druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Feldenkraisova metoda - cyklus zacílený na pánev jako zdroj síly

úterý 18:20 – 19:20

6 lekcí v období 22. května – 26. června

Pánev je zdrojem síly, ale ne každému z nás je tato síla dostupná. K tomu, abychom dokázali využít potenciál, který je v této části těla obsažen, je třeba, aby byla pánev co nejlépe propojena se zbytkem těla. V tomto cyklu se tedy zaměříme na souhru pánve s rameny, s hlavou a dalšími významnými oblastmi.

Feldenkraisova metoda je novým přístupem k porozumění sobě samému. Je přirozeným procesem učení. Její efektivita spočívá ve schopnosti přimět procesy nervového systému ke změně a zlepšit tak jejich fungování. Feldenkraisova metoda je celosvětově uznávána především pro pozoruhodnou schopnost zlepšit vzpřímený postoj a držení těla, jeho flexibilitu a koordinaci. Využívá organického učení, pohybu a cítění, aby nás osvobodila od zvykových vzorců, pohybových stereotypů, čímž umožňuje vznik a přirozený rozvoj vzorců nových – fyzických i psychických.

Účinnost Feldenkraisovy metody a její velká úspěšnost je celosvětově využívána v oblasti umělecké (profesionální tanečníci, hudebníci a herci), ve vrcholovém sportu a v neposlední řadě i v případech léčení různých druhů pohybového omezení, chronických tenzí a bolestí i vývojových poruch.

Ester Jánošiová

Ester je certifikovaná lektorka Feldenkraisovy metody, která svým přístupem podporuje individuální proces učení každého jednotlivce, s důrazem na zmenšování úsilí a objevování nové kvality pohybu. Vede skupinové lekce Pohybem k sebeuvědomění (Awareness Through Movement), s mezinárodním certifikátem Feldenkrais Training Program, akreditovaném EuroTAB (Feldenkrais® European Training and Accreditation Board) a IFF (International Feldenkrais® Federation).

Jedná se o ucelený proces, ve kterém každá lekce staví na tom, co jste se naučili v lekcích předchozích a prohlubuje vaše dovednosti. Důležitou roli hrají nejenom samotná cvičení, ale i období integrace mezi nimi.

Cena 1 600 Kč za cílenou sérii šesti večerů ve dnech 22. května – 26. června. Cena tentokrát odpovídá pouze pěti večerům tak, abyste večerem navíc pokryli své jarní dovolené a zároveň aby večer zdarma odměnil ty, kteří s námi budou naplno i s příchodem jara. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 600 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!


dílna:   Feldenkraisova metoda - cyklus zacílený na pánev jako zdroj síly | úterý 18:20 – 19:20 | Ester Jánošiová
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.