Biodanza - tvořit život tancem

víkend 5. – 6. února 2022

Intenzivní víkendová dílna naplněná extatickými zážitky z tance a pohybu. Nádherná hudba a charismatická osobnost Cristiana Martinse vám budou magickými průvodci na cestě za stvořením skutečnosti, skrze spontánní tanec a skrze umění milovat.

„Naučit se milovat můžeme jen tak, že budeme milovat“ Rumi

Prvním krokem na této zážitkové cestě je uznat, že láska je umění. Stejně jako život v celé své nádheře je uměním. Chceme-li se naučit milovat, měli bychom dělat totéž, co děláme, když se chceme naučit jakoukoli jinou formu umění – tvořit.

Tvořit a milovat jsou dvě nejpřirozenější funkce lidských bytostí. Milovat a tvořit je podstatné stejně, jako je podstatné jíst, souložit, nebo se spolčit Bohy. V tomto dvoudenním setkání chceme v tanci probudit dřímající potenciály tvoření a lásky, oslavit je a rozšířit pokud v nás ještě žijí. Život, jako nejposvátnější z jevů, nás stále žádá, abychom znovu a znovu s plnou láskou tvořili sebe sama, obnovovali se a stávali se celistvější.

„Žít není nutností. Nezbytné je tvořit.“ Fernando Pessoa

O Biodanze

Biodanza, to je tanec propojený s životem. Je to systém, který spojí v jedno hudbu, pohyb a osobité prožívání tanečníků. Tím vytváří zážitek intenzivního vědomí, že jsme naživu, právě tady a právě teď v okamžiku kdy tančíme. Takové zážitky jsou známé jako „vivencias“- brány, které umožní přístup k prvotním emocím. Pomáhají, aby se v nás prostřednictvím pohybu a tance začalo přirozeně projevovat naše vlastní já. Pomáhají abychom v tanci spatřili sami sebe.

Biodanza také využívá studium psychologie, antropologie tance a studium tradičních rituálů oslav života, aby tancem posilovala společenská pouta a probudila vědomí obecné solidarity. Je to tanec, který pomáhá všem, kdo se ho účastní, obnovit radost a vitalitu. Tanec, který oslavuje posvátnost a jedinečnost života.

K účasti nejsou třeba žádné taneční zkušenosti.

Cristiano Martins (Portugalsko)

Průvodce a facilitátor a tvůrce didaktiky Biodanzy podle systému Rolanda Tora. Jeho dílny jsou odrazem barvitého a dobrodružného přístupu k životu. Jsou plné obrazů a poetiky a dovolují vám protančit se do oblastí sebe sama, kde se potkáváte s tím co vnáší do vašeho života novou chuť a šťávu. Díky jeho vedení se odvažujete dotknout uzavřených a křehkých oblastí, v nichž se ukrývá zdroj vaší touhy.

Vytvořil a vede mnoho tematických dílen Biodanzy, které přitahují vidinou přímé cesty do neznámých, vytoužených a nebo ztracených oblastí života. Jeho dílny „Kořeny v zemi, kořeny v nebi“; „Chaos, kreativita a návrat posvátna“; „Zrození kosmického člověka“; „Ve znamení náklonnosti“; „Odevzdání se lásce“; „Posvátný válečník“; „Extatický milenec“; „Mystický kouzelník“ „Král a královna“; „Oslavy rovnodennosti a slunovratu“ plní sály v Portugalsku, Španělsku, Francii, Polsku i Německu.

Cristiano je klinický psychoterapeut a vyučuje na Institutu aplikované psychologie pokročilý program “Rozvoj a léčení a skrze expresivní umění” a v portugalské Škole Biodanzy je průvodcem a supervizorem studentů a nových učitelů.

Dílna je intenzivní: sobota 9.30 – 18.30 a neděle 9.30 – 17.30.

Po předchozí domluvě možnost přespání v místě konání pro mimopražské účastníky.

Cena 4 400 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 1 600 Kč.

Cena 3 600 Kč při platbě zálohy do 27. ledna.

Zajímá vás tento seminář? Rezervujte si místo!

rezervovat pro
místo na