Hra s ohněm

aneb tělo plné významů

31. října – 1. listopadu 2020

Vzrušující dílna divadelní improvizace, která vám dodá odvahu mluvit celým svým tělem. Dvoudenní trénink, který posune míru vašeho tělesného a pohybového projevu daleko, za hranice toho, co vnímáme jako normální. Vášnivá hra v níž získáváte víc a víc citu pro vyjádření jemných odstíny výrazů, nálad a pocitů. Hluboce vás uspokojuje, cítíte jak lahodné je pustit své pocity a myšlenky přímo do fyzické akce, a dodat jim tak výmluvnost a váhu.

Naučíme se, jak pocity nechat klíčit do všech rozmanitých podob. Uvědomíme si kudy proudí do našeho těla, a jak ho dokáží zaplavit, rozehrát v něm napětí svalů, pohyb, výrazy tváře a jak jej umí zcela ovládnout. Když to dokážete, dovoluje to ostatním cítit s vámi a propůjčuje vám opravdovost nebo přinejmenším dodává chuť vaši postavě či charakteru. Je to nezapomenutelný pocit fyzicky vnímat všechnu tu šťávu, která se nám do těla vlévá spolu s akcí, když se tělem poddáváme tomu co cítíme, co prožíváme a nebo tomu co si myslíme.

Čeká nás zasvěcení do umění fascinující proměny, která se lidí dotýká a možná proto je tak přitažlivá. Zažijete jak pouhým výrazem či pohybem těla dokážete ovlivnitnit celou situaci, či proměnit obraz který o vás lidé mají. Alchymie pohybu, výrazu a slova dokáže oslovit diváky, upoutat váhavé, ovlivnit zúčastněné a okouzlit přihlížející.

Čeká nás hra, která je tím poutavější, čím víc se necháme pocity ovlivňovat zatímco jednáme.
Čeká nás nezapomenutelný trénink s mistrem divadelní improvizace, člověkem který jde pod povrch věcí a vidí pod povrch věcí, vidí a učí vás vidět v běžných situacích to, co dává životu chuť a poesii.

Je to mocná cesta, jak prožívat sebe sama. Cesta důležitá pro herce, ale stejně tak pro každého člověka v každodenní situaci.

Ladislav Karda

Svérázná postava divadelní improvizace. Divadlu se věnuje již od svých 14 let a jeho talent mu otevřel cestu do řady českých i zahraničních divadel. V jeho projevu se snoubí autentická tělesnost s dokonalým ztotožněním s postavou. Zabývá se jemnými odstíny herectví a při své režisérské práci je jeho stěžejním nástrojem improvizace. Je členem skupiny Just!Impro a pořádá improvizační talk show „3-2-1 jedem“. Založil a umělecky vede skupinu 20 000 židů pod mořem, která se věnuje improvizaci s prostorem a prostředím. Působil či působí na scénách Malostranské besedy, Švandova divadla, divadla DISK a experimentálního prostoru NoD. Je žádaným a častým hostem na zahraničních festivalech improvizace jako jsou Goli Oder, Kamfest či Fringe Festival.

Dílna je intenzivní: sobota 9:00 – 18:30 a neděle 9:00 – 17:30


Cena 3 450 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 1 450 Kč.

Cena 2 850 Kč při uhrazení zálohy do 30. září.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na