druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Pohyby života - vývoj

neděle 22. dubna 2018

Spojení nebe a země, pět elementů v nás a vývojové pohyby. Prožitek organického pohybu v těle, mysli a duši.

Projdeme vývojovými pohyby tak, jak po sobě následovaly od prenatálního období, přes porod až po vzpřímený postoj. Skrze vlastní prožitek prozkoumáme pohybové vzorce přitažení, odtlačení, a natažení se. Ze své vlastní perspektivy poznáme a přivedeme do svého vědomí porod a proces, jímž vznikal vzpřímený postoj a chůze. Prozkoumáme, jak funguje architektura lidského těla mezi nebem a zemí. Zjistíme, co v našem těle ovlivňuje každý z 5ti elementů: ether, vzduch, oheň, voda a země.

Dílna, v níž dostáváme možnost osvobodit svůj pohyb, naplnit jej potěšením, najít organický postoj pro své tělo, možná zpracovat nevyřešené trauma. Kinestetické představy a jemné vedení lektorky nás budou provázet při zkoumání těla v pohybu. V praxi tak pocítíme všechny jevy, procesy, události, kterými naše tělo ve svém vývoji prochází a zákonitosti, kterým podléhá. S tím roste i vědomí sebe sama v pohybu.

Budeme hledat způsob, jak různé druhy pohybu využít v odborné praxi. Jak např. propojit jógové ásány a vzorce vývojových pohybů. Své zážitky zpracujeme a integrujeme pomocí hry a umělecké tvorby a při společném sdílení.

Kurz je určen pro terapeuty pracující s tělem, pohybem a energií, pedagogy pracující s kojenci a batolaty, psychology, porodníky, tanečníky, lidi cvičící jógu a rodiče a vůbec všechny, kdo chtějí mít lepší kontakt se svým tělem a lépe mu porozumět.

Ellynne Skove (USA)

Ellynne Skove MA,LCAT, DTR-BC, NCC, RPP ve své práci spojuje dynamickou anatomii a práci s vývojovými pohyby, Body mind centering, porodní psychologii, polaritní terapii a tanečně pohybovou terapii. Působí jako špičková odbornice a terapeutka v USA. Tam se již 30 let zabývá prací s tělem, myslí a duchem. Pracuje se skupinami i individuálně, věnuje se nemluvňatům, dětem i dospělým. Na základě svých zkušeností vyvinula a zavedla do škol mnoho programů pohybové terapie. V posledních letech se zaměřuje na psychologii porodu. Ve své práci se věnuje, přípravě na početí, vědomému rodičovství, rodinám s dětmi do 3 let a dospělým s nezpracovanými porodními tématy.

Seminář je intenzivní (neděle 10 – 18h) a je otevřená všem bez ohledu na věk a zkušenosti.

Cena je 1 850 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 850 Kč.

Ve dnech 28. dubna – 1.května povede Ellynne také Výcvik v oblasti kojeneckých vývojových pohybů a psychologie porodu.

Zajímá vás tento seminář? Rezervujte si místo!

Máte ve svém prohlížeči vypnutý javascript a tak se zobrazuje neinteraktivní varianta formuláře. Pozorně kromě zadání svých údajů také zkontrolujte, že souhlasí dílna, čas a lektor události, o kterou máte zájem.

chci rezervaci na:  
lektor:  
datum:  
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.