druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Qigong

kurz začíná 12. září

Pondělí         17:30 – 18:55         Srdeční forma II.          i začátečníci
Středa 16:30 – 17:55 Cvičení Daoyin pro zachování zdraví i začátečníci
Čtvrtek 17:00 – 18:25 9 cviků k posílení těla a srdeční forma II.          pokročilí
Název Qigong je možné přeložit jako: „Práce s životní energií″. Je to cvičení pomalých, na sebe navazujících plynulých pohybů, které přinášejí konkrétní zážitek vlastní energie a jsou velmi účinnou cestou k vnitřní rovnováze a uvolnění. Skrze pohyb, dech a vedení pozornosti se při cvičení tělem vede energie Qi, která je životodárnou silou proudící ve všem živém. Pomalé, lehké a plynulé pohyby podporují tok lymfy, oběh krve v žilách a proudění Qi v meridiánech. Zároveň se tak procvičují klouby, šlachy a svaly, aniž by se přetěžovaly.

Technika je navržena tak, aby se Qi v těle shromažďovala a uchovávala. Celoživotní cvičení Qigongu napomáhá pohyblivosti a vitalitě i ve stáří.

Qigong zvyšuje pohyblivost, posiluje a harmonizuje tělo i ducha. Rozvíjí intelektuální schopnosti, podporuje kreativitu a koncentraci. Jeho cvičení napomáhá zvládání stresu a každodenních situací. Prodlužuje život a zlepšuje jeho kvalitu, podporuje zdraví, předchází nemocem, posiluje imunitní systém a aktivuje léčivé procesy.

Kromě toho je to možnost přeměnit Qi ve vyšší, kvalitnější formy energii, „vyprázdnit ducha“ a najít cestu zpátky ke svým kořenům.
Cvičení Qigong vzniklo před více než 5ti tisíci lety v Číně. Je jedním z pěti pilířů tradiční čínské medicíny.

Kurz je určený všem bez ohledu na předchozí zkušenosti.

O jednotlivých formách Qigong


Markéta Hrdá

Vyučuje a předává Daoyin Yangscheng Gong, styl, který vytvořil profesor Zhang Guangde z Pekingské sportovní univerzity. Jeho systém spojuje tradiční principy s poznatky moderní sportovní medicíny, je pověstný mimořádným účinkem.

Cvičení Qigong začala praktikovat, když po letech vrcholové sportovní činnosti hledala cestu, jak se vrátit k vlastní síle, rovnováze, tělesnému a duševnímu zdraví. Poté jej studovala nejdříve v Německu a potom na Sportovní univerzitě v Pekingu přímo u prof. Zhanga.Cena 3 800 Kč za pondělní kurz na období 12. září – 30. ledna (19 lekcí).
S výjimkou dnů 26.12., 2.1.

Cena 3 400 Kč za středeční kurz na období 14. září – 25. ledna (17 lekcí).
S výjimkou dnů 28.9., 28.12., 4.1.

Cena 3 400 Kč za čtvrteční kurz na období 15. září – 9. února (17 lekcí).
S výjimkou dnů 27.10., 17.11., 29.12., 5.1., 19.1.

Cena 250 Kč při jednotlivé platbě na místě.


Rezervujte si místo!


jméno a příjmení:  

e-mail:  

telefon:  

chci rezervaci na:  

datum:  


více informací na druna@druna.cz nebo na tel.: +420 725 449 409
Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s platebními a storno podmínkami.