druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Osm kusů brokátu - prohloubení formy

neděle 4. března 2018

Tento seminář je určen pro ty, kteří již sestavu Osm kusů brokátu znají. Aby měla každá sestava co největší zdravotní účinky, budeme se na tomto celodenním setkání detailněji věnovat opakování, procvičování, doplnění a prohloubení již naučených obrazů. Dále uvolňovat tělo a pracovat s naším dechem a pozorností. Ukážeme si důležité akupunkturní body a seznámíme se zdravotními účinky jednotlivých obrazů.

Osm kusů brokátu je klasické cvičení. Jeho cílem je obnovení rovnováhy sil v těle. Tělo je odshora dolů procvičováno. Pohyby následují principy systému Daoyin Yangsheng Gong, jako například vytáčení paží. Profesor Zhang sestavil cviky tak, že se zatížení postupně zvětšuje a tělo je od hlavy přes ramena a paže, trup a nohy až k chodidlům propracováno. Cviky jsou rozmanitě vytvořeny. Název cviku obsahuje současně jeho téma a léčivé účinky. Tak působí dohromady positivně na orgánový systém, podporuje funkční okruhy srdce a plic, reguluje trojitý ohřívač, stimuluje funkční okruh jater, harmonizuje žaludek a slezinu a posiluje funkční okruh ledvin.

Název Qigong je možné přeložit jako: „Práce s životní energií″. Je to cvičení pomalých, na sebe navazujících plynulých pohybů, které přinášejí konkrétní zážitek vlastní energie a jsou velmi účinnou cestou k vnitřní rovnováze a uvolnění. Skrze pohyb, dech a vedení pozornosti se při cvičení vede tělem energie Qi, která je životodárnou silou proudící ve všem živém. Pomalé, lehké a plynulé pohyby podporují tok lymfy, oběh krve v žilách a proudění Qi v meridiánech. Zároveň se tak procvičují klouby, šlachy a svaly, aniž by se přetěžovaly. Qigong zvyšuje pohyblivost, posiluje a harmonizuje tělo i ducha. Jemné, na energii bohaté pohyby nás dovedou do meditativního stavu, ve kterém nalezneme uvolnění a vnitřní klid. Cvičení Qigong vzniklo před více než 5ti tisíci lety v Číně. Je jedním z pěti pilířů tradiční čínské medicíny.

Markéta Hrdá

Vyučuje a předává Daoyin Yangscheng Gong, styl, který vytvořil profesor Zhang Guangde z Pekingské sportovní univerzity. Jeho systém spojuje tradiční principy s poznatky moderní sportovní medicíny, je pověstný mimořádným účinkem. Cvičení Qigong začala praktikovat, když po letech vrcholové sportovní činnosti hledala cestu, jak se vrátit k vlastní síle, rovnováze, tělesnému a duševnímu zdraví. Poté jej studovala nejdříve v Německu a potom na Sportovní univerzitě v Pekingu přímo u prof. Zhanga.

www.cviceniqigong.cz

Dílna se koná v neděli 4. března v 10:00 – 17:15.

S sebou: pohodlné oblečení a cvičební obuv se světlou a tenkou podrážkou.

Cena je 1 280 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 680 Kč.

Zajímá vás tento seminář? Rezervujte si místo!

Máte ve svém prohlížeči vypnutý javascript a tak se zobrazuje neinteraktivní varianta formuláře. Pozorně kromě zadání svých údajů také zkontrolujte, že souhlasí dílna, čas a lektor události, o kterou máte zájem.

chci rezervaci na:  
lektor:  
datum:  
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.