druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

V ohnisku vědomí

Sobota 16. prosince 2017

Dílna kontaktní improvizace ukazuje, jak naše pozornost spolupracuje s tělem. Jak orientovat svoje vědomí, aby hra zůstávala živá a nespoutaná.

Vše se mění, když se naše pozornost přesune z vizuální sféry komunikace na sféru kinestetickou. V tom je to tajemství. Naše vědomí může řídit tělo, ale dokáže mu také naslouchat? Věnujeme nějakou pozornost pocitům a stavu našeho těla, když jsme v akci? A navíc jsme-li v kontaktu. Při setkání dvou a více těl jsou naše vlastní pocity a vjemy spolehlivějším průvodcem než to jak situaci vidíme a co o ní soudíme.

Potřebujeme jen vrátit naši pozornost tomu, co se s námi děje. To je to, co budeme dělat. Pak ucítíme chuť každého mikro-pohybu, pocítíme jeho kvalitu, hustotu, plnost, těžkost nebo lehkost, napětí nebo uvolnění, hloupost nebo odůvodňování. Při téhle hře uvidíme množství příležitostí a volby všeho druhu: s čím chceme zůstat, co máme předat, co odložit, co odmítnout a s čím souhlasit. To je ta hra.

Ruslan Baranov (Ukrajina)

Tanečník, umělec a choreograf na poli současného tance. Učitel kontaktní improvizace.
Studoval tanec v nejlepších školách choreografie v Kyjevě. Pracoval ve vysoce uznávaných tanečních seskupeních a jako režisér a tanečník v kyjevském Moderním Baletu. V roce 1999 objevil kontaktní improvizaci, techniku Flying Low a Axis Sylabus a v roce 2000 je začal vyučovat. Cestování po celém světě s workshopy se stalo součástí jeho života. Organizuje festivaly a řídí četná taneční a improvizační představení.

Marina Baranova (Ukrajina)

Zdroj neustále inspirace a manželova múza. Moudrá, krásná, ženská a intuitivní. Je pravým příkladem ženských kvalit. Její mysl je naplněna touhou být nápomocná druhým a její tělo i způsob vyjadřování dělají vše pro uskutečňování této touhy. Je vynikající thajská masérka. Během posledních tří let asistuje Ruslanovi během všech jeho seminářů a výukových lekcí.

Cena 1 200 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 600 Kč.

Dílna se koná v sobotu v 10 – 17h. Možnost přespání v místě konání pro mimopražské účastníky.

Zajímá vás tento seminář? Rezervujte si místo!

Máte ve svém prohlížeči vypnutý javascript a tak se zobrazuje neinteraktivní varianta formuláře. Pozorně kromě zadání svých údajů také zkontrolujte, že souhlasí dílna, čas a lektor události, o kterou máte zájem.

chci rezervaci na:  
lektor:  
datum:  
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.