ale je vhodná pro všechny nezávisle na věku nebo fyzické kondici. Je určena každému, kdo si přeje pohybovat se a žít s větší lehkostí a rovnováhou.

Prostřednictvím sekvence konkrétních pohybů se naučíme citlivě přistupovat ke svému tělu. Naučíme se lépe pohybovat pánví a získáme větší kontrolu nad pánevním dnem. Pohyblivost ramen budeme zkoumat v souvislosti s pohybem a napětím v dalších částech těla. Budeme objevovat svět vlastních hranic, kde méně může být více. Možná náš překvapí, jak malý pohyb ovlivní vnímání naší stability v prostoru.


Ester Jánošiová

Ester je certifikovaná lektorka Feldenkraisovy metody, která svým přístupem podporuje individuální proces učení každého jednotlivce, s důrazem na zmenšování úsilí a objevování nové kvality pohybu. Vede skupinové lekce Pohybem k sebeuvědomění (Awareness Through Movement), s mezinárodním certifikátem Feldenkrais Training Program, akreditovaném EuroTAB (Feldenkrais® European Training and Accreditation Board) a IFF (International Feldenkrais® Federation).Dílna je intenzivní (sobota 10:00 – 18:00) a je otevřená všem bez ohledu na věk a zkušenosti.

Cena 1 000 Kč. Pro rezervaci místa třeba uhradit zálohu 500 Kč.
Rezervujte si místo!


chci rezervaci na:  
lektor:  
datum:  
  


Pro platby v CZK
číslo účtu: 2800662597 / 2010
variabilní symbol: 20170729
IBAN: CZ2520100000002800662597
BIC / SWIFT: FIOBCZPPXXX
Název účtu: Druna Art, z.s.
Adresa banky: Fio banka, a.s., V Celnici 1028/10, Praha 1

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.