Biodanza - chceš-li být naživu, tanči!

čtvrtek 20:00 – 22:00

7 lekcí v období 12. ledna – 23. února 2023

Večerní kurz Biodanzy – sedm večerů spontánního tance, v němž krok za krokem budeme nacházet spojení se svými nitrem, svými pocity a touhami. V biodanze nezůstanete nikdy stejní, tanec je zde alchymií hudby, která se dotýká vaší duše a organických pokynů, které vás vedou k objevení nových možností, odhalují vám kde vaše tělo či mysl stagnují a vzápětí otevírají netušenou škálu možností jak vyjádřit sebe sama pohybem, jak probudit svou energii, projevit vnitřní sílu a dát průchod radosti. Poznáte jak může jemné plynutí pomoci uvolnit zatuhlé částí těla a nechat se ovlivnit v kontaktu se sebou i s druhými. Biodanza je způsob jak se vymanit ze svých vzorců, rozvíjet, učit a proměňovat a díky tomu znovu objevit radost a lehkost v životě i v tanci.

Kromě hudby a vlastního těla které nás vedou je to právě skupina o níž se můžeme opřít. Poznáme se a vytvoříme spolu prostor, kde si můžeme dovolit vyzkoušet něco nového – ať už se jedná o nový pohyb (abychom jen neopakovali to, co již známe) či projevení našich emocí. A díky sounáležitosti skupiny se můžeme jak snadněji propojit s druhým a díky němu najít svůj vlastní tanec.

Biodanza, to je vývoj, hledání, organické učení se díky bdělosti během tance. V těchto večerech nezůstanete na pospas situaci. Nečekejte však kroky ani choreografie. Jemné vedení se týká toho, kam obrátit vědomí a záměr a co pozorovat v těle. Nemůžete tančit špatně a vedení probouzí spíše zvědavost co tentokrát v sobě odhalíte. To jaký tanec vzniká je ve vás, ve vašem rozpoložení a náladě. Krok za krokem se vydáme stále blíže k sobě, svému autentickému pohybu i svými emocím, touhám a tomu, co nás v životě těší.

O Biodanze

Biodanza je taneční systém v úzkém spojení s životem. Je to systém, který vzájemně propojuje hudbu, pohyb a osobité prožívání tanečníků. Tím probouzí zážitek intenzivního vědomí, že jsme naživu, právě tady a právě teď v okamžiku, kdy tančíme. Jednotlivé lekce zprostředkují tyto zážitky a jsou známé jako „vivencias“- brány k prvotním emocím. Ty pomáhají našemu já, aby se uvnitř nás začalo prostřednictvím pohybu a tance přirozeně projevovat. Pomáhají nám spatřit v tanci sami sebe.

Biodanza vznikala v 60.letech v Chile a odtud se šířila do celého světa. Využívá studium psychologie, antropologie tance a studium tradičních rituálů oslav života. Je to tanec, který pomáhá obnovit radost a vitalitu. Vytváří nové vztahy ve společenství tanečníků. Oslavuje posvátnost a jedinečnost života.

K účasti nejsou třeba žádné taneční zkušenosti.

Martina Bazgerová

Lektorka, která vám pomůže objevit obrovský potenciál tance. Vede vás s jemností a jasnou vizí, je vám oporou a inspirací, pozná kdy váš tanec potřebuje svobodu a extázi, abyste rostli a kdy jste připraveni na nové výzvy.

Žena, pro níž bylo setkání s biodanzou přelomové a která protančila s biodanzou 9 let, patří mezi první studenty Biodanza školy v Čechách.

„Vnímám jako velký dar, že mi biodanza vstoupila do života a pomohla mi být ve svém těle, svobodně se vyjadřovat a v důsledku žít takový život, který mě těší. Největší hodnotu biodanzy vnímám v její pozvánce jak k individuálnímu autentickému projevu, tak i k propojování se s druhým, které je vždy citlivé a respektuje to, kde se každý z nás zrovna nachází.“

Cena 2 540 Kč za 7 lekcí v období 12. ledna – 23. února 2023. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 740 Kč.

Rádi byste se zúčastnili tohoto setkání? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na