druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Qigong

Úterý         16:30 – 18:00       18 forem Velkého předělu         
Čtvrtek 16:30 – 18:00 Orgánová forma

Název Qigong je možné přeložit jako: „Práce s životní energií″. Je to cvičení pomalých, na sebe navazujících plynulých pohybů, které přinášejí konkrétní zážitek vlastní energie a jsou velmi účinnou cestou k vnitřní rovnováze a uvolnění. Skrze pohyb, dech a vedení pozornosti se při cvičení tělem vede energie Qi, která je životodárnou silou proudící ve všem živém. Pomalé, lehké a plynulé pohyby podporují tok lymfy, oběh krve v žilách a proudění Qi v meridiánech. Zároveň se tak procvičují klouby, šlachy a svaly, aniž by se přetěžovaly.

Technika je navržena tak, aby se Qi v těle shromažďovala a uchovávala. Celoživotní cvičení Qigongu napomáhá pohyblivosti a vitalitě i ve stáří.

Qigong zvyšuje pohyblivost, posiluje a harmonizuje tělo i ducha. Rozvíjí intelektuální schopnosti, podporuje kreativitu a koncentraci. Jeho cvičení napomáhá zvládání stresu a každodenních situací. Prodlužuje život a zlepšuje jeho kvalitu, podporuje zdraví, předchází nemocem, posiluje imunitní systém a aktivuje léčivé procesy.

Kromě toho je to možnost přeměnit Qi ve vyšší, kvalitnější formy energii, „vyprázdnit ducha“ a najít cestu zpátky ke svým kořenům.
Cvičení Qigong vzniklo před více než 5ti tisíci lety v Číně. Je jedním z pěti pilířů tradiční čínské medicíny.

Orgánová sestava 5 elementů

Orgánová sestava 5 elementů je zdravotní cvičení pramenící z moudrosti čínské medicíny. Je to soubor soubor pěti cviků, z nichž každý uvolňuje jednu z akupunkturních drah (meridiánů) a posiluje orgán, který na dané dráze leží. Jednotlivé dráhy mají svůj pravidelný vnitřní a vnější průběh i na základě tzv. orgánových hodin. Cvičení orgánové sestavy vychází z poznatků tradiční čínské medicíny (teorie pěti prvků WU-XING).

Sestava těchto cviků a její pravidelné cvičení umocňuje přísun okysličené krve ke všem orgánům, aktivuje lymfatický systém a zejména doplňuje energii, čímž přispívá k dobré náladě. Důležitým prvkem této soustavy je totiž fakt, že pravidelným cvičením posílíte tělo nejen na úrovni fyzické, ale také mentální a emocionální.

18 forem Velkého předělu

Sestava představuje vyprávění bílého jeřába, který je v Číně symbolem moudrosti, dlouhověkosti a inteligence. Půvabná sestava ladných, plynulých a uvolněných pohybů vede k rozvoji těla, ducha a životní energie. Vyrovnává tok energie v meridiánech, zpomaluje procesy stárnutí, rozvíjí osobní potenciál každého jedince. Sestava podporuje samoléčebné procesy našeho organismu i jeho mentální a spirituální rozvoj. Otvírá cestu k přirozené spontaneitě.

Tato meditace v pohybu je jednou z forem Tai chi-čchi-kung. Je symbolickou a zároveň energetickou výpovědí o cestě člověka životem. Vyrovnává plynutí jingové a jangové energie, uvnitř i vně nás, a umožňuje nám hlubší a odvážnější žití.

Soňa Šťastná

Studovala Qigong jako umění udržovat rovnováhu v neustálém přílivu proměn, které život znamená. Učí toto cvičení s přesvědčením, že ve chvíli, kdy praktikujete, prožíváte harmonii na úrovni duševní, fyzické i psychické. Tato praxe je cesta a zároveň cíl. Neustále se měnící energie, která nechce ustrnout ani v jednom stádiu, pouze udržovat rytmus proměny. Cvičení Qigong začala praktikovat, když hledala cestu, jak se vrátit k vlastní síle, rovnováze, tělesnému a duševnímu zdraví. Qigong se stal odpovědí na mnoho jejích otázek.

Cena 4 620 Kč za úterní kurz na období 5. února – 18. června (20 lekcí).

Cena 4 120 Kč za čtvrteční kurz na období 7. února – 20. června (19 lekcí). S výjimkou 28. února.

Rádi byste se zúčastnili tohoto cvičení? Rezervujte si místo!


cvičení:   Qigong - 18 forem Velkého předělu | úterý 16:30 – 18:00 | Soňa Šťastná
  
Qigong - Orgánová forma | čtvrtek 16:30 – 18:00 | Soňa Šťastná
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.