druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Spolupráce, když to nejde

24. – 25. listopadu 2018

Seminář nenásilné komunikace, úzce zaměřený na situace, kdy není možné spolupracovat a přitom je nutné spolupracovat. Budeme zkoumat, jak nám může pomoci nenásilná komunikace – a nebo co nám vlastně může pomoci, když se s ním (s ní) vůbec spolupracovat nedá, ale bez něj (bez ní) to nejde.

Jedno z nosných témat Ondrášovy práce, šťavnaté a nabité potenciálem. Avšak jen velmi zřídka sdílené v rámci seminářů. Téma určené těm, kdo mají chuť řádně posunout své hranice. Kdo se chtějí ocitnout v labyrintu který “nemá řešení” a hledat jak na to.

Jde o situace, kdy možná máte dojem že ten, s kým spolupracujete, vám to komplikuje. Komplikuje vám život. Tak třeba spolupráce s manželem na projektu „rodina“, a nebo váš šéf, váš kolega v práci, a co třeba kamarád, který systematicky pracuje na tom, aby bylo zvoleno jiné politické zastoupení něž chcete vy.

Svět by byl lepší, kdyby ten člověk nebyl… ale vy ho zároveň potřebujete k řešení problému.

Co s tím? Vidíte tři možnosti a ani jedna se vám nelíbí: Použít sílu a moc, kterou máte a prostě ho přetlačit. Nebo se snažit přizpůsobit tomu, co chce on. A jestli ne, musíte z toho odejít: z projektu, z rodiny, z vlasti…

Nelíbí se vám ani jedna z těch možností? Máte jich mnohem víc a my se v tomhle semináři podrobněji podíváme na jednu z nich. Můžete mluvit a vyjednávat.

Workshop je svým námětem ideální pro pokočilé, ale vítani jsou i ti, kdo nenásilnou komunikaci ještě neznají. (Nebudet zde cítit handicap. Počítejte však s tím, že na tomto semináři začátečník nedostane přehled o jiných oblastech nenásilné komunikace ani její teoretický základ).

Ondřej Přibyla

Ondráš se ve své lektorské a koučovací práci opírá zejména o metody Nenásilné komunikace, které jsou užitečné k zvládání konfliktů, napětí anebo prostě komunikačně náročných situací. Jako jeden z mála v Česku má mezinárodní certifikaci Centra pro Nenásilnou Komunikaci. Na seminářích i při koučovacích sezeních rád experimentuje a vytváří simulované situace – takové malé instatní výzvy, na kterých společně s vámi zkouší různé nápady a sleduje, jaký by mohly mít efekt.

„Mám rád neformální prostředí, kde nemusím sledovat konvence a hrát komunikační hry. Kde můžeme být prostě tím, kým jsme. Baví mě sledovat myšlení lidí, vidět předpoklady, chápat vzorce chování a vnímat souvislosti v plné šíři – v tom se projevuje moje vědecké pozadí (studoval jsem teoretickou fyziku). V tom, co dělám, potřebuju vidět smysl. Když zrovna pracuju, pracuju se zápalem a vášní a jsem rád, když věci mají spád. Nejsem perfekcionista a nevadí mi pracovat s omezeními – času, energie, i schopností – důležité pro mě je využít co nejlépe potenciál, který zrovna situace a lidé v ní mají.“

Dílna je intenzivní: sobota a neděle 10:00 – 18:00.


Cena 3 250 Kč Pro rezervaci místa třeba uhradit zálohu 1 250Kč.

Může být fajn, pokud si před seminářem přečtete knihu M. Rosenberga Nenásilná komunikace nebo se podíváte na jeho workshop.

Zajímá vás tento seminář? Rezervujte si místo!


chci rezervaci na:   Spolupráce, když to nejde | 24. - 25. listopadu 2018 | Ondřej Přibyla
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.