druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Klub hráčů

čtvrtek 18:00 – 20:00

13. února – 25. června 2020

Pravidelné setkávání skupiny těch, které láká a fascinuje divadelní improvizace – a to nejen jako divadelní prostředek, ale hlavně jako způsob života či životní filozofie, přístup ke světu kolem nás, se všemi jeho radostmi i strastmi. V Klubu hráčů všichni členové rozvíjejí své improvizační schopnosti, trénují pravidelně a také cvičí svou hravou pohotovost v každé situaci, a to nejen v klubu samotném, nýbrž i v běžném každodenním životě. Prostřednictvím zábavných her se učí otevřenosti, spolupráci, komunikaci i kreativitě. Přitom krok za krokem objevují sami sebe, stávají se osobitými a opravdovými v mezilidských situacích, nabývají sebedůvěru, rozhodnost a přesvědčivost.

Členové díky rozvíjení schopnosti spolupráce zvládají společnými silami zdánlivě z ničeho vytvořit dechberoucí příběh. Probouzejí v sobě vnitřní kreativitu, aby je i v ten nejnečekanější moment dokázalo něco napadnout, aby i v překvapivých situacích uměli jednat pohotově a s naprostou samozřejmostí, aby dokázali hledat inspiraci v nejkrajnějších detailech a viděli příležitosti i v nejobyčejnějších činnostech. A v neposlední řadě trénují umění komunikace tak, aby dokázali obhájit své nápady a myšlenky a stáli si za svým. Také nabírají odvahu bez váhání své nápady uskutečňovat.

Umění improvizace může zásadním způsobem obohatit život, naučí člověka bavit se v každodenních situacích, i v těch, ve kterých ještě nedávno zažíval stres. Učení se improvizaci je jako hledání spontánního dítěte uvnitř v sobě, pro které je všechno zajímavé a tvárné, nezatížené starostmi a strachem z chyb a selhání. Dovolí popustit uzdu fantazii, užívat si nápady své i těch druhých, smát se vlastním chybám a vycházet z nich vstříc novým zkušenostem, a nevzdávat se předem.

Členům klubu často nestačí čas vyhrazený pro trénink. Mnohdy zůstávají spolu déle, po lekcích vášnivě diskutují, rozvíjejí dál překvapivé náměty a témata, zpravidla v blízkém podniku v okolí, kde je možnost si povídat o improvizaci a nových možnostech.

Poslední lekcí kurzu je společné představení pro všechny přátele a známé, které je další z možností podrobit nové dovednosti zatěžkávací zkoušce před publikem a utvrzuje členy klubu ve vědomí, že schopnosti společně nabyté je vždy spolehlivě podrží.

Členové Klubu hráčů jsou skupina mírně pokročilá a otevřená novým zájemcům – tedy vám, kteří jste tímto zváni ke společné hře v tomto semestru. Pokud ještě nemáte základní zkušenost s improvizací, je pro vás určen přípravný seminář s názvem Vstupenka do Klubu hráčů, kde se seznámíte s principy práce a některými členy dřív, než se otevře samotný klub.

Filip Karda

Skvělý herec a improvizátor, z něhož čiší nadšení a který vás nenechá na pochybách, že jeho srdce bije pro divadlo. Velký kus svého života zkoumá herectví ze všech stran, hledá jeho aspekty, barvy a možností. Přitom aktivně učí a jeho pověst se šíří mezi těmi, kdo chtějí improvizovat skutečně do hloubky. Vede vás k tomu, jak být opravdoví, spontánní a přirození. Jak hrát samozřejmě, jako byste to žili.

Ukáže vám, jak se posunout od hraní ke hře a nevázanosti. Přitom prohlubujete schopnost vžít se do sebe, hledat rovnováhu mezi citlivostí a rozhodností. Improvizuje už desátým rokem, improvizuje ve skupinách i sám, vystudoval Brněnskou JAMU a nyní se na pražské DAMU věnuje autorské tvorbě a pedagogice. Je zkušený, zapálený a přitom skromný a po chvíli v jeho blízkosti dostáváte chuť se od něho učit.

Hosté

Improvizace to je spojení pohotovosti ve všech podobách lidského projevu. Tento semestr se proto můžete těšit na rozmanité hosty, kteří povedou vybrané hodiny. Ty budou úzce věnovány oblastem, jako je hlas, pohyb či bleskurychlá invence. Budete tak mít možnost velmi cíleně a účinně rozvinout své jednotlivé schopnosti a v hlavní divadelní části kurzu je pak propojit v dokonalou souhru jistoty a uvolněné kreativity. Těšit se můžete na jména ostřílených herců a zkušených lektorů, jako jsou Michaela Raisová, Sára Friendlaenderová a Martin Dočkal.


Cena 9 820 Kč za celý kurz na období 13. února – 25. června s výjimkou 26. března a 7. května (18 lekcí). Při platbě zálohy do 24. ledna cena 8 820 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 3 820 Kč.

Rádi byste navštěvovali tyto hodiny? Rezervujte si místo!


hlásím se na:   Klub hráčů | čtvrtek 18:00 - 20:00, 13. února - 25. června | Filip Karda
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.