druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Tanec Movement Medicine

úterý 23. ledna 19:30 – 22:00

Movement Medicine je taneční praxe, která probouzí a sjednocuje tělo, srdce a mysl a vědomě nás propojuje s vnitřním tanečníkem – tou inteligencí, která námi pohybuje, aniž to řídíme racionální myslí, díky níž nám fungují všechny orgány, aniž na to myslíme. Movement Medicine poskytuje nástroje k tomu, abychom se mohli krok za krokem plně odevzdat této síle, a uvolnit tím jedinečný tvořivý extatický potenciál, který je v každém z nás bez ohledu na věk, fyzické schopnosti a tvary, a mohli prožít radost z vlastního tance.

Zkušenost s odevzdáním se této síle v tanci, osobitým tvořivým pohybem a sdílením svého jedinečného pohybu s ostatními můžeme přenést do svého každodenního života, začít doslova tančit s čímkoli, s čím se setkáme uvnitř i venku, a nechat Vnitřního tanečníka, aby nás prováděl situacemi, vztahy a výzvami. Čím více se mu odevzdáváme, tím víc nás vše, co zažíváme, osvobozuje, otevírá v srdci, a tak i posiluje a léčí.

Movement Medicine pracuje také se vztahem k elementům země, ohně, vody a vzduchu, z nichž jsme doslova stvořeni. Vstoupíme-li do vědomého kontaktu s elementy, začneme je intimně prožívat v sobě a vstupujeme do přímého kontaktu s nimi kolem nás. Elementy pro nás ožívají a stávají se našimi spojenci a učiteli.

Otevřené večery Movement Medicine jsou 2,5 hodinová setkání v taneční meditační praxi pro kohokoli, kdo se chce odevzdat tanci sám i s ostatními ve svobodném, podporujícím, nekonkurenčním prostředí za doprovodu různorodé hudby z celého světa.

Kateřina Stejskalová

„S taneční medicínou se rozpomínám na to, jaké to je svobodně tančit s pohybem uvnitř sebe i venku a zůstávat přítomná v tom, co je. Tanec mně krok za krokem pomáhá plně se vtělit a prožívat sladkost, bezpečí a extázi, které se přirozeně otevírají znovunalezením domova v moudrém těle. Díky tomu je čím dál prostší být sama sebou, žít ze srdce a sdílet své dary se světem. Ve svých lekcích je mým záměrem dělit se s druhými o svou vášeň pro tanec a o lásku k Movement Medicine, jako k velice mocné praxi napomáhající k návratu zpět do těla a radostnému životu tady a teď.”

Kateřina je lektorkou Movement Medicine. Tanci se intenzivně věnuje 9 let. Prošla řadou seminářů Tance 5 rytmů a od roku 2009 je učednicí Ya‘Acova a Susannah Darling Khan, zakladatelů School of Movement Medicine v Anglii. Pracuje jako homeopatka a terapeutka. Vystudovala FF UK a prošla mnoha sebezkušenostními výcviky a semináři osobního rozvoje – mimo jiné London College of Classical Homeopathy, homeopatická praxe v Indii, 4 roky výcviku Gestalt terapie, výcvik terapie Cesta u Brandon Bays, práce s léčiteli a šamany z Latinské Ameriky. Nyní je v profesionálním výcviku Movement Medicine.

Koná se každou středu kromě 13.3.

Cena 300 Kč při jednorázové platbě na místě. Na možnost předplatného se slevou od září do konce prosince se informujte na emailu druna@druna.cz.

Zajímá vás tento seminář? Rezervujte si místo!

Máte ve svém prohlížeči vypnutý javascript a tak se zobrazuje neinteraktivní varianta formuláře. Pozorně kromě zadání svých údajů také zkontrolujte, že souhlasí dílna, čas a lektor události, o kterou máte zájem.

chci rezervaci na:  
lektor:  
datum:  
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.