Butó pánev - vtělení jemnosti a síly

sobota 5. září

V tanci Butó je pánev klíčovou oblastí. Je v ní ukryta jemnost i síla. Probudit a oživit tuto oblast má velký význam. Stane se podporou pro celé tělo, propůjčí nám velkolepé možnosti a působivost.

Co řídí naše tělo. Kde je kormidlo naší lodi v níž se plavíme v neznámém oceánu života. Čím máme navigovat?

Pánev je kormidlo. Pánev je v centru těla, je středem stability, viscerální intuice a moudrosti. Je to místo z něhož vychází život. Tlumí síly a jako katalyzátor spouští reakce. Je to místo magie a zázraků.

Pánev může být statická i dynamická, tančící a naplněná dechem. Pánev může, ale také nemusí dobře fungovat. Když v sobě drží špatné vzpomínky a blokády.

Originální workshop tance Butó vám nabízí nové poznatky a účinné metody, které postupně vracejí pánvi její původní schopnosti a vnášejí do ní život. Proces kterým procházíte obnovuje vnímání pánve, vrací do ní cit a schopnost vyvažovat. Přináší pánvi rovnováhu a znovu ji propojuje s tělem. Vlivem cvičení, vizualizací a fyzických uvědomění dochází k transformaci naší pánve.

Dílna určená všem, kdo chtějí do hloubky poznat možnosti pánve a způsoby jak ji oživit. Těm kdo pracují s tělem, tanečníkům, lidem působícím v oblasti divadelního umění, fyzioterapeutům ale i začátečníkům nebo lidem s tuhou blokovanou pánví.

Dílna je praktická a obsahuje tyto části:

  • Anatomie pánve a její uspořádání, propojení s tělem
  • Jóga pro pánve
  • Dýchající a dýchaná pánev
  • Probuzení pánevního dna
  • Dynamická anatomie neboli anatomie v pohybu
  • Posilovací cvičení pro jádro těla „Koshi“
  • Postupy vtělování
  • Improvizace

Workshop je otevřený tanečníkům, hercům, všem umělcům a lidem se zájmem o rozkrývání vrstev těla bez ohledu na věk a zkušenosti.

Tiziana Longo (Itálie)

Choreografka, butoh tanečnice a spoluzakladatelka souboru Motimaru Dance se sídlem v Berlíně. 5 let v Japonsku v tanečním studiu Kazuo Ohno. Studovala hatha jógu v jižní Indii u AG Mohana Indry Mohana. Intenzivně studovala v centru Himaláje Iyengar jógy v indickém Dharamkotu. Prozkoumala tibetský buddhismus a buddhistickou meditaci v Dharamsale v Indii. Do jejího spektra výzkumu tělesné mysli nedávno vstoupila také psychologie (Levine, Van der Kolk, D. Richo) a cvičení uvolňování traumatu. V současnosti vede své vzdělávací studio Wellbeing v Berlíně a tvoří sólový projekt s názvem „Barada“.

Dílna je intenzivní: sobota 9:00 – 18:00


Cena 2 550 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 1 050 Kč.

Při uhrazení zálohy do 20. srpna je cena 2 050 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na