druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Manipulace až do nebe

sobota 18. listopadu 2017

Pohybově improvizační dílna, tělesná hra, v níž poznáváme, co je to perfektní fyzické propojení. A jak příjemné může být v takovém propojení vzájemné ovládání. Poznáme, jak je to účinné, o co přicházíme, když odmítáme manipulaci. Pocítíme, jak skvěle nás vede, ocitneme se na zemi i ve vzduchu, a poddáme-li se vnímavému vedení, odchýlí nás to od běžných pohybových cest a bez úsilí nás to vede do poloh, na které nejsme zvyklí.

Fyzické rozhovory se z našeho života téměř vytratily. Tohle je tedy návrat pro všechny, koho zajímá pohyb, kontaktní improvizace, tanec, bojová umění, a chtějí objevit způsob fyzické komunikace v kontaktu, zkoumat nové cesty a užít si spolu podzimní čas. Čeká nás atmosféra objevování, úsměv a vtip, náhlá pochopení sebe sama skrz to, co děláme fyzicky.

Rozvineme umění poddat se manipulaci i aktivně ovládat partnera, a zároveň se u toho vzájemně vnímat. Začneme rozpoznávat další nové vrstvy v lidské interakci, k nimž jsme dosud neměli přístup a které jsme nepoužívali. A dokážeme-li přečíst nový význam v akcích, které jsme zvyklí chápat jedním způsobem, rozšiřuje se škála možností a východisek…

Práce oživuje zakrnělé smysly. Učí nás zůstávat ve spojení, dokud se nepromění, plynule přecházet od tlaku k lehkosti, být přímí i přizpůsobiví, nenechat se strhnout formou, ale spíš sledovat princip, udržovat ho a rozvíjet, až se na jeho základě dokážeme líp dorozumět.

Zita Pavlištová

Miluje dlouhé, klidné a vědomé pozorování vnitřního pohybu, stejně jako rychlost, ztrátu kontroly a risk – situace, kdy je třeba dát tělu bezvýhradnou důvěru. Ovládá umění pohybu, jehož základem je naslouchání tělu. Ve své práci se dotýká hranic a miluje extrémy. Zkoumá tělo v pohybu a jeho propojení s myslí. Je jednou z mála učitelů kontaktní improvizace v Čechách.

Dílna je intenzivní (sobota 10 – 17 h).

Cena je 1 100 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 500kč.

Seminář se uskuteční v ulici Lerchova 65 (tělocvična Cyrilometodějské ZŠ) Brno.

Zajímá vás tento seminář? Rezervujte si místo!

Máte ve svém prohlížeči vypnutý javascript a tak se zobrazuje neinteraktivní varianta formuláře. Pozorně kromě zadání svých údajů také zkontrolujte, že souhlasí dílna, čas a lektor události, o kterou máte zájem.

chci rezervaci na:  
lektor:  
datum:  
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.