druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Současný tanec a kontaktní improvizace

Pondělí      15:30 – 17:00 Současný tanec od 20. ledna
Úterý 9:30 – 11:30 Kontaktní improvizace     od 21. ledna

Současný tanec. Práce s naším tělem, která rozvíjí jeho přirozené schopnosti a dovednosti. Skrze tanec budeme probouzet naši zvědavost a intuici a prohlubovat tak citlivost. Na základě teoretického poznání anatomie a následně partnerské manipulace se ponoříme do vnímáni vlastního těla, zážitků a porozumění vedoucí ke správnému použití těla v pohybu, šetření vlastní energií, lehkosti, uvolnění napětí, radosti…

Tanec na zemi i ve stoje na nohou i na rukou. Hra s protipóly, spirály, otočky, hledání rovnováhy v těle, krůčky i poskůčky. Zaměříme se na osobní interpretaci a mentální stránku věci. Hodiny jsou dynamické, hravé a energetické, nebude chybět ani pozastavení se nad detailem a jeho prozkoumání.

Lucie Klosová

„Tanec je pro mě setkání, poznání, pochopení a vyjádření toho, kdo jsem, k lásce, radosti a životu. Tělo je můj chrám. V těle jsou uloženy veškeré informace o našem životě. Baví mě nořit se a nacházet souvislosti, sledovat pohyb uvnitř, energii tančící mým tělem. Tanec mě vede k lásce ke svému tělu, k moudrosti v něm ukryté, k jeho schopnostem.“

Lucie vystudovala pedagogiku tance na AMU, tančila v nezávislých projektech a vyučovala na taneční konzervatoři, základní umělecké škole, i lekce pro veřejnost. Je také praktikantkou kraniosakrální biodynamiky, proto její pochopení pro tělo a zákonitosti pohybu jsou inspirací a dobrou školou pro odvážné laiky i profesionální tanečníky, i pro ty, kteří chtějí své tělo začít rozvíjet. Své hodiny vede tak, abyste zároveň docenili a využili inteligenci těla, naučili se ho cítit a respektovali jeho uspořádání a rozvinuli jeho přirozené schopnosti.

Cena 2 400 Kč za celý kurz současného tance nebo kontaktní improvizace na období od 20. ledna do 24. března 2020 (10 lekcí).

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!


dílna:   Současný tanec - předplatné | pondělí 15:30 – 17:00, 20. ledna - 23. března | Lucie Klosová
  
Kontaktní improvizace - předplatné | úterý 9:30 - 11:30, 21. ledna - 24. března | Lucie Klosová
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.