druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Feldenkraisova metoda - uzdravení toho, nad čím nemáme vládu

22. – 23. února 2020

Seminář uzdravování postoje našeho těla pomocí Feldenkraisovy metody a přístupu Awareness Through Movement. Naše postavení těla hraje klíčovou roli pro správné fungování fyziologických procesů v našem těle. Výrazně také ovlivňuje, které části našeho těla jsou při pohybu zatěžovány a jak moc jsou opotřebovávány. Velmi citelný je také vliv našeho držení těla na naši psychiku a to, jak se cítíme, jak nás věci těší a zda máme chuť do života. Na tomto semináři naučíte své tělo novým návykům postoje těla způsobem, kterému rozumí a je mu otevřeno.

Při obvyklém napravování postoje svépomocí se setkáváme se dvěma hlavními nástrahami. První je fakt, že ačkoliv bolest či omezení cítíte velmi jasně na určitém místě, příčina se ve většině případů nachází v úplně jiné části vašeho těla. Pokud nás například bolí záda, velmi zřídka nám uleví jejich protahování, ačkoliv ho intuitivně děláme. Taková dodatečná zátěž dané části dokonce daný problém ve většině případů ještě zhorší. Druhou nástrahou pak je domnění, že správné pohybové návyky tělu vnutíme jejich silovým držením. Takový přístup pouze zavádí další omezení do již tak omezeného pohybového aparátu. Řešením je celostní přístup, který dokáže s tělem komunikovat a obnovovat zdravé návyky v každé jeho části.

Na tomto semináři budete pomocí Feldenkraisovy metody jemně zlepšovat pohyb svých končetin, kyčlí, trupu i krku a hlavy. Obnovíte zdravé pohybové návyky ve všech částech těla klíčových pro zdravý postoj těla. Takový postoj, který vám dá pocit svobody pohybu bez bolesti. Postoj, ve kterém naleznete oporu ve svém každodenním životě. Během semináře okusíte radost z nově objevených tělesných pocitů volnosti a lehkosti a zjistíte, že již samo učení může být osvobozujícím zážitkem, kterého budete mít chuť si dopřát více a více.

Joe Stoller (USA)

Své více než dvacetileté zkušenosti v práci s tělem získal na těch nejnáročnějších postech ve Spojených státech. Jako masér působil v terapeutickém centru pro vrcholové sportovce a posléze v řadě prvotřídních lázeňských středisek. Nakonec otevřel vlastní velmi úspěšnou soukromou praxi v USA a ve Francii. Je učitelem Feldenkraisovy metody, instruktorem Shengzhen Qigongu a učitelem kontaktní improvizace. Je také registrovaným masérem, který propojuje Shiatsu, Fenomenální dotek, Myofasciální uvolnění a somatickou výuku.

Během své pestré mezinárodní kariéry také vyučoval kurzy Vědomí skrze pohyb v rámci Present Moment Retreat (Mexiko), obdržel grant od Watsonova společenství pro výzkum kontaktní improvizace (CI) v různých kulturách a tanečně vystupoval s Tumblebones v Boulderu (USA). Jeho přístup k výuce podporuje procesy transformace a učení se něčemu novému při zachování hlubokého respektu k vlastními nalézání cesty každého jednotlivce.

Dílna je intenzivní: sobota 9:00 – 18:00 a neděle 09:00 – 17:00.


Cena 3 440 Kč. Při uhrazení zálohy 1 240 Kč do 2. února cena 2 840 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!


dílna:   Feldenkraisova metoda - uzdravení toho, nad čím nemáme vládu | 22. - 23. února 2020 | Joe Stoller (USA)
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.