kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Kiva Dance

taneční seriál

čtvrtek 27. února 20:00 – 22:00

Nekonečný 5D taneční seriál. Místo pro vývoj abstraktní řeči těla a stimulaci imaginace. Místo, kde se rozmanitost naší mysli vtěluje do našeho pohybu a náš pohyb zvedá vibrace mysli i celého bytí. Místo, kde lze tvořit, hrát si a prociťovat, sledovat naše nelineární tendence, vézt se na emocionálních vlnách a vzápětí je opouštět. Místo, kde se destiluje esence našich 6 smyslů, které se rozvíjejí skrze nezkrocený tanec.

Poznáte tanec jako mocnou medicínu, která je schopná nás za všech okolností pozvednout. Dokáže nás uvolnit. Obsahuje řád i chaos. Alchymistickým způsobem vede k přerodu. Důraz je kladen na věrnost své individualitě, na převzetí odpovědnosti při tvoření sebe sama, na umění se procítit. Stejně tak je důležitá dostupnost při kontaktu s druhým, umění otevřít se, sblížit se.

Tyto hodiny nám pomohou nasytit se a vychutnat si v těle i mimo něj kvality, jejichž seznam nemá konce. Kvality jako lehkost, vnitřní síla, volnost, radost, láska, intimita… Dají nám pocítit lidskou vícerozměrnost, to, jak se navzájem ovlivňují frekvence psychická, emocionální a fyzická. Jak jsou všechny nastaveny na proměnu, jak se zbavují nežádoucích vlivů, aby naplnily celý svůj potenciál.

Vítáni jsou ti, kdo rádi probouzejí představivost, milují divokost, ladnost a hlubiny mořské. Všichni, kteří touží najít vlastní šťávu, inspiraci a bezčasovost. Ti, kdo mají rádi tělesnost, tanec a hudbu.

Dubravka Radonjic

Velkou část svého života vede tanečně pohybové terapie. Vyvíjí se, rozšiřuje své zkušenosti a dál se vzdělává v této oblasti. Po 12 let jste její práci zažívali pod značkou Katharsis Dance, dnes ji její praxe posunula ke Kiva Dance. Je režisérka, profesionální terapeut a analytik human designu a její vášní je hra s různými možnostmi lidského vnímání světa skrze kanály inspirované lidskými smysly.

Cítím věčný boj mezi tradicí a inovací, mezi starým a novým systémem. Ve své práci používám toto napětí pro tvoření a prožívání krásy. Tanec a obraz jsou kanály, skrze které žiji spontánní a upřímnou komunikaci se světem kolem a uvnitř mě.

Rozhovor s Dubravkou v časopise Elle.

Reference a osobní zkušenosti.


Mám rituál. Každý čtvrtek večer chodím na film. Nikdy nevím, co budou hrát. Netuším, jaké bude obsazení. Chodím kvůli hlavnímu hrdinovi, kterým jsem já sám, a kvůli skvělé režii a muzice Dubravky Radonjic, která je profesí opravdu režisérka. Čtvrteční večery protančím v tomhle sebepromítání a nikdy nevím, co budu hrát, jestli to bude thriller, komedie, horor, nebo všechno dohromady. Dubravčino vedení probíhá v energetické rovině, v záměru, v nacítění se na prostor a lidi v něm. Nebudu popisovat spojení s vlastním tělem, interakci s ostatními tanečníky a další, často transformační přesahy, to by bylo jako vysvětlovat, jak chutná šťavnatý meloun uprostřed veder.
Pavel Hrych

Cena 300 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na