druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Katharsis dance a Fantazie

čtvrtek 23. srpna 20:00 – 22:00

ENTER INTO ALIVE VOID OF MAGIC

Katharsis Dance je kosmická školka pro dospělé, kde karneval naší mysli najde své uspokojení skrze tanec. Kde se děje magie díky tanci.

Skrze tanec můžete budovat či rozproudit energii, která stagnuje, a zažívat celkové potěšení jak těla, tak svého ducha, splývající v bytostný celek. Je to prostor, kde budete uchopovat, upevňovat a následovat svoji vlastní autoritu, skrze svůj vlastní rytmus, emoce, potenciál i omezení.

Fantazie je obrovské a často nevyužité pole mysli. Na světě má své místo stejně jako leckdy preferovaná logika. Hladovíme po pokroku, dobrodružství, ale naše mysl, ten skvělý zdroj, zůstává mnohdy ohraničena a nevyužita. Její hranice tvoří podmíněnost.

Fantazie do nás nalívá pocit neohraničenosti, otevírá dveře pro zázraky. Umožňuje ztělesnit a prožít různé stavy a roviny naší bytosti, identity, příběhy a situace tak, abychom si je ve své omezenosti uvědomili jako možné. Fantazie nevede vždy k falešné iluzi, ale dokáže správným směřováním sytit hlad po pokroku a pomáhá uskutečnění potenciálu.

Svět fantazie se otevírá a roste tak, jak se uvolňuje a roste energie v našem těle. Tak, jak se v nás rozšiřuje vnímáni, cítění a intimní spojení s přítomností. To vše dohromady vzájemně tančí a posiluje se.

Náš tanec bude o plnosti, neohraničenosti, přeměně z jednoho tvaru do druhého a hojnosti prožitku. V tomto paralelním světě (světě fantazie) budeme objevovat, jak rozšiřovat pole naší představivosti, a jak imaginaci propojit s tělem a energií v pohybu.

Fantazie, představivost, abstrakce, tanec a tvořivost jsou jedna rodina. Rodina zázraků a “nekonečná zastávka”.

Dubravka Radonjic

Cítím věčný boj mezi tradicí a inovací, mezí starým a novým systémem. Ve své prácí používám toto napětí pro tvoření a prožívání krásy. Tanec a obraz jsou kanály, skrze které žiji spontánní a upřímnou komunikaci se světem kolem a uvnitř mě.

Mám zážitek z ticha: Já jsem rytmus a rytmus je moje pravda, kterou tančím den co den… film co film. Kromě filmové režie, komunikace tancem a argentinského tanga, mám život bohatý na lidi blízké, kteří mne inspirují.

Rozhovor s Dubravkou v časopise Elle.

Cena 300 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!


dílna:   Katharsis dance a Fantazie | čtvrtek 20:00 – 22:00 | Dubravka Radonjic
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.