druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Qigong

Pondělí       17:30 – 18:55       Slezinová forma II.          i začátečníci
Středa 16:30 – 17:55 9 cviků k posílení těla a ducha i začátečníci
Čtvrtek 17:00 – 18:25 Jaterní forma I.     pokročilí

Název Qigong je možné přeložit jako: „Práce s životní energií″. Je to cvičení pomalých, na sebe navazujících plynulých pohybů, které přinášejí konkrétní zážitek vlastní energie a jsou velmi účinnou cestou k vnitřní rovnováze a uvolnění. Skrze pohyb, dech a vedení pozornosti se při cvičení tělem vede energie Qi, která je životodárnou silou proudící ve všem živém. Pomalé, lehké a plynulé pohyby podporují tok lymfy, oběh krve v žilách a proudění Qi v meridiánech. Zároveň se tak procvičují klouby, šlachy a svaly, aniž by se přetěžovaly.

Technika je navržena tak, aby se Qi v těle shromažďovala a uchovávala. Celoživotní cvičení Qigongu napomáhá pohyblivosti a vitalitě i ve stáří.

Qigong zvyšuje pohyblivost, posiluje a harmonizuje tělo i ducha. Rozvíjí intelektuální schopnosti, podporuje kreativitu a koncentraci. Jeho cvičení napomáhá zvládání stresu a každodenních situací. Prodlužuje život a zlepšuje jeho kvalitu, podporuje zdraví, předchází nemocem, posiluje imunitní systém a aktivuje léčivé procesy.

Kromě toho je to možnost přeměnit Qi ve vyšší, kvalitnější formy energii, „vyprázdnit ducha“ a najít cestu zpátky ke svým kořenům.
Cvičení Qigong vzniklo před více než 5ti tisíci lety v Číně. Je jedním z pěti pilířů tradiční čínské medicíny.

Kurz je určený všem bez ohledu na předchozí zkušenosti.

O jednotlivých formách Qigong

Markéta Hrdá

Vyučuje a předává Daoyin Yangscheng Gong, styl, který vytvořil profesor Zhang Guangde z Pekingské sportovní univerzity. Jeho systém spojuje tradiční principy s poznatky moderní sportovní medicíny, je pověstný mimořádným účinkem.

Cvičení Qigong začala praktikovat, když po letech vrcholové sportovní činnosti hledala cestu, jak se vrátit k vlastní síle, rovnováze, tělesnému a duševnímu zdraví. Poté jej studovala nejdříve v Německu a potom na Sportovní univerzitě v Pekingu přímo u prof. Zhanga.

www.cviceniqigong.cz

Cena 3 600 Kč za pondělní kurz na období 11. září – 29. ledna (18 lekcí).
S výjimkou dnů 27.11., 25.12., 1.1.

Cena 3 600 Kč za středeční kurz na období 13. září – 31. ledna (18 lekcí).
S výjimkou 29.11., 27.12., 3.1.

Cena 2 800 Kč za čtvrteční kurz na období 14. září – 24. ledna (14 lekcí).
S výjimkou dnů 28.9., 30.11., 21.12., 28.12., 4.1., 11.1.

Cena 250 Kč při jednotlivé platbě na místě.

Rádi byste se zúčastnili tohoto cvičení? Rezervujte si místo!

Máte ve svém prohlížeči vypnutý javascript a tak se zobrazuje neinteraktivní varianta formuláře. Pozorně kromě zadání svých údajů také zkontrolujte, že souhlasí dílna, čas a lektor události, o kterou máte zájem.

cvičení:  
lektor:  
datum:  
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.