druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Nenásilná komunikace - tréninková série

5. – 6. ledna 2019

2. – 3. února 2019

9. – 10. března 2019

Pro lidi, kteří chtějí být přítomní a aktivní ve světě. Kteří chtějí kolem sebe vytvářet prostředí, které je zároveň harmonické a respektující a zároveň nekompromisně opravdové. Kteří chtějí umět stavět mosty mezi lidmi nebo mezi celými skupinami lidí a kteří chtějí umět konstruktivně vstupovat do konfliktů.

Tři víkendy, v nichž a mezi nimiž budeme rozvíjet dvě základní dovednosti:

Upřímnost a opravdovost. Abychom nemuseli skrývat, co v sobě máme a dokázali to vyjádřit srozumitelně i pro ostatní. Někdy jde více o hledání významů a slov, které chceme sdělit. Jindy spíše o hledání odvahy k vykročení ze zajetých komunikačních kolejí.

Uvolněnou přítomnost a empatii. Abychom se necítili ohrožení emocemi nebo myšlenkami druhých a abychom dokázali slyšet významy, které se nám snaží sdělit. Budeme rozvíjet schopnost de-eskalovat svou přítomností konflikty i navázat hluboký lidský kontakt.

A tady najdete podrobnější mapu trénovaných dovedností!

Budeme používat tyto metody práce:

  • Strukturovaná cvičení zaměřená na konkrétní dovednosti
  • Sehrávky a simulace
  • Cvičení beze slov, práce s napětím v těle.
  • Cvičení a instrukce pro domácí praxi
  • Teorie Nenásilné komunikace, a seznámení se systemickými aspekty konfliktů

Ondřej Přibyla

Ondráš se ve své lektorské a koučovací práci opírá zejména o metody Nenásilné komunikace, které jsou užitečné k zvládání konfliktů, napětí anebo prostě komunikačně náročných situací. Jako jeden z mála v Česku má mezinárodní certifikaci Centra pro Nenásilnou Komunikaci. Na seminářích i při koučovacích sezeních rád experimentuje a vytváří simulované situace – takové malé instatní výzvy, na kterých společně s vámi zkouší různé nápady a sleduje, jaký by mohly mít efekt.

„Mám rád neformální prostředí, kde nemusím sledovat konvence a hrát komunikační hry. Kde můžeme být prostě tím, kým jsme. Baví mě sledovat myšlení lidí, vidět předpoklady, chápat vzorce chování a vnímat souvislosti v plné šíři – v tom se projevuje moje vědecké pozadí (studoval jsem teoretickou fyziku). V tom, co dělám, potřebuju vidět smysl. Když zrovna pracuju, pracuju se zápalem a vášní a jsem rád, když věci mají spád. Nejsem perfekcionista a nevadí mi pracovat s omezeními – času, energie, i schopností – důležité pro mě je využít co nejlépe potenciál, který zrovna situace a lidé v ní mají.“

Dílny jsou intenzivní (sobota a neděle 10 – 18h) a přihlašujete se na ně jako na celek. Skupina bude pracovat jako uzavřená, aby umožnila rychlý postup a proměny odehrávající se v hloubce.

Dílna se bude konat v ateliéru v ulici Bělehradská 82, Praha 2. Nachází se hned u tramvajové zastávky Bělehradská. Na zvonečku je napsáno Ateliér.

Cena 7 980 Kč. za celou sérii. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 3 980 Kč. Doplatek 4000 Kč zaplatíte před zahájením tréninku. (Popř. jednotlivě ve výši 1600 Kč před každým z víkendů.)

Může být fajn, pokud si před seminářem přečtete knihu M. Rosenberga Nenásilná komunikace nebo se podíváte na jeho workshop:

Rádi byste se účastnili tohoto výcviku? Rezervujte si místo!


chci rezervaci na:   Náhradník Nenásilná komunikace - tréninková série | 5. - 6. ledna, 2. - 3. února, 9. - 10. března 2019 | Ondřej Přibyla
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.