Biodanza - tvořit život tancem

víkend 5. – 6. února 2022

Intenzivní víkendová dílna spontánního tance, která probouzí vaše ukryté zdroje životní energie, projasňuje vaše osobní vztahy, posiluje schopnost radovat se ze života a rozšiřuje vaši kreativitu v pohybu i myšlení. Extatické zážitky spontánního tance a nespoutaného pohybu nás povedou až do hluboce transformujícího stavu bezpečí a důvěry, ve kterém zažijeme naprosto nové vnímání sebe i ostatních.

Extatický prožitek spontánního tance v nás uvolňuje vlídnost a lásku, díky kterým shazujeme břemena strachu ze zklamání či zranění a začínáme prožívat každé setkání s druhým jako radostné setkání plné rozmanitosti, zvědavosti, společné tvořivosti a lásky. Získáváme důvěru v sebe a v to že jsme na světě vítáni, přestáváme vkládat energii do pochybností a zažíváme novou lehkost a touhu rozběhnout se do světa.

Na semináři poznáme skrze nespoutaný tanec úžasné možnosti společné kreativity pro náš život a zázračně uvolňující účinky lásky k druhým. Jedinečné vedení Cristiano Martinse umocněné nádhernou hudbou nám odhalí magickou cestu za stvořením života plného nadšených dobrodružství, neodolatelných nápadů a láskyplných vztahů s druhými.

O Biodanze

Biodanza je tanec, který vás přímo spojuje s životem. Je to tanečně-pohybový systém, který léčivým způsobem propojuje hudbu, pohyb a osobité prožívání tanečníků v jeden celek. Biodanza vám přináší niterné uvědomění, že jste naživu, právě tady a právě teď, v okamžiku kdy tančíte. Tyto zážitky se nazývají vivencias – brány, které poskytují přístup k prvotním emocím. Umožňují, aby se v nás prostřednictvím pohybu a tance začalo přirozeně projevovat naše pravé já, pomáhají nám abychom v tanci spatřili sami sebe.

Biodanza využívá široké poznatky psychologie, tanečních věd a tradičních rituálů a s jejich sahá prostřednictvím tance hluboko do vašeho nitra, kde zažehává životní radost, umocňuje vitalitu, umožňuje prožívat naplňující mezilidské vztahy a probouzí všudypřítomné uvědomění krásy a jedinečnosti života.

Cristiano Martins (Portugalsko)

Učitel, průvodce a tvůrce učení Biodanzy podle systému Rolanda Tora. Jeho dílny jsou odrazem barvitého a dobrodružného přístupu k životu. Jsou plné obrazů a poetiky a dovolují vám protančit se do oblastí sebe sama, kde objevujete nové zdroje životní chuti a šťávy. Díky jeho vedení se odvažujete dotknout uzavřených a křehkých oblastí, v nichž se ukrývají zdroje vaší touhy po životě naplno.

Vytvořil a vede mnoho tematických dílen Biodanzy, které lákají na přímou cestu do neznámých, vytoužených nebo ztracených oblastí života. Jeho dílny „Kořeny v zemi, kořeny v nebi“; „Chaos, kreativita a návrat posvátna“; „Zrození kosmického člověka“; „Ve znamení náklonnosti“; „Odevzdání se lásce“; „Posvátný válečník“; „Extatický milenec“; „Mystický kouzelník“ „Král a královna“; „Oslavy rovnodennosti a slunovratu“ plní sály v Portugalsku, Španělsku, Francii, Polsku i Německu.

Cristiano je klinický psychoterapeut a vyučuje na Institutu aplikované psychologie postgraduální program “Rozvoj a léčení skrze expresivní umění” a je průvodcem a supervizorem studentů a nových učitelů v portugalské Škole Biodanzy.

K účasti není třeba mít předchozí taneční zkušenosti.

Dílna je intenzivní: sobota 9.30 – 18.30 a neděle 9.30 – 17.30.

Dílna se koná v Praze, po předchozí domluvě je možné přespání pro mimopražské účastníky.

Cena 4 400 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 1 600 Kč.

Zajímá vás tento seminář? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na