druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Feldenkraisova metoda - cyklus zacílený na spojení nohou a pánve

úterý 18:20 – 19:20

6 lekcí v období 15. ledna – 19. února

Ucelený cyklus Feldenkraisovy metody se zaměří na to, jak se vzájemně ovlivňují nohy a pánev. Velmi důkladně se budeme věnovat především nohám a poznáme úzkou souvislost postavení nohou s držením těla v přirozeném vzpřímeném postoji. Uvědomíme si, jak nohy ovlivňují kvalitu našeho pohybu. Správné postavení chodidel je totiž ovlivněné jejich funkčním propojením s kotníky, koleny a kyčlemi. Pokud jsou kyčle volné a funkční, přirozeně se upraví poloha pánve a ta nám pak umožní udržet přirozeně stabilní postoj bez zbytečné námahy, uleví od případných bolestí, a dodá větší sebevědomí.

Jak udělat to, co chceme? Ať už v tanci, při vaření nebo masáži? Jak vlastně děláme to, co děláme? Jak učinit pohyb snadným a lehkým. Vrátit se ke svým skutečným fyzickým, citovým i duševním schopnostem. Kurz pro ty, kdo hloubají, věří, ale i pochybují o tom, že každá lidská bytost má potenciál proměnit se, a že všichni lidé bez ohledu na svůj věk nebo předpoklady mají schopnost učit se.

Feldenkraisova metoda je novým přístupem k porozumění sobě samému. Je přirozeným procesem učení. Její efektivita spočívá ve schopnosti přimět procesy nervového systému ke změně a zlepšit tak jejich fungování. Feldenkraisova metoda je celosvětově uznávána především pro pozoruhodnou schopnost zlepšit vzpřímený postoj a držení těla, jeho flexibilitu a koordinaci. Využívá organického učení, pohybu a cítění, aby nás osvobodila od zvykových vzorců, pohybových stereotypů, čímž umožňuje vznik a přirozený rozvoj vzorců nových – fyzických i psychických.

Účinnost Feldenkraisovy metody a její velká úspěšnost je celosvětově využívána v oblasti umělecké (profesionální tanečníci, hudebníci a herci), ve vrcholovém sportu a v neposlední řadě i v případech léčení různých druhů pohybového omezení, chronických tenzí a bolestí i vývojových poruch.

Ester Jánošiová

Ester je certifikovaná lektorka Feldenkraisovy metody, která svým přístupem podporuje individuální proces učení každého jednotlivce, s důrazem na zmenšování úsilí a objevování nové kvality pohybu. Vede skupinové lekce Pohybem k sebeuvědomění (Awareness Through Movement), s mezinárodním certifikátem Feldenkrais Training Program, akreditovaném EuroTAB (Feldenkrais® European Training and Accreditation Board) a IFF (International Feldenkrais® Federation).

Jedná se o ucelený proces, ve kterém každá lekce staví na tom, co jste se naučili v lekcích předchozích a prohlubuje vaše dovednosti. Důležitou roli hrají nejenom samotná cvičení, ale i období integrace mezi nimi.

Cena 1 680 Kč za cílenou sérii šesti večerů ve dnech 15. ledna – 19. února. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 680 Kč.

Rádi byste se zúčastnili tohoto cvičení? Rezervujte si místo!


cvičení:   Feldenkraisova metoda - cyklus zacílený na spojení nohou a pánve | úterý 18:20 - 19:20, 15. ledna - 19. února | Ester Jánošiová
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.