druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Čchi Kung - Údery a zvedání

20. – 21. červenec 2019

Čchi Kung je praxe po tisíce let používaná jak ke zlepšování a udržování zdraví, tak pro získání síly v bojovém umění. Jeden z nejzkušenějších učitelů v Čechách – Michal Ďuro provádí tímto cvičením do nezvyklé hloubky a s důkladností, která vypovídá o hlubokém porozumění účinkům sestavy, která patří mezi ty nejobsáhlejší a jejíž účinky pokrývají celé tělo. Osm kusů brokátu – cvičení, které podporuje zdraví jednotlivých orgánů, posiluje imunitu, harmonizuje hormonální systém, ale také aktivuje naši duševní sílu a schopnost prožívat štěstí.

Jeden z řady čtyř volně navazujících seminářů přinese nezvykle propracovaný pohled na energetický systém lidského organismu. Naučíte se cvičení tak, aby za vás vedení postupně převzala vnitřní inteligence. Nezvyklé souvislosti a hloubka porozumění jsou důvodem, proč doporučujeme dílnu i těm, kteří tuto formu již znají či vyučují.

O cvičení Čchi Kung

Čchi Kung neboli “práce s životní energií”. Pomalé a na sebe navazujícící plynulé pohyby, jejichž cvičení přináší zážitek vlastní energie. Je jedním z pěti pilířů tradiční čínské medicíny. Zvyšuje pohyblivost, posiluje a harmonizuje tělo i ducha. Rozvíjí intelektuální schopnosti, podporuje kreativitu a koncentraci. Napomáhá zvládání stresu a každodenních situací. Prodlužuje život a zlepšuje jeho kvalitu, podporuje zdraví, předchází nemocem, posiluje imunitní systém a aktivuje léčivé procesy v těle. Řada příkladů z letité praxe je dokladem toho, že opětovné rozproudění energie dokáže zbavit tělo i mysl energetických blokád.

O sestavě Osm kusů brokátu

Patří mezi nejstarší léčebné taoistické praktiky. Jeho účinek se odráží na zdraví jak fyzickém tak i mentálním. Fyzickému tělu pomáhá zvyšovat imunitu tím, ze zrychluje všechny fyziologické procesy v těle. Zlepšuje krevní oběh a lymfaticky oběh a tím působí proti únavě, urychluje hojení ran, prospívá celkové regeneraci, očišťuje tělo od škodlivých látek mezi které patří i ty nejnebezpečnější pro naše tělo jako těžké kovy atd. Má uklidňující účinek na naši mysl, harmonizuje psychiku a pomáhá zklidnit vnitřní napětí díky taoistickému principu „klidná mysl, aktivní tělo“.

Každé cvičení obsahuje jinovou a jangovou část. Jangová je dynamická, pracuje s tělem a jeho energetickým systémem. V této části se provádí sestava, soubor cviků a strečink, který je málo známou, zato neoddělitelnou součástí. Jinová část zase pracuje pasivněji v oblasti pohybu. Důraz se tady klade na dech, který pomáhá usazovat duši do těla a tím uklidňovat mysl. Do jinové části patří i taoistická meditace.

V tomto semináři se seznámíme se základy čínské teorie fungování meridiánů – tzv. energetických drah a přiblížíme si filozofický základ taoismu. Praktická část bude zaměřena na dva cviky z osmi kusů brokátu: Budeme zdokonalovat jejich provedení tak, aby energie volně proudila a mohl se spustit samoléčebný program:

  • Údery rozevřenou dlaní: Povzbuzení plic a srdce, centrální nervové soustavy a mozku
  • Zvedání na špičkách a pád na paty: Zbavení těla napětí a masáž vnitřních orgánů

Michal Ďuro

Už v mládí ho zdravotní problémy přivedly k učiteli taoistického kláštera v Shaolinu, který mu jako zázrakem pomohl. Od mistra ShiFu Shi DeLon se potom začal učit. Pod jeho vedením studoval taoistickou alchymii (neikung, qi gong a taoistickou meditaci).

Po několik dalších let byl jeho přímým žákem. Tuto tradici pak následoval i u jiných učitelů. Nakonec prošel pětiletým studiem na 1. škole tradiční čínské medicíny TČM a začal působit na klinice čínské medicíny jako lékař. Přitom s obrovským úspěchem vedl hodiny Qi gongu, které doslova měnily život jeho pacientům i jeho žákům.

Dnes kvůli své časové vytíženosti vede semináře spíše výjimečně a věnuje se převážně svým individuálním klientům.

Dílna je intenzivní: sobota 9:30 – 17:30, neděle 9:30 – 17:30.


Cena 3 250 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 1 250 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!


dílna:   Čchi Kung - Údery a zvedání | 20. - 21. červenec 2019 | Michal Ďuro
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.