druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

K pramenům tance

víkend 28. – 29. září

Být zvědaví – zkoumat – přidat se k tanci vesmíru,

zakotveni hluboko ve svém břiše a srdci,

v sídle duše,

v ohnisku tance.

V dílně budeme zkoumat, odkud vychází tanec. Kde vzniká první pohyb, co je pro něj podnětem a kam nás chce odnést. Ve spojení se svým břichem a s otevřeným srdcem necháme duši pohybu, aby nás vzala s sebou na kouzelná místa uvnitř nás. Tam, kde si lidská bytost může uvědomit, co je podstatou bytí.

To, co vás povede, je dech a proměňující se výrazy těla. Ty vás vtahují, zvou vás a lákají, abyste se do nich položili, prožívali je naplno. Abyste nechali život rozlít se všemi vnitřními kanály, zaplavit celé tělo.

Prožijete také ticho, v němž se tanec rodí. Pocítíte stav klidu, který je výchozím bodem, počátkem i koncem veškerého pohybu.

Poznáte a naučíte se používat řadu postupů, které rozvinou vaši schopnost osvobodit se od únavných vzorců a návyků, které máte tendenci často bezděčně opakovat. Když se vám podaří vykročit ze zajetých kolejí, síla tance vás vezme na nová, ukrytá, dosud nepoznaná místa.

Během této dílny si začnete být vědomi, jak hluboko uvnitř nás pramení řeky tance a do jakých krajin nás mohou zanést.

Objevujte a následujte rytmy života,

když proudí vaším tělem,

dýcháte a necháváte klíčit semínka,

která naplní soucitem váš tanec života.

Mishka Barnett (Německo)

Mishka Barnett, manželka a spolupracovnice duchovního učitele Michaela Barnetta, je okouzlující. Fyzická i duchovní, zároveň hluboce ponořená do Michaelovy práce s energií. Má dar jasného vedení a dokáže zprostředkovat prožívání světa na všech úrovních včetně praktické úrovně každodenního života. S jemností sobě vlastní vás pozve na cestu do hlubin vás samotných a vaší fyzické existence ve světě.

Jako terapeutka Biosyntézy a vášnivá tanečnice, která prošla Jazz Dance, výrazovým tancem, japonským tancem Buto a Tancem 5 Rytmů, si uvědomila hlubokou souvislost mezi inteligencí těla a duchovními rovinami. Poznala, jak tělo, jemuž mysl neklade překážky, dokáže obohatit naši zkušenost a umocnit naše prožívání.

Dílna je intenzivní: sobota 10:00 – 18:00, neděle 10:00 – 17:30

Cena 2 850 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 1 350 Kč.

Rádi byste se zúčastnili tohoto setkání? Rezervujte si místo!


při příležitosti:   K pramenům tance | víkend 28. - 29. září 2019 | Mishka Barnett (Německo)
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.