druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Kiva Dance

taneční seriál

čtvrtek 20:00 – 22:00
Nekonečný 5D taneční seriál. Místo pro vývoj abstraktní řeči těla a stimulaci imaginace. Místo, kde se rozmanitost naší mysli vtěluje do našeho pohybu a náš pohyb zvedá vibrace mysli i celého bytí. Místo, kde lze tvořit, hrát si a prociťovat, sledovat naše nelineární tendence, vézt se na emocionálních vlnách a vzápětí je opouštět. Místo, kde se destiluje esence našich 6 smyslů, které se rozvíjejí skrze nezkrocený tanec.

Poznáte tanec jako mocnou medicínu, která je schopná nás za všech okolností pozvednout. Dokáže nás uvolnit. Obsahuje řád i chaos. Alchymistickým způsobem vede k přerodu. Důraz je kladen na věrnost své individualitě, na převzetí odpovědnosti při tvoření sebe sama, na umění se procítit. Stejně tak je důležitá dostupnost při kontaktu s druhým, umění otevřít se, sblížit se.

Tyto hodiny nám pomohou nasytit se a vychutnat si v těle i mimo něj kvality, jejichž seznam nemá konce. Kvality jako lehkost, vnitřní síla, volnost, radost, láska, intimita… Dají nám pocítit lidskou vícerozměrnost, to, jak se navzájem ovlivňují frekvence psychická, emocionální a fyzická. Jak jsou všechny nastaveny na proměnu, jak se zbavují nežádoucích vlivů, aby naplnily celý svůj potenciál.

Vítáni jsou ti, kdo rádi probouzejí představivost, milují divokost, ladnost a hlubiny mořské. Všichni, kteří touží najít vlastní šťávu, inspiraci a bezčasovost. Ti, kdo mají rádi tělesnost, tanec a hudbu.

Dubravka Radonjic

Velkou část svého života vede tanečně pohybové terapie. Vyvíjí se, rozšiřuje své zkušenosti a dál se vzdělává v této oblasti. Po 12 let jste její práci zažívali pod značkou Katharsis Dance, dnes ji její praxe posunula ke Kiva Dance. Je režisérka, profesionální terapeut a analytik human designu a její vášní je hra s různými možnostmi lidského vnímání světa skrze kanály inspirované lidskými smysly.

Cítím věčný boj mezi tradicí a inovací, mezi starým a novým systémem. Ve své práci používám toto napětí pro tvoření a prožívání krásy. Tanec a obraz jsou kanály, skrze které žiji spontánní a upřímnou komunikaci se světem kolem a uvnitř mě.

Reference a osobní zkušenosti.


Mám rituál. Každý čtvrtek večer chodím na film. Nikdy nevím, co budou hrát. Netuším, jaké bude obsazení. Chodím kvůli hlavnímu hrdinovi, kterým jsem já sám, a kvůli skvělé režii a muzice Dubravky Radonjic, která je profesí opravdu režisérka. Čtvrteční večery protančím v tomhle sebepromítání a nikdy nevím, co budu hrát, jestli to bude thriller, komedie, horor, nebo všechno dohromady. Dubravčino vedení probíhá v energetické rovině, v záměru, v nacítění se na prostor a lidi v něm. Nebudu popisovat spojení s vlastním tělem, interakci s ostatními tanečníky a další, často transformační přesahy, to by bylo jako vysvětlovat, jak chutná šťavnatý meloun uprostřed veder.
Pavel Hrych

Cena 300 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!


dílna:   Kiva Dance | čtvrtek 20:00 – 22:00 | Dubravka Radonjic
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.