druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Metoda Trager - beztížná chůze

víkend 29. – 30. září

Jeden z úvodních kurzů, který vás seznamuje s metodou Trager. Přístupem, díky kterému poznáte, jak příjemně se lze cítit ve vlastním těle a jaký to je pocit, když se opravdu uvolníte.
Tentokrát budeme do hloubky zkoumat naši chůzi, které se nikdo z nás nemůžeme jen tak vyhnout a která zásadně ovlivňuje to, jak sami sebe vnímáme i to jak se v životě cítíme. Poznáte, kde se může skrývat napětí, která brání přirozenému průběhu chůze a časem způsobuje fyziologické změny. Pocítíte ten obrovský rozdíl když se napětí zbavíte, a jak na to celé tělo vzápětí reaguje, napřimuje se, rozpíná, zbavuje tíhy, námahy a bolesti.

Dotkneme se různých aspektů chůze. Prakticky budeme objevovat tok spirál v těle. Pánev, která řídí jako kormidlo pohyb těla, význam plovoucí hlavy. Začneme si být vědomi rozhovoru mezi pánví a rameny. Dojde nám také, jak důležité je cítit chodidly, a ne na nich pouze stát. Prostě se připravte na to, že tentokrát zažijete chůzi která nabíjí a která způsobuje narůstání energie.

O metodě

Tato metoda překvapuje svými účinky bez snahy o rovnání či napravování. Klientovi místo toho zprostředkovává příjemné pocity pohybu bez námahy a rozvíjí jeho vnímání sebe sama. To v zápětí aktivuje schopnost těla zbavovat se bloků a napětí, uvolňovat se obnovovat rovnováhu.

Když trenér boxu poprvé dovolil svému sveřenci, aby ho namasíroval, ještě netušil, že v rukou Miltona Tragera se skrývá dovednost, která ohromí jeho a vzápětí dosáhne tak širokého věhlasu. Milton úspěšně aplikoval svůj přístup na kohokoliv, kdo o tom měl zájem (mezi nimi lidem trpícím dušností, astmatem, bolestí zad či roztroušenou sklerózou). Nakonec byl zájem o metodu tak veliký, že vyhověl prosbám, aby začal metodu učit.

Metoda je hravá a využívá a rozvíjí intuici. Nabízí možnost prozkoumat rozdíl mezi pouhým dotýkáním a vnímavou kvalitou doteku. Má dvě podoby – „tablework“ je práce terapeuta s klientem, při které terapeut klientovi zprostředkovává vjemy váhy, tlaku a pohybu. Během „mentastics” klient pracuje aktivně a vjemy mu přináší jeho vlastní pohyb.

Díky rostoucímu zájmu o tuto metodu se v příštím roce chystáme otevřít kompletní profesionální výcvik s Lucou di Napoli.

Luca Di Napoli (Itálie)

Lektor s výjimečnými zkušenostmi, nejen v Trager přístupu, ale i Feldenkraisově metodě, Rolfingu a několika dalších metodách. Je přímým studentem Miltona Tragera a jeho učení je inspirováno několika myšlenkami, které vycházejí z toho, k čemu dospěl ve své dosavadní praxi.

O nejrůznější práci s tělem se začal zajímat kvůli problémům se zády po několika nehodách. Nejdříve to byla Alexandrova technika, potom kompletní trénink Rolfingu ve stylu Jacka Paintera a jeho Posturání integrace, ale nebyl spokojen. Tato práce s sebou nesla příliš mnoho bolesti. Nakonec se obrátil k Feldenkraiově metodě a Trager přístupu.

Protože tou dobou ještě žil Milton Trager, rozhodl se absolvovat výcvik a pod jeho vedením se stal učitelem. Poté, během následujících čtyř let, prošel také lektorským výcvikem Feldenkraisovy metody. Na pozadí toho všeho se staral o rodinný vinohrad v Toskánii, kde začal hospodařit v duchu biodynamického zemědělství.

Seminář je intenzivní: sobota 10:00 – 18:30 a neděle 10:00 – 17:30.

Cena je 4 260 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 1 760 Kč.

Zajímá vás tento seminář? Rezervujte si místo!


chci rezervaci na:   Metoda Trager - beztížná chůze | víkend 29. - 30. září | Luca Di Napoli
  
Individuální sezení s Lucou s tlumočením | pondělí 1. října 9:00 - 10:15 | Luca Di Napoli
  
Individuální sezení s Lucou s tlumočením | pondělí 1. října 13:30 - 14:45 | Luca Di Napoli
  
Individuální sezení s Lucou bez tlumočení | pondělí 1. října 9:00 - 10:15 | Luca Di Napoli
  
Individuální sezení s Lucou bez tlumočení | pondělí 1. října 13:30 - 14:45 | Luca Di Napoli
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.