druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Feldenkraisova metoda - stabilita a rovnováha v pohybu

neděle 27. května 2018

Feldenkraisova metoda nás vede k lepšímu uvědomování vlastního těla, vytváří nové vzorce pohybu a pomáhá odbourávat staré stereotypní návyky. Prostřednictvím sekvence konkrétních pohybů zlepšujeme nejen své pohybové schopnosti, ale i celkovou kvalitu našeho fungování. Pohyb provádíme s vědomou pozorností a díky schopnostem našeho mozku vytvářet nová spojení měníme i naše vnímání, prožívání a myšlení.

Kromě celkového uvolnění, volnějšího dýchání a přirozenějšího postoje přináší tato metoda i lepší koordinaci pohybů, větší flexibilitu a lepší schopnost soustředění. Pomáhá snižovat stavy bolesti, stresu, fyzických a neurologických omezení.

Metoda je na celém světě vyhledávaná tanečníky, muzikanty, zpěváky, ale je vhodná pro všechny nezávisle na věku nebo fyzické kondici. Je určena každému, kdo si přeje pohybovat se a žít s větší lehkostí a rovnováhou.

Tato dílna podpoří udržení vzpřímené polohy těla a pomůže rozvíjet naši schopnost snadněji a úsporněji provádět každodenní pohyby. Naučíme se cítit a vnímat vztahy a souvislosti jednotlivých částí těla, naše pohyby budou vědomé a stanou se snazšími a přirozenějšími. Budeme pevně ukotveni, a zároveň pocítíme lehkost a uvolněnost. Podpoříme schopnost našeho těla pohybovat se s pocitem jistoty a stability.

Přijdeme na to, že to nejsou jen ramena, záda, pánev kde napětí brání pohybu, ale i čelisti a způsob dýchání. Pokusíme se citlivě rozšířit naše hranice a pochopíme, že proto aby se to dařilo, dělat méně znamená více. Pomalé tempo vleže na zemi, časté odpočinky mezi pohyby, minimální a ty nejjemnější pohyby, to vše má mnohem větší šanci zlepšit a zefektivnit naši schopnost používat tělo. Čím méně nám na tom záleží, tím víc se cítitíme pružnější a lehčí.

Většina praxe bude probíhat v leže. Pohyb nebude klasickým cvičením, ale prozkoumáváním z hlediska našeho prožitku, vnímání. Pohybem budeme komunikovat sami se sebou, pod vedením lektorky, která slovně nasměřuje naši pozornost k nám samotným. Prostřednictvím sekvence konkrétních pohybů se naučíme citlivě přistupovat ke svému tělu.

Ester Jánošiová

Ester je certifikovaná lektorka Feldenkraisovy metody, která svým přístupem podporuje individuální proces učení každého jednotlivce, s důrazem na zmenšování úsilí a objevování nové kvality pohybu. Vede skupinové lekce Pohybem k sebeuvědomění (Awareness Through Movement), s mezinárodním certifikátem Feldenkrais Training Program, akreditovaném EuroTAB (Feldenkrais® European Training and Accreditation Board) a IFF (International Feldenkrais® Federation).

Dílna je intenzivní (neděle 10:00 – 17:00) a je otevřená všem bez ohledu na věk a zkušenosti.


Cena 1 600 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 600 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!


dílna:   Feldenkraisova metoda na téma stabilita a rovnováha v pohybu | neděle 27. května 2018 | Ester Jánošiová
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.