druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Tantrajóga pro srdce s harmoniem

neděle 15. prosince 10:00 – 17:00

Sváteční seminář zaměřený na jemnost a lehkost krajiny srdce. Na klid a harmonii v nás pro období adventu. A jako malé varhany bude znít zvuk harmonia, inspirace vibrující životem, s níž se spojí náš hlas při zpěvu manter. Léčivé vibrace tónů se tak šíří celým tělem a harmonizují energii probuzenou cvičením.

Adventní období a blížící se slunovrat je časem zvnitřnění. Jdeme do hloubky, do sebe, ohlížíme se za uplynulým rokem, (od)pouštíme, co už neslouží. Naše mysl je mocná – na co ji zaměříme, to tvoříme. Zasazujeme nová semínka, pro něž je úrodná půda právě v srdci. V tomto zimním čase o srdce pečujeme, tak aby se jeho kvality: lehkost a hravost spojily s myslí a aby se našim semínkům, sazeničkám dařilo klíčit a růst. Celému tělu pak volnost srdce přináší uvolnění, rozpouštění plynutí.

Jóga, které se budeme věnovat, vychází z tantrických principů práce s energií a s čakrami. Připojíme i další jednoduchá cvičení na probouzení životních vibrací v nás. Spojíme se se svou vnitřní krajinou. Prakticky nám to pomůže zpracovat emoce, spřátelit se se svou myslí a srdcem. Jsme pak schopni rozvinout schopnosti koncentrace a relaxace.

Na závěr vyzkoušíme i oblíbenou relaxační techniku jóga nidra, která přináší hluboké uvolnění těla i mysli.

Vhodné pro ženy i muže, pro ty kdo chtějí objevit jógu, stejně pro pokročilejší. Cvičení nebude fyzicky náročné. Žádá si však zájem o vnitřní svět, neb do něj budeme nahlížet.

Dagmar Volfová (Kala Aryavrat)

Vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli, jehož cílem je rozšiřování vědomí. Praxe, kterou předává, je jemná, a přesto – nebo právě proto – směřuje do hloubky. Pomalejší, ne příliš fyzicky náročný přístup vychází z jejích zkušeností. Mezi ně patří její vlastní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také pětileté studium autentické tantry pravé ruky v Indii, jejichž součástí jsou mantra meditace, ohnivé rituály yagna a yantry. Dnes provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii a na Bali.

Cena 1 450 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 450 Kč.

Rádi byste se zúčastnili tohoto setkání? Rezervujte si místo!


při příležitosti:   Tantrajóga pro srdce | neděle 15. prosince 10:00 - 17:00 | Dagmar Volfová
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.