druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Martial partnering

23. – 25. listopadu 2018

Pro velký ohlas pořádáme nový workshop z řady martial partnering. Nadšená odezva po jarním úspěšném debutu vyžaduje pokračování otevřené i novým zájemcům.

Budeme provokovat tělesný dialog, abychom v sobě podnítili instinktivní chování, okamžitou inteligenci, ale i přítulnost a citlivost. Jedna z dílen programu The string of the body practice, zaměřená na intenzivní fyzický kontakt a fyzickou bdělost vlastní bojovým uměním.

Bude to vědomá konfrontace se sebou samým, se skupinou, s našimi omezeními, se svými schopnostmi se rozhodovat. Octneme se tváří v tvář vlastní zodpovědnosti, pochopíme jak pracovat se smyslem pro bezpečnost a jak nás ovlivňují vzorce našeho těla a mysli.

Budeme objevovat přirozené principy, které podporují naše motorické dovednosti. Pozorovat dynamiku a rovnováhu ve stavech nerovnováhy. A přitom rozvíjet bdělost, pozornost a schopnost být cele přítomný. Tělesná aktivita v poli gravitace posílí a orientuje struktury těla. Vstoupíme do hlubokého procesu vzájemných vztahů tělesných center (páteře, pánve, ramenního pletence) dýchání a smyslů. Při práci s jedním nebo více partnery použijeme: skákání, chytání, zvedání, válení, natahování se, pád, hákování, tlačení a tahání. Zajímá nás jak směřovat záměr, rozhodovat se, jak měnit směr sil (a jejich trajektorie) a jaký potenciál mají odstředivé a dostředivé síly.

Překážky a potíže, s nimiž se setkáváme, nám pomáhají vidět základní funkce a mechanismy mozku a pochopit jak vznikají reakce těla. Dobrý psycho-fyzický stav zlepšuje komunikaci v proměnlivém, různorodém světě.

Jakub Gontarski a Agnieszka Rybak

Jakub je instruktor pro fyzickou obnovu se specializací na sebeobranu. Certifikovaný osobní trenér a pohybový kouč pod legendárním Stevem Maxwellem (USA). Spolu s Angieszkou vytvořil program „String of the Body and Martial Partnering“ věnovaný zkoumání výrazu, přítomnosti, dramaturgie a tvořivosti v bojových uměních na cestě člověka – bojovníka – umělce. Jsou spolutvůrci mnoha představení a pohybově improvizují na jevišti s živou hudbou.

Jejich inspirací jsou ovládání pohybu, tělesné mechanismy, procesy integrace a adaptace. Spolupracují s institutem Grotowski na výzkumném programu BodyConstitution. Jakub také pořádá workshopy se sociálně vyloučenou mládeží a je autorem knihy poezie Smrt a znovuzrození. Agnieszka učí, pohybuje se a vystupuje. Věnuje se kontaktní improvizaci a práci s tělem.

Dílna je intenzivní: pátek 16:00 – 19:00, sobota 9:30 – 18:00, neděle 9:30 – 18:00.


Cena 3 550 Kč při platbě zálohy 1 550 Kč do 2. listopadu, poté je cena 4 250 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!


dílna:   Martial partnering | 23. - 25. listopadu (pátek - neděle) | Jakub Gontarski a Agnieszka Rybak
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.