druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Zkušebna nenásilné komunikace

6. – 7. duben 2019

Netradiční účinná dílna nenásilné komunikace pro ty, kdož chtějí naplno rozvinout svoji kapacitu ovládat umění nenásilné komunikace v praxi. A zůstat při tom živí, opravdoví a uvěřitelní. Kteří chtějí kolem sebe vytvářet prostředí, které je zároveň harmonické a respektující a zároveň nekompromisně opravdové.

Jedna věc je pochopit princip nenásilné komunikace, planout pro myšlenku respektování, soucítění, vzájemného naslouchání si a porozumění jeden druhému. Druhá a mnohem těžší věc je používat tyhle principy v praxi a přitom nebýt podezřelý, nepůsobit strnule a neomílat stále stejným tónem těžkopádné fráze.

Dílna kombinuje přístup nenásilné komunikace s metodami improvizovaného divadla. Nenásilná komunikace vás učí vnímat pocity a vyjadřovat je slovy, improdivadlo zapojuje tělo, gesto, pohyb, tón a melodii hlasu. Pokud se totiž sebeupřímější vyjádření odehrává pouze na úrovni slov, máte mnohem menší šanci dotknout se toho druhého. Vědomě či podvědomě cítíte že něco nehraje. Mluví se o pocitech, ale nic o nich nesvědčí.

Pod vedením dvou lektorů a jejich vytříbených přístupů k tréningu budeme rytmicky střídat mentální trénink nenásilné komunikace s tělesnými, akčními a tvořivými metodami improdivadla. Cílem je spojit sílu projevu celé naší bytosti, komunikovat na všech úrovních jasně a otevřeně. Chceme aby naše komunikace byla nejen nenásilná, ale také nestrojená, upřímná a šťavnatá.

Jistě tušíte, že tahle dílna vám nedovolí jen tak spočinout. Jejím záměrem je vytvořit prožitkovou nálož, která odbrzdí zatuhlá spojení a profoukne zanesená potrubí a komunikace začala proudit všemi kanály. Použijeme tzv. sehrávky, které vám dovolí znovu si pohrát s některými konkrétními situacemi z vašeho života. Na nich lze trénovat, dělat chyby a smát se jim, osvojit si přístup nenásilné komunikace ve skutečné fyzické dynamice.

Petr Holík a Ondráš Přibyla

Setkání dvou trenérů, kteří hledají spolu takovou formu workshopu, která umožní vlastní prožitek. Na jeho základě pak jasné pochopení principů, a přenos do praxe každodenního života. Petr je performer a lektor, který se zabývá nenásilnou komunikací, fyzickým divadlem a improvizovaným divadlem. Vyvíjí komplexní trénink, v němž se tyto tři směry mohou potkat. Ondráš je nejúspěšnějším lektorem a koučem, který v Čechách šíří a metody nenásilné komunikace, vede jednotlivce i skupiny k vytváření zralejšího komunikačního prostředí a k umění využít potenciál konfliktů.

Dílna je intenzivní: sobota a neděle 10:00 – 18:00.


Cena 2 950 Kč při uhrazení zálohy 1 450 Kč do 31. března. Poté cena 3 650 Kč.

Může být fajn, pokud si před seminářem přečtete knihu M. Rosenberga Nenásilná komunikace nebo se podíváte na jeho workshop.

Zajímá vás tento seminář? Rezervujte si místo!


chci rezervaci na:   Potyčky a smíření - zkušebna nenásilné komunikace | 6. - 7. duben 2019 | Petr Holík a Ondráš Přibyla
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.