druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Skrytá síla života - bedra

23. – 25. listopadu 2018

Jemný přístup k léčení oblasti spodních zad, na hraně mezi fyzickou a energetickou prací. Kurs v němž pohlédneme na příčiny napětí a bolesti beder a získáme nástroje k uvolňování životní síly v těchto místech uzavřené.

Bedra jsou jednou z nejnamáhanějších částí našeho těla. Nesou a rozkládají naši váhu. Zajišťují naši stabilitu, stejně jako pohyblivost. Fungují jako jakýsi pant, který spojuje vrchni a spodní část těla. Jsou vystaveny široké škále silných biomechanických sil a vlivů. A vlastně je docela s podivem, co jsou bedra schopna vydržet.

Bedra jsou také velmi lehce ovlivněná napětím ve strukturách a organech podbřišku. Napětím které má často psychosomatikou příčinu. Jeho původ je ve výchově a přizpůsobování se. Abychom zapadli, často se držíme zpátky, nevyjadřujeme, kdo ve skutečnosti jsme. Jinak řečeno: jsme odříznuti od životní síly jejíž fyzickoenergetické centrum leží v podbřišku, a jejíž účel je vyjadřovat život tak, jak je. Skrz nás, takové jakými skutečně jsme.

Mnoho lidí trpí občas, či neustále napětím či dokonce silnou bolestí beder. My zde hlouběji pohlédneme na možné psychosomatické příčiny a naučíme se efektivní techniky , jenž tělu uleví od fyzické bolesti.

Obsah kursu:

  • Přednáška a diskuze bolesti beder jako možného projevu (skrytého) omezení životní síly.
  • Přednáška praktický výcvik základních nástrojů jemného léčení: Rosenbergova technika a Tensegrity.
  • Praktický výcvik specifických jemných technik pro uvolnění bolesti beder.

Zároveň dostanete kompletní učební materiály zpracované tak, aby vám umožnily následovat kurz krok za krokem bez jakýchkoliv předchozích terapeutických znalostí a abyste je mohli ve své pozdější praxi použít jako přiručku.

Tento kurz je otevřen všem, které zajímá toto téma a práce s tělem obecně.

Ti, kteří mají pouze malou či žádnou zkušenost dostanou skvělé nástroje pro začátek v práci s tělem efektivním a bezpečným způsobem. Těm, kteří již mají zkušenosti v nějaké formě práce s tělem, se dostane zdokonalení jejich vidění těla a způsobu práce s ním, což jim bude ku prospěchu při jejich praxi.

Micha Lindner (Dánsko)

Žil 20 let v Copenhagenu v Dánsku a je držitelem B.sc. v medicíně a B.art. v historii umění, divadelní vědě a severských vědách. Je školeným a certifikovaným tělesně orientovaným dynamickým psychoterapeutem a kraniosakrálním terapeutem. Absolvoval také kurzy a výcviky s různými učiteli jako je Tom Meyers (Anatomy Trains) a Giorgia Milne (dotek přítomnosti). Je dlouhodobým studentem Michaela Barnetta – osvíceného duchovního mistra – a jeho energetické práce. Během posledních 15 let vede Micha s obrovským úspěchem terapeutické skupiny a dílny zaměřené na jemnou práci s lidským organismem.

Během své praxe pracuje s emočními a psychologickými vlivy na tělo – individuálně i ve skupinách – s použitím široké škály přístupů a metod, jako je holotropní dýchání, bodywork, gestalt terapie, encounterová setkání, rodinné konstelace a práce s energií a neméně také sbíráním a rozvíjením široké škály technik, které vzešly z jeho zkoumání principů a možností jemného léčení, a které aplikuje ve své práci jako kraniosakrální terapeut.

Jako učitel je Micha hluboce inspirující tím, jak je pevně zakořeněn v předmětu svého učení a naprosto oddán procesu svých studentů. S pomocí svých znalostí a porozumění, ale také svým humorem a zkušenostmi jako lidská bytost, tvoří intenzivní a tvůrčí prostředí k učení se, což jeho studentům umožňuje odnést si z této zkušenosti co nejvíce.

Dílna je intenzivní: pátek 12:00 – 19:00, sobota 9:30 – 18:00, neděle 9:30 – 18:00.


Cena 6 500 Kč při platbě zálohy 2 500 Kč do 7. listopadu, poté je cena 7 800 Kč.


Dílna se bude konat v ateliéru v ulici Bělehradská 82, Praha 2. Nachází se hned u tramvajové zastávky Bělehradská. Na zvonečku je napsáno Ateliér.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!


dílna:   Skrytá síla života - bedra | 23. - 25. listopadu 2018 | Micha Lindner
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.