druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Úvod do kontaktní improvizace - orientace v prostoru

středa 6. února 18:00 – 19:30

Večer určený pro začátečníky, pro ty, kdo chtějí poznat, jak chutná pohyb s dokonalým propojením ve fyzickém kontaktu, jakož i pro pokročilé, kteří se chtějí hlouběji ponořit do tématu orientace v prostoru. Příležitost se seznámit s něčím úplně novým, vstoupit jemně do světa pohybu a doteku, získat nové pohybové návyky a otevřít si cestu do skupiny těch, kteří spolu pravidelně tančí na hodinách a na džemech. Těšíme se na všechny nově příchozí, zvídavé a otevřené.

Kontaktní improvizace. Tanec, v němž můžeme rozšiřovat své obzory a dávat svým tušením fyzické naplnění. Naslouchání si v pohybu, volnost a přitom dokonalá souhra. Pozorujeme, jak dlouho je třeba být v kontaktu, jakou kvalitu musí kontakt mít, aby se naše systémy spojily v jeden celek a propojilo se naše vědomí. Hledáme, jak vstoupit do kontaktu a být v něm plně, aby náš nervový systém mohl přijmout partnera jako součást nás samých. Skrze dotek se vzájemně vnímáme, dáváme oporu, vedeme a necháváme se vést, bereme na sebe váhu druhého nebo přenášíme svou váhu na něj, padáme a mírníme pád, dáváme energii vzlétnout a létáme. Bez námahy, využívajíce fyzikálních zákonitostí, ve kterých se tělo časem orientuje samo.

A po skončení můžete zůstat na neobvyklý džem naslepo s živou hudbou a spoustou dobrodružství, setkání s těmi, kdo kontaktní improvizaci pravidelně praktikují. Zde budete moci vyzkoušet vše, co jste se na hodině naučili a ještě mnohem víc.

Zita Pavlištová

Je jednou z mála učitelů kontaktní improvizace v Čechách. Dotýká se hranic a miluje extrémy. Předává umění, jehož základem je naslouchání tělu. Zkoumá tělo v pohybu a jeho propojení s myslí. Je jí vlastní dlouhé, klidné a vědomé pozorování vnitřních změn, stejně jako rychlost, ztráta kontroly a risk – situace, kdy je třeba dát tělu bezvýhradnou důvěru.

Založila Drunu – prostor pro kontaktní improvizaci, tanec a pohyb a 12 let je vede, zve učitele kontaktní improvizace z celého světa, pořádá džemy a sama učí kontaktní improvizaci, new dance a improvizaci. Kolem ní se přirozeně vytváří komunita otevřených, odvážných lidí, kteří zkoumají a oslovují svět skrze tělo. Zita učí nejen v Praze, ale i ve Španělsku, Německu, Polsku, na Filipínách. Každoročně vede mezinárodní letní workshopy v Orlických horách.

Cena 300 Kč

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!


dílna:   Úvod do kontaktní improvizace - orientace v prostoru | Středa 6. února 2019 18:00 – 19:30 | Zita Pavlištová
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.