druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Létání létem

tanec, kontaktní improvizace, práce s tělem a všeliké tělesné prožívání

16. – 22. července 2018

Týden v podhorské krajině, zpocení, se zrychleným dechem a zářícíma očima. Budeme pronikat do tajů těla v tanci, v pohybu, v kontaktu. Ráno se budeme probouzet skrze doteky, vedení, manipulaci a zkoumání pohybových vlastností těla, poté dopoledne lehounké létání (neboli kosti v letu)- hodiny současného tance na zemi i ve vzduchu a odpoledne kontaktní improvizace a džemování. Večer masáže, hlazení, pohádky a procházky lesem.

Budete se cítit v kontaktu s tělem víc než si dokážete představit. Mluvit tělem, prožívat jím, rozvíjet ho, učit a objevovat veškerou jeho inteligenci v pohybu, probouzet smysly a nakonec dělat si pohodlí, užívat si každou chvíli odpočinku.

Dotkneme se potenciálu mysli a těla. Dostaneme se mimo logiku a limity… v pohybu, tanci, kontaktní improvizaci.

Určeno všem pohybovým nadšencům, zejména těm, kteří mají zálibu v kontaktní improvizaci, současném tanci, ale i jiných pohybových formách a dychtí vykročit za hranice.Pro ty, kdo chtějí důvěřovat a vydat se dál než sahá pouhá představivost. Ponořit se do moudrosti obsažné v naší krvi a nervech. Projít procesem, který nás promění.

Zita Pavlištová

Ve své práci spojuje techniku současného tance a kontaktní improvizaci. Předává umění pohybu, jehož základem je naslouchání tělu. Hledá hranice a miluje extrémy. Zkoumá tělo v pohybu a jeho propojení s myslí. Je jí vlastní dlouhé, klidné a vědomé pozorování vnitřního pohybu stejně jako rychlost, ztráta kontroly a risk – situace, kdy je třeba dát tělu bezvýhradnou důvěru.

Intenzivní týdenní pohybová a taneční dílna se bude odehrávat v přírodě Orlických hor, v domě zvaném Žíl na obrovské louce u lesa. Jedete sem vlakem nebo autobusem. Nejbližší zastávky: Pěčín, Javornice- Přím, Rychnov nad Kněžnou.
Adresa: Přím 33, Javornice, GPS 50.169522, 16.392851


Cena dílny je 6 500 Kč při platbě zálohy 2 500 Kč do 2. července. Poté je cena 7 300 Kč.

Ubytování 1 500 Kč.

Jídlo 1 600 Kč.

Na léto pro vás v Orlických horách připravujeme také neopakovatelnou komunikačně pohybovou dílnu Dialogy – tělem a slovy, jedinečné spojení nenásilné komunikace s Ondrášem Přibylou a pohybových dovedností se Zitou Pavlištovou, a tvořivou pohybovou dílnu pro ty, kdo chtějí rozvinout schopnosti bdělého snění, snění tělem Lovci snů.

Zúčastníte-li se více než jedné letní dílny na Žílu, platíte ubytování pouze za jeden týden.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!


dílna:   Létání létem | 16. - 22. července 2018 | Zita Pavlištová
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.