druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Qigong - 18 forem Velkého předělu (ukázková lekce)

středa 22. srpna 18:00 – 19:30

Ukázková lekce před začátkem kurzu, který bude probíhat od září.

Sestava představuje vyprávění bílého jeřába, který je v Číně symbolem moudrosti, dlouhověkosti a inteligence. Půvabná sestava ladných, plynulých a uvolněných pohybů vede k rozvoji těla, ducha a životní energie. Vyrovnává tok energie v meridiánech, zpomaluje procesy stárnutí, rozvíjí osobní potenciál každého jedince. Sestava podporuje samoléčebné procesy našeho organismu i jeho mentální a spirituální rozvoj. Otvírá cestu k přirozené spontaneitě.

Tato meditace v pohybu je jednou z forem Tai chi-čchi-kung. Je symbolickou a zároveň energetickou výpovědí o cestě člověka životem. Vyrovnává plynutí jingové a jangové energie, uvnitř i vně nás, a umožňuje nám hlubší a odvážnější žití.

O cvičení Qigong

Název Qigong je možné přeložit jako: „Práce s životní energií″. Je to cvičení pomalých, na sebe navazujících plynulých pohybů, které přinášejí konkrétní zážitek vlastní energie a jsou velmi účinnou cestou k vnitřní rovnováze a uvolnění. Skrze pohyb, dech a vedení pozornosti se při cvičení vede tělem energie Qi, která je životodárnou silou proudící ve všem živém.

Pomalé, lehké a plynulé pohyby podporují tok lymfy, oběh krve v žilách a proudění Qi v meridiánech. Zároveň se tak procvičují klouby, šlachy a svaly, aniž by se přetěžovaly. Qigong zvyšuje pohyblivost, posiluje a harmonizuje tělo i ducha. Jemné, na energii bohaté pohyby nás dovedou do meditativního stavu, ve kterém nalezneme uvolnění a vnitřní klid. Cvičení Qigong vzniklo před více než 5ti tisíci lety v Číně. Je jedním z pěti pilířů tradiční čínské medicíny.

Soňa Šťastná

Studovala Qigong jako umění udržovat rovnováhu v neustálém přílivu proměn, které život znamená. Učí toto cvičení s přesvědčením, že ve chvíli, kdy praktikujete, prožíváte harmonii na úrovni duševní, fyzické i psychické. Tato praxe je cesta a zároveň cíl. Neustále se měnící energie, která nechce ustrnout ani v jednom stádiu, pouze udržovat rytmus proměny. Cvičení Qigong začala praktikovat, když hledala cestu, jak se vrátit k vlastní síle, rovnováze, tělesnému a duševnímu zdraví. Qigong se stal odpovědí na mnoho jejích otázek.

S sebou: pohodlné oblečení a dobrovolně také cvičební obuv se světlou a tenkou podrážkou.

Cena 250 Kč

Zajímá vás tento seminář? Rezervujte si místo!


chci rezervaci na:   Qigong - 18 forem Velkého předělu (ukázková lekce) | středa 22. srpna 18:00 - 19:30 | Soňa Šťastná
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.