kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Práce s tělem dle Moshe Feldenkraise

24. – 28. února 2020

Žíl v Orlických horách

5 dní intenzivní rozvíjející výuky Feldenkraisovy metody v oblasti dosahování dokonalosti svého vlastního pohybu (Awareness Through Movement) i umění práce s tělem druhého člověka (bodywork a masáže). Aplikace dovedností, poznatků a přístupů Feldenkraisovy metody do vaší terapeutické praxe. Feldenkraisova metoda má skvěle propracovaný přístup k práci s tělem skrze dotek. Vychází z konkrétních poznatků o tom, jak používat dotek k předávání informace a jak jej používat jako prostředek komunikace. Tento trénink je vzácná příležitost získat nové informace.

Práce s tělem klienta je ve Feldenkraisově metodě velmi důkladně propracovaná a je to metoda sama o sobě. Pod názvem “Funkční integrace” se ji akreditovaní praktikanti učí několik let. Nicméně mnohé z jejích základních principů a dovedností, dokážeme-li je správně uchopit, mohou nejen obohatit, ale i podstatně přispět k efektivitě jakékoliv bodywork a masážní praxe.

Tento týden se zaměříme na 3 témata.

  • moc sníženého úsilí
  • integrační skeletální kontakt
  • jak se rozhýbání klienta stává funkčním učením

Zmíněné přístupy, pochopíme-li je a osvojíme si je, proměňují sezení bodyworku v dialog s těmi aspekty člověka, které organizují tonus, pohyb a vnímání sebe sama. Výsledkem je klientův zážitek hluboké tělesné transformace.

Během výcviku se naučíte řadě dovedností, které pozvednou vaší práci s tělem na vyšší úroveń. Budeme se také věnovat tělesným potřebám praktikujícího. Pomocí technik Body Awareness zjistíte, jak při sezení šetřit energii. Navíc se naučíte, jak pracovat takovým způsobem, abyste u sebe předešli zraněním, která se u masérských profesí často objevují.

Joe Stoller (USA)

Své více než dvacetileté zkušenosti v práci s tělem získal na těch nejnáročnějších postech ve Spojených státech. Jako masér působil v terapeutickém centru pro vrcholové sportovce a posléze v řadě prvotřídních lázeňských středisek. Nakonec otevřel vlastní velmi úspěšnou soukromou praxi v USA a ve Francii. Je učitelem Feldenkraisovy metody, instruktorem Shengzhen Qigongu a učitelem kontaktní improvizace. Je také registrovaným masérem, který propojuje Shiatsu, Fenomenální dotek, Myofasciální uvolnění a somatickou výuku.

Během své pestré mezinárodní kariéry také vyučoval kurzy Vědomí skrze pohyb v rámci Present Moment Retreat (Mexiko), obdržel grant od Watsonova společenství pro výzkum kontaktní improvizace (CI) v různých kulturách a tanečně vystupoval s Tumblebones v Boulderu (USA). Jeho přístup k výuce podporuje procesy transformace a učení se něčemu novému při zachování hlubokého respektu k vlastními nalézání cesty každého jednotlivce.

Toto vše se bude odehrávat v podhůří Orlických hor, v domě zvaném Žíl na obrovské louce u lesa. Jedete sem vlakem nebo autobusem. Nejbližší zastávky: Pěčín, Javornice - Přím, Rychnov nad Kněžnou. Adresa: Přím 33, Javornice, GPS 50.169522, 16.392851

Dílna je intenzivní, příjezd v pondělí do 12:00, odjezd v pátek v 16:00.


Cena 5 820 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 2 200 Kč.

Ubytování a jídlo 2 480 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na