druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Riskuj, chybuj, improvizuj!

Javornice – Přím, Orlické hory

25. – 28. července 2019

Intenzivní letní dílna divadelní improvizace uprostřed divoké přírody Orlických hor. Po čtyři dny si budeme hrát, pilovat svoje dovednosti, pěstovat své pohodlí před diváky, nacházet v sobě nové zdroje kreativity a zjišťovat, že risk je zisk a ještě navíc zábava! Na čerstvém svěžím vzduchu a pod hřejivým sluncem zažijeme naprostou pohodu, která bude naší živnou půdou pro to, abychom k sobě vpustili všechny nové podněty a nechali je změnit nás k lepšímu hluboko uvnitř.

Už ráno se budeme probouzet společně a zbystříme smysly společnou rozcvičkou, která nás probere a naladí ještě lépe než ranní káva. Dopoledne i odpoledne budeme cvičit na neroztodivnějších improvizačních formách zákonitosti samovolně plynoucí divadelní hry bez scénářů. Naučíme se jak odhodit naši potřebu být připraveni. Těšit se z neznámého, těšit se na to, co přijde. Zkoušet si věci s dětskou zvědavostí.

Při tom půjdeme po naprosté samozřejmosti našeho projevu. Budeme bystřit své smysly až do bodu, kdy budeme schopni vnímat vše, co se děje kolem nás i všechny možnosti, které zatím nejsou, ale mohly by být. Zároveň budeme zdokonalovat své základní vlastnosti, které dávají příchuť a sílu všemu co děláme – budeme osvobozovat svůj hlas i tělesný projev, abychom měli vždy k dispozici širokou škálu možností přesně takové emoce, síly a intenzity, jaká je zrovna zapotřebí.

Při tom všem si užijeme spoustu zábavy a taky odpočinku. Čas budeme trávit v příjemném klidném prostředí rozlehlých luk, šumícího lesa i domu, který budeme mít jen pro sebe. Výlety do okolí se přímo nabízejí, stejně jako hraní her přímo venku v přírodě. Večer bude čas na vyprávění, sdílení příběhů, diskuse o tom, co nás zajímá i hraní her.

Abychom mohli jít skutečně do hloubky a byl prostor na citelné pokroky u každého z účastníků, je kapacita dílny omezena na 14 účastníků. Dílna je vhodná pro pokročilé stejně jako pro začátečníky, pro které bude skvělým vstupem do divadelní improvizace.

Filip Karda

Skvělý herec a improvizátor, z něhož čiší nadšení a který vás nenechá na pochybách, že jeho srdce bije pro divadlo. Velký kus svého života zkoumá herectví ze všech stran, hledá jeho aspekty, barvy a možností. Přitom aktivně učí a jeho pověst se šíří mezi těmi, kdo chtějí improvizovat skutečně do hloubky. Vede vás k tomu, jak být opravdoví, spontánní a přirození. Jak hrát samozřejmě, jako byste to žili.

Ukáže vám jak se posunout od hraní ke hře a nevázanosti. Přitom prohlubujete schopnost vžít se do sebe, hledat rovnováhu mezi citlivostí a rozhodností. Improvizuje už desátým rokem, improvizuje ve skupinách i sám, vystudoval Brněnskou JAMU a nyní se na pražské DAMU věnuje autorské tvorbě a pedagogice. Je zkušený, zapálený a přitom skromný a po chvíli v jeho blízkosti dostáváte chuť se od něho učit.

Žíl je dům kde se to všechno bude odehrávat. V podhůří Orlických hor v obci Javornice - Přím. GPS souřadnice jsou 50.169522, 16.392851

Dílna je intenzivní. Příjezd ve čtvrtek ráno a návrat v neděli večer.


Cena dílny je 4 920 Kč při platbě zálohy 1 920 Kč do 29. června. Poté je cena 5 920 Kč.

Ubytování a jídlo 2 040 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!


dílna:   Riskuj, chybuj, improvizuj! | 25. - 28. července 2019 | Filip Karda
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.