druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Hlasem naplno

pondělí 17:15 – 18:45

od 14. října 2019 do 27. ledna 2020

Kurs, který vám dovolí rozmáchnout se hlasem. Použít sílu, kterou nám hlas dává, nabrat sebejistotu při mluvení, při vystupování vůči lidem, při hlasovém projevu. Kurz, který vám pomůže poznat svůj hlas, skrze něj i sebe sama a využít své možnosti.

Budeme rozvíjet hlas i sebedůvěru, která se v něm odráží a která se skrze něj dá posílit. Náš mluvený projev ovlivňuje to, jak nás naše okolí vnímá, jak k nám přistupuje, i to, jak se sami cítíme. Při práci s hlasem se můžeme propracovat k hlubokým vrstvám naší bytosti a posílit vědomí sebe sama i důvěru ve vlastní schopnosti. Budeme pracovat s barvou hlasu, intonací. Pochopíme, jak je hlas spojen s fyzickým těle a jak v něm různé tóny rezonují. Budeme se otevírat a uvolňovat, aby náš hlas nabral na působivosti a zněl, jak jen může. Rozvineme citlivost v těle, která mění barvu hlasu a melodii řeči, dovolí vám zůstat opravdoví a přiblížit se těm kdo vám naslouchají.

Hravou a zábavnou formou a v příjemné přátelské atmosféře se promění naše vnímání hlasu i sebe sama. Osvojíme si různé účinné hlasové i dechové techniky a zaměříme se na rozličné kvality hlasu, jako je hlasový rozsah, rezonance, hlasová projekce a mnohé další. Odstraníme z těla napětí a uspořádáme jej pomocí Alexandrovy techniky, která umožňuje dosáhnout lepší znělosti hlasu.

Hodiny jsou vedeny v anglickém jazyce a jako jeden z efektů je zlepšení anglického projevu, větší jistota při vyjadřování se v angličtině. Díky nim dokážete mluvit plynuleji a jasněji, a přitom není potřeba umět anglicky skvěle. Stačí základní znalost. Práce podpoří schopnost otevřít se, uvolnit se, nebát se chyb, zdokonalit výslovnost, obohatit svou slovní zásobu i získat cit pro melodii jazyka. Je vítáno, když v hodinách budete pracovat s texty v českém jazyce či v jiných jazycích. Až od 9. lekce bude nutné pracovat s texty anglickými, podle vašich preferencí a výběru mohou být i zcela jednoduché.

Anežka Novak van Lynden

Profesionální herečka a hlasová koučka s bohatými zkušenostmi s koučováním podnikatelů, učitelů, moderátorů, tiskových mluvčí i herců. Jako herečka působila mnoho let v různých formách divadla, od klasického Shakespeara přes velká outdoorová představení po improvizace i filmové role. Během hereckého výcviku v Drama Studio v Londýně studovala hlas s Barbarou Housemanovou, autorkou metody Finding Your Voice. Ve svých hlasových dílnách využívá zejména právě techniku Housemanové. Vystudovala také lingvistiku a drama na Novém Zélandě a mediální studia v Sydney.


Cena 3 850 Kč za kurz v období 14. října – 27. ledna 2020 s výjimkou 28. října, 23. a 30. prosince a 6. a 13. ledna (11 lekcí). Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 1 150 Kč.

Rádi byste navštěvovali tyto hodiny? Rezervujte si místo!


hlásím se na:   Hlasem naplno | pondělí 17:15 - 18:45, 14. října - 27. ledna 2020 | Anežka Novak van Lynden
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.