druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Kontaktní improvizace v tělesných soustavách

Javornice – Přím, Orlické hory

víkend 6. – 7. duben

Jaká může být kontaktní improvizace mezi kostrami, nebo mezi dýchacími soustavami, společný pohyb tekutin dvou těl, tanec v kontaktu dvou kůží. A jak v kontaktu komunikují dvě srdce a krev různých těl?

Originální pohybová práce, která zkoumá, jak různé tělesné soustavy, ovlivňují pohyb, jak z nich lze vědomě vést tanec nebo pohyb s partnerem. Kostra, dýchací soustava, tekutinová, kožní nebo srdeční/oběhová soustava – ať už o tom víme či ne, každý máme své “oblíbené”, z nichž tančíme a žijeme. Ve chvíli kdy začneme vědomě prozkoumávat jednu po druhé, otevřou se nám nové možnosti se spoustou nových vjemů. Při práci s různými soustavami objevíme nové brány k naslouchání si a propojení se v kontaktu, nové možnosti k vyjádření nás samotných i našeho vztahu s partnerem.

Tanec přináší nejvíce uspokojení, když je soulad mezi proměnami vnitřního světa (psychika, energie, náš stav) a mezi jejich vnějším vyjádřením pohybem či tancem. Jako lidé máme tu kapacitu prožívat obrovskou škálu stavů. My prozkoumáme, jak různé tělesné soustavy podporují různé stavy a ovlivňují prožitek, který máme ve svém tanci, se sebou, s partnery.

Zároveň poznáme, jak která soustava podpoří určité dovednosti, když na ní v tanci zaměřujeme pozornost. V jistých místech zkoumání se ukážou fyzické principy, které podpoří jasnost, efektivitu a lehkost při společném pohybu našich těl v trojrozměrném prostoru. Konkrétně půjde o prohloubení vědomí jemnosti, lepší vnímání místa kontaktu, odhadování a regulaci napětí, efektivní uspořádávání našich těl, lehkost a plynulost při dávání a nesení váhy, pohyb v neustálém stavu mimo rovnováhu, a ovládání síly setrvačnosti.

Tato dílna otevírá více možností nám, pro náš pohyb a tanec s partnery. Každá jedna složka podporuje a rozvíjí ty ostatní a prohloubí tak zážitek naší celistvosti a schopnost vyjádřit v tanci náš plný rozsah lidství. Podpoří spojení vnitřního světa s naším projevem.

Alicia Grayson (USA)

Alicia Grayson se vášnivě věnuje tanci, výuce s vystupování kontaktní improvizace posledních 30 let. Vyučovala KI jako doplňkový předmět na George Washington University, University of Denver, Naropa University a Shenandoah University. Vede hodiny KI, jógu a pilates v Boulderu, CO a pravidelně cestuje, aby vyučovala v rámci hranic, i mezinárodně. Její dlouhá praxe autentického pohybu, jógy, pilates a její láska k přírodě měly významný vliv na její způsob tance i vyučování.

Je certifikovanou Hakomi terapeutkou , certifikovanou perinatální somatickou terapeutkou a certifikovanou Feminine Power transformační koučkou a facilitátorkou. Libuje si v prozkoumávání a objevování nových hloubek kontaktní improvizace a spřízněných disciplín a obzvláště se zajímá o průnik fyziky, výrazu a vztahu těla a mysli. Je nadšená pro podporu lidí v tom být těmi nejúžasnějšími ztělesněnými bytostmi.
www.aliciagrayson.com

Žíl je dům kde se to všechno bude odehrávat. V podhůří Orlických hor v obci Javornice - Přím. GPS souřadnice jsou 50.169522, 16.392851

Dílna je intenzivní, příjezd v pátek pozdě večer, odjezd v neděli večer.


Cena 2 860 Kč při platbě zálohy 1 360 Kč do 29. března, poté je cena 3 260 Kč.

Ubytování a jídlo 1 240 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!


dílna:   Kontaktní improvizace v tělesných soustavách | 5. - 7. duben 2019, Orlické hory | Alicia Grayson (USA)
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.