druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Vzdušné kořeny

pohybově – taneční retreat v podhorské krajině

29. července – 4. srpna 2019

Dynamická práce s tělem, pohyb na zemi i ve vzduchu, lehké létání a kontaktní improvizace. Intenzivní pohybová dílna vede ke specifickému využití orientačních mechanismů těla. Trénuje tělo i mysl tak, že lehce procházejí mezi zemí a vzduchem, mezi polohami horizontálními, vertikálními i vzhůru nohama. Zároveń aktivuje méně používané části těla a méně používané způsoby myšlení.

Cílem je pohyb zakořeněný kdekoli v prostoru, postupně ve svém průběhu zachycovaný na imaginárních místech a v imaginárních směrech. Pohyb který osvobozuje tělo od námahy, přináší ve svém toku úchvatné smyslové vjemy a vyvolává euforické stavy mysli.

Zpocení, se zrychleným dechem a zářícíma očima budeme pronikat do tajů těla v pohybu, Budeme se cítit v kontaktu s tělem víc, než si dokážete představit. Mluvit tělem, prožívat jím, rozvíjet ho a učit, objevovat veškerou jeho inteligenci v pohybu, probouzet smysly a udržovat fyzické pohodlí.

Dotkneme se potenciálu mysli a těla. Dostaneme se mimo logiku a limity… v pohybu, v tanci, v kontaktu s partnerem.

plán dne

Ráno se budeme probouzet skrze doteky, vedení, manipulaci a zkoumání pohybových vlastností těla, dopoledne lehké létání – současný tanec na zemi i ve vzduchu, odpoledne kontaktní improvizace a džemování. Večer masáže, hlazení, pohádky a procházky.

komu

Určeno všem pohybovým nadšencům, zejména těm, kteří mají zálibu v kontaktní improvizaci, současném tanci, ale i jiných pohybových formách a dychtí vykročit za hranice. Pro ty, kdo chtějí důvěřovat a vydat se dál než sahá pouhá představivost. Ponořit se do moudrosti obsažné v naší krvi a nervech. Projít procesem, který nás promění.

Zita Pavlištová

Ve své práci spojuje techniku současného tance a kontaktní improvizaci. Předává umění pohybu, jehož základem je naslouchání tělu. Hledá hranice a miluje extrémy. Zkoumá tělo v pohybu a jeho propojení s myslí. Je jí vlastní dlouhé, klidné a vědomé pozorování vnitřního pohybu stejně jako rychlost, ztráta kontroly a risk – situace, kdy je třeba dát tělu bezvýhradnou důvěru.

Toto vše se bude odehrávat v podhůří Orlických hor, v domě zvaném Žíl na obrovské louce u lesa. Jedete sem vlakem nebo autobusem. Nejbližší zastávky: Pěčín, Javornice - Přím, Rychnov nad Kněžnou. Adresa: Přím 33, Javornice, GPS 50.169522, 16.392851

Dílna je intenzivní: příjezd v pondělí dopoledne, odjezd v neděli odpoledne.


Cena dílny je 7 500 Kč

Ubytování 1 500 Kč.

Jídlo 1 600 Kč.Na léto pro vás také připravujeme:

Dialogy tělem a slovy, komunikačně-pohybová dílna, jedinečné spojení nenásilné komunikace (Ondráš Přibyla) a pohybových dovedností (Zita Pavlištová).

Lovci snů, pohybová tvorba v prostoru a krajině pro ty, kdo chtějí rozvinout moc imaginace a schopnost bdělého snění tělem (Zita Pavlištová, Michal Turek).

Zúčastníte-li se více než jedné z těchto tří letních dílen na Žílu, platíte ubytování pouze za jeden týden.


Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!


dílna:   Létání létem | 29. července - 4. srpna 2019 | Zita Pavlištová
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.