druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Tvorba

čtvrtek 14:00 – 16:00

začíná 13.9.

Výcvik pro pokročilé tanečníky kontaktní improvizace, performery a odvážné vytrvalé nadšence, kteří jsou ochotni na sobě pracovat. Práce v úzké skupině je výcvikem pro improvizovanou tvorbu a společné představení. Zaměříme se na náročnější fyzické dovednosti v kontaktní improvizaci, kompozici a poezii. Součástí praxe bude i veřejná improvizovaná performance na konci semestru a malá instantní představení „site specific“ na různých místech Prahy. Skupina bude pracovat jako uzavřená, hlásit se můžete do pondělí 1. února.

Klíčem je naslouchat. V každé chvíli poslouchat a poslouchat a poslouchat…všechno, sebe, partnera, … a věřit tomu, co cítím, pak udělat právě tu jednu jedinou věc, která se může v tu chvíli stát a znovu poslouchat. A to dělat dál, v každém dalším okamžiku.

Aby to fungovalo, nelze zůstat na povrchu. Je třeba se obracet ke všemu, čím je náš partner (ať se nám to líbí nebo ne) a ukázat se právě takový, jaký teď jsem. Udělat to, co chci. Pak může dojít k souhře.

Zita Pavlištová

Je jednou z mála učitelů kontaktní improvizace v Čechách. Ve své práci spojuje techniku současného tance a kontaktní improvizaci. Předává umění pohybu, jehož základem je naslouchání tělu. Ve své práci se dotýká hranic a miluje extrémy. Zkoumá tělo v pohybu a jeho propojení s myslí. Je jí vlastní dlouhé, klidné a vědomé pozorování vnitřního pohybu stejně jako rychlost, ztráta kontroly a risk – situace, kdy je třeba dát tělu bezvýhradnou důvěru.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!


dílna:   Tvorba | čtvrtek 14:00 – 16:00 | Zita Pavlištová
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.